25% limitu - jak obliczacie

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

25% limitu - jak obliczacie

Post autor: Absit »

Witam,
Chciałbym się was poradzić w jednej sprawie. Proszę o informację jak wliczacie punkty za bohatera/jedn. spec. do limitu punktowego Bohaterów/jedn. spec - 25%/50%. Pytam ponieważ na rozpiskach gdzie gra się np na 2000pk, bohater z osprzętem i przedmiotami jest za 600pk a to przecież więcej niż 1/4. Jakie punkty za bohatera są wliczane w limit 25% (wierzchowiec, zbroje, bronie, przedmioty magiczne)? To samo pytanie mam do jednostek specjalnych, czy muzyk, chorąży, kapitan i przedmioty też wlicza się do limitu 50% czy nie ?

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Wszystko się liczy, więc na 2000 pkt nie wystawisz lorda za 600. Magiczne badziewie, commandy, to wszystko się nalicza do limitu.

Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Absit »

dzieki za odpowiedz. chcialbym jeszcze zapytac o limity % dla HE, czy sa one takie same jak dla innych armi , a roznia sie tylko powtarzalnoscia?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

dla HE limity są takie same, różnią się jedynie powtarzalnością.
Obrazek

Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Absit »

czy armia moze byc wystawiona bez jednostki generala?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie? :P
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Absit »

Witam,
Mam do was kolejna sprawę już trochę nie związaną z ilością punktowa, a konkretnie z testami na inicjatywie.
Używając magi cienia, ofiara czaru powinna bronić się przed nią na testach inicjatywy, jeśli czar się uda i nie zostanie rozproszony.
Moje pytanie to iloma kośćmi oponent powinien przeprowadzać test inicjatywy? Jedną czy dwoma? Pytam ponieważ znalazłem jednostki które mają 10 inicjatywy i jednostki które maja 1 inicjatywy. W przypadku zdawania testu jedną kością, jednostki z I powyżej 6 zdają automatycznie, natomiast w przypadku wykonywania testu dwiema kośćmi jednostki z I równym 1 nie mają szans go zdać (poza dwoma jedynkami)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011, o 10:30 przez Absit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

6 zawsze oblewa, nawet jeśli ma wyższą inicjatywę.

Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Absit »

Czyli mam rozumieć ze zawsze zdaje się jedną kością i w przypadku gdy inicjatywa jest równa bądź większa 6, to oponent oblewa na 6?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Zgadza się - RB p. 10 Automatic pass and fail.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Absit »

Hej, proszę o kolejna poradę:) tym razem zwracam się do generałów armii HE.
Moje pytanie dotyczy balisty HE, może ona strzelać na dwa sposoby. W pierwszy sposób bełt przebija szeregi tracąc siłę co szereg, a dodatkowo nie przysługuje za niego Armor Save (ochrona pancerza). Czy w drugim sposobie gdy Balista strzela jako kusza samopowtarzalna i rani tylko pierwszy szereg również ochrona pancerza jest pomijana (armor save) ?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nie.Masz po prostu 6 strzał z siłą 4 i -2 do save'a.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jest temat do zadawania pytań, a Ty offtopujesz u siebie...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

ODPOWIEDZ