Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: puma1944 »

tak teraz kraski mozna zrobic na niezly ofen,minersi maja w tym swoj udzial :D
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Mam takie pytanko co do maszynek, jeżeli np. od tyłu wyskakuje 5 górników, to imperialny cannon moze w swojej turze obrócić się do tyłu i walnąć im grapeshota? Z góry dzięki za odp.
Obrazek

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

nie widze przeszkod,mozesz obracac maszyne by strzelic :P
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Ja tak zrobiłem na Mackach, gdy mi nagle Gorger się z tyłu pojawił - obróciłem organy i serią 10 strzałów go zdjąłem. 8) Od tej pory mówią na mnie "dziecko szczęścia" :D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Qeue123
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Qeue123 »

No ale trzeba przyznać Organki to pogrom wszystkiego co żywe, ktoś miał nieźle nasrane na banie że takie działo wymyślił. Nie dość że multi wound to jeszcze przerzut na hit-a. Co prawda ja nie narzekam :p
Just put down your sword and surrender
it's worse if you fight or you runs,
you can do what you please
you can climb up the trees,
But you can't get away form the guns!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Organy są uber-mega, to prawda, ale przeciwnicy o tym wiedzą i rzadko kiedy mają okazję pokazać się w pełnej krasie. Niemniej jednak robią swoje :twisted:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

jedyny minus to brak mozliwosci brania run na organy :( a piekna sprawa by miec megic ataki :P
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

no i cudowny zasięg 24" co daje nam najwyżej 2 strzaly we wroga
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Qeue123, co masz na myśli poprzez multi woundy na organach :E?
Obrazek

Awatar użytkownika
Qeue123
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Qeue123 »

Chodziło mi o ilość strzałów ale źle się wysłowiłem :p
Just put down your sword and surrender
it's worse if you fight or you runs,
you can do what you please
you can climb up the trees,
But you can't get away form the guns!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Pytanie trochę dziwne, ale pojawiło się w mojej głowie.
Czy Slayerzy mogą wybrać sobie broń jaką walczą w CC (w sensie GW/Axes) przy każdej turze? Bo w RB pisze, że jeśli ma się GW, która jest special weaponem to trzeba jej używać.
A koncepcję na następny turniej patrolowy mam Morseregową: Slayer Army! :twisted:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Oni mają slayer Axes są takie przepaki, że noszą 3 topory ze sobą łącznie więc wybierasz zawsze z czego maja uderzyć. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem czytając army booka
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Wybierają na początku walki dwurak/dwa topory i do końca danego combatu nie mogą zmieniać broni.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

No tak, ale np Hamce też mają HW/GW i wg RB muszą korzystać z tego drugiego, bo jest special weaponem.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Różnica jest taka, ze oni mają do tego specjalną zasadę Slayer axes, która wyraźnie mówi, ze mogą wybierać z czego korzystają a AB>RB. Nie ma więc wątwpliwości.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

yap... slayer axer are przepaks :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

nie bardzo rozumiem wasza rozmowe :P
zarowno 2h (GW +2S) jak i 2x1h weapony (AHW +1A) to sa special weapony.
i miedzy nimi mozesz spokojnie wybierac.

nie mozesz tylko dobrowolnie bic jednym hand weaponem przy czym slayerzy nawet nie maja takiej opcji.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Aha, no to dzięki wielkie. Przy takiej ilości O&G wczoraj wybór Slayerów na następny patrol będzie dobrym posunięciem. ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

cahir pisze:koncepcję na następny turniej patrolowy mam Morseregową: Slayer Army!
widze ze kombinujesz na sleyerach??
przekonywujesz sie do nich???
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Kurde, nie Morseregową, tylko Pumową ;D
A co do Slayerów - no tak, ilość O&G, WoChu i innych fajnych armii (w sensie, że nie same VC, VC, DE i DoCh) na patrolu sprawia, że nagle Slayerzy są pożądani.
Stół 48x48' więc krótkie nóżki przestają być problemem. A siła uderzenia i fluff są dużymi plusami.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ