Orki i Gobliny na małe punkty (750)

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Mikolaj570
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orki i Gobliny na małe punkty (750)

Post autor: Mikolaj570 »

orc shaman
lvl 2
dsx2
boar 166

orc shaman
lvl 2
boar
nibbla's ring 136

B.O.B.B.
heavy armour
boar
marthoghs best basha 120

5 wolf riders
musician
short bows 76

22 nigh goblins
netters
standard
musician
shields
2 x fanatic 165


20 night goblins
fanatic 85

i teraz:

-masz pierwszy zaczynać
-drugi kloc NG jest tylko do przechowania fanoli
-5 fanoli sie nie zmiescilo bo zes sie uparl na 3 herosow
-fasty maszerują kiedy tylko sie da, dolatują w zasięg short bow i strzelają potem szarżują
-masz sie wystawic tak zeby nie byc w zasięgu jezzaili bo to jest ważne
-bobbek daje ld
-na szamanach ma byc przynajmniej jeden czar nr 5
-i nie stresuj sie w WFB gra sie dla zabawy :D

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Te rady to na serio? :?

Mikolaj570
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mikolaj570 »

no a co? napisalem ze jeszcze nie umiem tym grać ale na małe punkty gram co tydzień

Michał Bochyński
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Michał Bochyński »

hej!Czy na małe punkty opłaca się wystawić giganta i jak nim najlepiej zagrać.Może samotna szarża?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Nie:
1.gigant jest za drogi.
2.tamten może mieć balistę lub coś w tym stylu.
3.lepiej wystawić 2 doom divery - tańsze, z lepszym zasięgiem i ogólnie skuteczniejsze.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

2 doom diverów raczej nie wystawisz na małe punkty.
giant moze sie sprawdzic jak bedziesz miał dobry plan. wiekszosc armi na małe punkty nie wystawi duzo strzelania, wiec gigant moze zrobić rozwałke. jak do tego dodasz jeszcze odział równie niebezpieczny co gigant, to przeciwnik bedzie miał problem ze skoncentrowaniem ognia. też zależy przeciwko jakiej armi bedziesz grał

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Witam,

niedługo szykuje mi się mały turniej osiedlowy na 1000 pkt. Jako że imprezka będzie na początku maja już teraz postanowiłem rozmyślać nad rozpiską. Jedynym ograniczeniem jest brak Special Bohaterów.

Prawdopodobnie moimi przeciwnikami będą: Demony, Imperium, Vampiry, HE, WE, TK i Chaos Warriors.
Na początek wymyśliłem takie coś. Chciałbym poradzić się was co o tym sądzicie - Najbardziej boje się Imperium i jego dział (mortarów i canonów)

oto rozpiska:

1 Savage Orc Great Shaman @ 230.0 Pts
General; Frenzy; Magic Level 4; Big Waagh; Warpaint
Earthing Rod [25.0]

1 Night Goblin Big Boss @ 61.0 Pts
Great Weapon; Light Armour; Battle Standard

24 Savage Orcs @ 260.0 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Standard; Musician
1 Savage Orc Boss

22 Orc Boyz @ 196.0 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 Orc Boss

3 Trolls @ 105.0 Pts

1 Mangler Squig @ 65.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

Models in Army: 53
Total Army Cost: 997

imperium na bank wystawi maga z magia ognia :? co myslicie o rozpisce ?

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Panowie żadnych opinii ? :cry: zastanawiam się czy nie zamienić maga na wojownika. Za tyle punktow miałbym naprawdę niezłego koksa. Z drugiej strony jak ktoś inny wyskoczy mi z czarodziejem to mnie rozsadzi :/ ehh....

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Na tak małe punkty trudno cokolwiek zaplanowac. Jeden udany wiekszy czar konczy gre, za duzo w tym kostkologii. Rozpiska wygląda na dość uniwersalną, więc powinno być względnie dobrze. I nie, nie zmieniałbym maga na klepacza :wink:
Natomiast pomyslałbym nad wcisnieciem gdzieś standard of discipline (może na bsb?), ta Twoja armijka bedzie miała spore problemy z psychologią :mrgreen: .

Ja z kolei niedlugo będę grał na małym turze, bez ograniczen (doom and darkness :mrgreen: ) 1500 pkt.
Rozkminiłem coś takiego (starałem się nie przesadzac, chcę się pobawić a nie pociskać magiem autowiny na 2+):

Night gobbo great shaman, 3 lev;
Orc shaman, 2 lev power scroll;
Night gobbo big boss, BSB, flamingi, l.a, sh;
Black orc big boss general, sh;
23x big'uns, fcg, dyscyplina, add weap;
20x nocne gobbo łuczniki, fcg, 3x fanol
5x spider riders, łuki
5x spider riders, łuki
boar chariot
boar chariot
mangler squig
Arachnarok :mrgreen:

Co myślicie? :)

tetsuo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 177

Post autor: tetsuo »

Ludzie swieci, popatrzcie na te swoje rozpy za 750 pts. Przeciez mozecie dac tylko 25% max na bohaterow. Skad tych trzech szamanow, albo dwoch i BOBB??? Mozecie dac tylko 187 pts. na herosow.
Powiem tak bo mam doswiadczenie w graniu na male punkty. W bitwach do 1000 pts stawiasz albo na magie ze strzelaniem albo na combat, nic pomiedzy. Jak to pierwsze to 2 shamanow+ng+maszyny i jakis fast, jak to drugie to koniecznie BOBB na dziku, fasty, rydwany i trole.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ja bym wywalił fasta, dal maga ze słoikiem i te bigunsy na savage zmienil.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

tetsuo pisze:Ludzie swieci, popatrzcie na te swoje rozpy za 750 pts. Przeciez mozecie dac tylko 25% max na bohaterow. Skad tych trzech szamanow, albo dwoch i BOBB??? Mozecie dac tylko 187 pts. na herosow.
Powiem tak bo mam doswiadczenie w graniu na male punkty. W bitwach do 1000 pts stawiasz albo na magie ze strzelaniem albo na combat, nic pomiedzy. Jak to pierwsze to 2 shamanow+ng+maszyny i jakis fast, jak to drugie to koniecznie BOBB na dziku, fasty, rydwany i trole.

Zauważ kolego kiedy były pisane te posty z rozpiskami na 750.


Mi ta rozpiska na 1000 wydaje się fajna. w sumie nie dawał bym NG FCG,sam muzyk by starczył :) jak ich jest 20 i złukami to w walce wiadomo że nic a nic nie zrobią,to FCG wydaje sie zbedne.
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

ODPOWIEDZ