1650pts. Lizaki

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

1650pts. Lizaki

Post autor: mortimerto »

Lords :

Slann Mage-Priest [385pts.]
Cupped Hand of the Old Ones
Plaque of Tepok
The Becalming Cogitation
The Focused Rumination

Heroes:

Saurus Scar-Veteran [140pts.]
Enchented Shield
Crown of Command

Core Units:

20 Saurus Warriors [270pts.]
Spear, FCG

21 Saurus Warriors [282pts.]
Spear, FCG

10 Skink Skirmiskers [70pts.]

10 Skink Skirmiskers [70pts.]

10 Skink Skirmiskers [70pts.]

10 Skinks [50pts.]

10 Skinks [50pts.]

Special Units:

3 Terradon Riders [90pts.]

3 Terradon Riders [90pts.]

Rare Units:

1 Salamander [80pts.]


Wiem że slann jest nieprawidłowo złożony, dlatego proszę was o jakieś propozycje co do niego : )
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Ja bym kohorty wywalił. Scar-weterana złożyłbym bardziej przeciwko monsterom. Mało salek.
Slaan?
Może taki(jeśli ma biegać sam):

Slaan 445
generał, BSB, lore of ???(nie wiem co tam planujesz), 3 reguły
Higher state of conscicośtam 0
Focused rumination 50
Beclaming Cogitation 50
Divine plaque of protection 30
Standart of Discipline 15
Ja bym grał z TG
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Byqu pisze:Ja bym kohorty wywalił. Scar-weterana złożyłbym bardziej przeciwko monsterom. Mało salek.
Slaan?
Może taki(jeśli ma biegać sam):

Slaan 445
generał, BSB, lore of ???(nie wiem co tam planujesz), 3 reguły
Higher state of conscicośtam 0
Focused rumination 50
Beclaming Cogitation 50
Divine plaque of protection 30
Standart of Discipline 15
Ja bym grał z TG

i to wszystko na 1650 pkt ...

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

To jest argument :)


To moje kminy na te punkty


Slaan @400
generał, BSB, 2 reguły, lore of life
Focused rumination
Beclaming cogitation

Temple guard(25) @445
FCG
Banner of eternal flame

Saurus warriors(28)@330
FCG
Speary

Skink skrimishers(10) @70

Skink skrimishers(10) @70

Skink skrimishers(11) @77

Chameleon skinks(6) @72

Salamander hunting pack @75

Salamander hunting pack @75

Razem 1650
Co sądzicie?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Tę pierwszą rozpiske skomentowalem juz w głównym dziale rozpiski, ale następna byka jest po prostu dobra, chociaz jak dla mnie masz 9 templi za duzo. to ma byc maly niepozorny oddzial a jak chcesz to ich dowskrzeszasz itp. ich głowna sila tkwi w cr wiec mile widziane bsb na generale i war banner. Mówię zupelnie powaznie, to dziala jak miód. reszta bardzo fajnie, brakuje mi tylko oddzialu kroxigorów, ale na te punkty to i tak dupa, bo za malo. Ogólnie i tak mi sie podoba rozpiska ale nikt chyba nie robi turnieju na 1650 z lordami( znów chyba)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

16 TG ? A co to ma ogólnie zrobić zginąć ? Te 25 TG to dobra rzecz i z tego jest co przywracać bo ponad limit wskrzesić nie możesz . Static mówisz , że muszą mieć ? Gówno prawda warbanner w tej edycji to śmiech a nie banner gdzie teraz się zabija nie po 2/3 modele ale około 10 co ture .


Co do rozpiski ciekawa do grania towarzysko spoko bo sobie lordem na małe pkt pograsz :)

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

A szkoda. Dużo armii skosiłem taką ropiską i ciekawi mnie jakbym sobie poradził na turnieju.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Akurat Golonka ma sukcesy grajac na 16tce TG, ale mam wrazenie, ze jakby trafil na dobrego gracza to stracilby szybciutko slanna z TG.

Z checia zmierzylbym sie z rozpa na 16TG, bo jej nie widze, ale brawo dla Ciebie, ze grasz inaczej od reszty i robisz przy tym dobre wyniki.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Kurcze nie chce nikogo obrazac ale troche gram tymi lizakami, gralem nimi na 16 tg z wszystkimi mozliwymi armiami, na masterach z takimi przeciwnikami jak barbarrosa i robson czy polit i wiesz co? zabili mi ją 3 razy (plus raz w walce o pierwsze miejsce na silesianie sam wysadzilem sobie cala). a cr to w tej edycji nadal sporo. A co do wartosci bojowej to cr przeganiam smoki, hydry, 25 worriorow khorna z boku, całkiem sporo rzeczy a do tego oddział kosztuje całkiem mało (301) dzieki temu masz wiecej pkt. Na format euro dzieki temu mieszcze 2 oddzialy 6 kroxów, 2 oddziały worrioró, oddział templi, 30 skinków,12 chameleonów, salamandry, slanna i skinka z kostką.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chcialbym zobaczyc jak przeganiasz smoki 16tka templi, jasne w pierwsze turze challange, ale co potem? Liczysz, ze w pierwszej turze zlamiesz?

Sporo miescisz jak na 2400, po ile masz saurusy?
Nie dostales nigdy pitki na twarz na slanna w TG?

25 warriorow od boku to i saurusy by przegnioly.
Do mnie 16tka nie przemawia - albo 25 albo w ogole.
Poki co opcja w ogole mi sie sprawdza bardzo dobrze.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Może dlatego, że oddział dostaje +4 do tafa regenke a potem i tak sobie wskrzesi tego czempiona?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zakladamy, ze wszystko mu sie uda rzucic?? :D
No i smok na pewno bedzie chcial od przodu ze swoja mobilnoscia atakowac.

Glupie gdybanie, wiem jak w taki klocek wpada cos co ma duzo atakow i wiem, jak szybko potrafia pomimo boostow spadac.

Jak sie Golonce on sprawdza to gratuluje i niech na nim ciska, ja nie mam zamiaru.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

MUsze zgodzic sie z janiszkiem
Z darkelfickim smokiem zrobilem tak na silesianie 2 razy, z high elfickim 1 raz na lokalu. wiecej z nimi nie gralem.
Dostalem pitke w ten oddzial pare razy, zazwyczaj pada dziesieciu a slann ma look outa wiec po prostu ich wskrzeszam jak trzeba.
Saurusy mam po 20.
A co do magii, jakby nie patrzec przeciwnik jest mi w stanie zablokowac jeden czar, zazwyczaj, i jak dobrze go podpuscic to woli na przyklad nie dostac dwellersow w oddzial glowny lub nie dostac d6 hitow z s6 po czyms waznym, owszem zdarza sie ze, nawet sporo razy ze ktos mi blokuje tafa, ale wtedy mam regenke i czesto mnie to ratuje, 25 za to jest za droga, za malo mobilna i wyglada zbyt groznie (smiejcie sie ale to fakt, ludzie koncentruja mi sie na kroxach bo sa duze itp. a tak na prawde malo robia,) a 16 prawie nigdy nie zawodzi, do tego war banner jest cholernie przydatny, nawet w sytuacji jak zostaje mi sam slann to daje mu tafa i z plus 2 do cr wygrywam spora czesc kombatow o jeden:)
Rozumiem ze wolisz grac na 25 i szanuje to ale sprobuj kiedys dac sobie 16 i zobacz czy widzisz roznice az tak wielka, to nie jest oddzial do zabijania tylko do lamania, no przynajmniej jak dla mnie (jak koniecznie chcesz zabijac to nawet 16 rozciagasz w 2 szeregi i z dodatkowym buffem dziala.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Teraz gram w ogole bez gwardii, ale moze kiedys 16tke sprobuje, lubie po prostu taki klocek solidny 25ieciu, ktory potrafi mocno przylac ;)

Generalnie mam 2 rozpy na euro + 3ecia ewentualna na kroxach.

Powiedz mi jak te kroxy Ci sie spisuja, one cos robia czy bardziej strasza, bo na papierze z lczeniem, wzmacnianiem wygladaja spoko, ale nie jest tak, ze zanim uderza to ginie ich duzo?

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Wiesz co powiem ci, że te kroxy to dosyc dziwna sprawa. musza byc, jako odpowiedz na ciezkie kawalerie, pojedynczych herosow ze stubbornem i duzym savem , czy cus ale w normalnej grze to służą do dwóch rzeczy. po pierwsze sa do straszenia, ludzie ich nie znaja za dobrze a kiedys słyszeli że były świetne itp. , po drugie sa świetna odginaczką, nic tak nie dziwi przeciwnika jak szarża na kroxy ktore dają flee, a potem sie zbierają i radośnie dołączają do kanapki.
Jak dla mnie chcąc nie chcąc muszą być, coś jak ushabti w TK. Niby za drogie ale jednak grac bez tego to mordęga.
Alternatywa jest stegadon, ale nie jestem jego największym fanem, co prawda możliwości kombinowania z lifem są duże ale wiesz jak to wychodzi, armata raz pieprznie i koniec. A tak na samych oddzialach biore na klate każdego gunlina (oczywiście bez czołgu, na to nie ma rady)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Sprawdze te cholerne kroxy w koncu, bo chodza mi po glowie, ale ciagle wole co innego przetestowac ;)

ODPOWIEDZ