Dublowanie zdolności

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mortyr
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: England obecnie

Dublowanie zdolności

Post autor: Mortyr »

W pewnej rozpie widziałem ostatnio zdublowany Armour Piercing. Właściciel upierał się, że powinno działać, więc przewertowałem RB... potem nieco dokładniej... no i nie ma nic o dublowaniu zasad.
No i tu moje pytanie: można, czy nie?
Rozumiem, jak działałoby zdublowane AP. Ale jak byłoby na ten przykład z Frenzy? Dwa dodatkowe ataki?

Dzięki z góry za odpowiedź.

PS: Proszę o odniesienie do RB albo innego źródła, thx!
It`s only fun if they run!
MUKER pisze:A klopy tylko dwa razy wziołem dwie (ostrzegano mnie, że to przynosi pecha - nie wierzyłem):
1) vs dwarf
ja zaczynam, faza magii pierwszy smitting klopa wybucha, drugi smitting druga klopa wybucha i tyle w tym temacie

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Była już dyskusja na forum na ten temat zaraz po wyjściu 8 edycji, tam też były wszystkie argumenty.
Zdolności się nie dublują. Piechota chaosu z frenzy, banner of rage i dodatkowa bronia nie ma 5 a za model.

do zamknięcia
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Mortyr pisze: PS: Proszę o odniesienie do RB albo innego źródła, thx!
Errata:

Page 66 – Special Rules, What Special Rules Does It Have
Change “[...]the effects of multiple special rules[...]” to
“[...]the effects of different special rules[...]”Add “However,
unless otherwise stated, a model gains no additional benefit
from having the same special rule multiple times.” to the end of
the first paragraph.

Awatar użytkownika
Mortyr
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: England obecnie

Post autor: Mortyr »

Sorry, nie mogłem tego znaleźć na forum. :oops:
I dzięki za odniesienie.
It`s only fun if they run!
MUKER pisze:A klopy tylko dwa razy wziołem dwie (ostrzegano mnie, że to przynosi pecha - nie wierzyłem):
1) vs dwarf
ja zaczynam, faza magii pierwszy smitting klopa wybucha, drugi smitting druga klopa wybucha i tyle w tym temacie

ODPOWIEDZ