Troll BFSP - konwersja + malowanie

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Och Karol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Troll BFSP - konwersja + malowanie

Post autor: Och Karol »

Bądź co bądź jeden z pierwszych modeli pomalowanych przeze mnie, a na pewno pierwsza konwersja.
Poproszę o porady - co poprawić, co jest nie tak etc. oraz opinie. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

czerwona szatka ładna, ale te łapska to ma trochę krzywe, jakbyś mu mięśnie wygładził to by się lepiej prezentował, no nie wiem, może paluchy ciut dłuższe (ale tylko poprawić po wewnętrznej stronie dłoni)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bardzo ładnie wyszła ci przepaska biodrowa, natomiast skóra jak najbardziej do poprawy; za mało jest tam warstw i za mały kontrast. Jest też dużo miejsc które nie są pomalowane np.: wypustki na plecach, oczy, mała czaszka w prawym uchu. Co do konwersji to też IMO nie dopracowana: widać miejsca gdzie nakładałeś GS, odciski palców. No i ta paskudna linia po nożu na jego lewej dłoni :x
Jak na początek całkiem znośnie, choć moim zdaniem model do poprawy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

abstrachując od pozy tego trolla (everybody say heeeeeeeeeeeeeeej, hoooooooooooooooo!) to łapy są jak z ciasta, szczególnie dłonie. Przepaska dużo lepeij pomalowana niż reszta modelu.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Trochę za ostre przejścia ale mi sie podoba =D>
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Havelock pisze:abstrachując od pozy tego trolla (everybody say heeeeeeeeeeeeeeej, hoooooooooooooooo!) to łapy są jak z ciasta, szczególnie dłonie. Przepaska dużo lepeij pomalowana niż reszta modelu.
dokładnie to samo.
PS. nie wiedziałem że trole chodzą na dyskoteki ;)
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

On macha do maszyn przeciwnika ze tutaj jest?? :D Czy zamawia 10 piw? :D

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

jak dla mnie to bardziej nadaje sie na kontrolera lotów.

Tak czy siak szmatka wyszła bardzo spoko ;) A skora tak jak mowią wymaga sporo popracowania.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Och Karol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Och Karol »

On po prostu bohatersko ściąga na siebie 2k6 s4, a przy okazji dobrze się bawi. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Ziemko pisze:On macha do maszyn przeciwnika ze tutaj jest?? :D Czy zamawia 10 piw? :D
Jeżeli już to 8 piw :D

View, jak to możliwe że szmatka ci tak ładnie wyszła, a skórę no coż... mogę chyba szczerze powiedzieć że nawet ja już mam lepiej pomalowaną :P
Obrazek

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

J.B. pisze:
Ziemko pisze:On macha do maszyn przeciwnika ze tutaj jest?? :D Czy zamawia 10 piw? :D
Jeżeli już to 8 piw :D

View, jak to możliwe że szmatka ci tak ładnie wyszła, a skórę no coż... mogę chyba szczerze powiedzieć że nawet ja już mam lepiej pomalowaną :P[/qu

To pokaż co potrafisz zanim zaczniesz mówić że umiesz lepiej.

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Po pierwsze on dobrze wie jak mam pomalowaną skórę, to była uwaga do niego, nie do ciebie.
Po drugie nie twierdzę, że umiem lepiej, bo wiem że stać go na więcej. Odkupiłem kiedyś od niego kilka modeli i tam było zdecydowanie więcej niż podkład i warstwa rozjaśnienia. To co napisałem było raczej formą zachęcenia do poprawienia modelu, niż bezsensownymi przechwałkami.
Po trzecie, to jego galeria, nie moja.
Obrazek

Orion Hunter
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Orion Hunter »

Dr. Lobo pisze:
Havelock pisze:abstrachując od pozy tego trolla (everybody say heeeeeeeeeeeeeeej, hoooooooooooooooo!) to łapy są jak z ciasta, szczególnie dłonie. Przepaska dużo lepeij pomalowana niż reszta modelu.
dokładnie to samo.
PS. nie wiedziałem że trole chodzą na dyskoteki ;)

Ta i cała sala robi falę...

Jak dla mnie to model idealnie do bejcy. 0 stresu, 0 babrania, 0 myslenia.
Inne wyjście: odciąć ręce, model do rozpuszczalnika DC, i jak się zrobi swarm to dokleić ręce... wtedy będzie trollo waterollo

Poważnie:
spiłuj nadlewy czy co to jest między palcami, na tułów połuż drybrusch bleach bonesem, wsadź to washa albo bejcy (polecam orzech włoski), w miarę to samo zrobić z nogami co z tułowiem, UWAGA szmaty nie ruszać !!! Rozjaśnić podstawkę drybrushem bo strasznie ciemna jest (albo mi się wydaje że tam tylko chaos black leży na ziemi :)

Tyle
Pozdro

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Z trollem ze skull pass'a można zrobić bardzo dużo.
Generalnie drażni mnie powtarzalność modeli więc postanowiłem skonwertować sobie tego trolla (5 razy).

Oto co mi wyszło.

Obrazek

Generalnie najbardziej jestem zadowolony z tego środkowego w pierwszym szeregu który wygryza sobie wnętrzności człowieka (bitsy wziąłem z giganta) i z tego trzymającego tą wielką gałąź (też z bitsów z giganta).
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011, o 19:27 przez Asterix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Fajnie, tylko nic nie widać;]
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jeśli nie masz flesza to zrób zdjęcia przy dziennym świetle albo przy dobrej żarówce bo niewiele widać.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Fatalne foty.

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

szkoda że fotki takie marne bo wygląda to wszystko na kawał dobrej roboty.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Asterix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Asterix »

Macie rację że są tragiczne. Lampa mi tak rozświetla zdjęcie że wyglądają już zupełnie nienaturalnie - poza tym zupełnie nie znam się na fotografii.

Zrobiłem parę nowych zdjęć ale ich jakość nie jest dużo lepsza od poprzednich (lepszych już nie dam rady).
Chodziło mi głównie o pokazanie co udało mi się wycisnąć z tego trolla - sam miałem duży problem żeby wymyślić pięć różnych pozycji dla niego. Oczywiście jakimś wypasionym modelarzem też nie jestem i widać na nich miejsca łączeń ale dla mnie jest ok, ważne że się fajnie prezentują z resztą armii.

Obrazek


Zostawiłem tylko jedno grupowe zdjęcie bo uświadomiono mi trochę później że wryłem się ze swoimi zdjęciami a nie taki był mój zamiar
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011, o 19:30 przez Asterix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Dlaczego dajesz swoje zdjęcia w nie swoim temacie;>?
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

ODPOWIEDZ