Ulthuan Naviedzonego i różne różności

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Ulthuan Naviedzonego i różne różności

Post autor: Naviedzony »

Witajcie!

Przedstawiam zmajstrowaną niedawno makietę świątyni Elfów Wysokiego Rodu, którą nazwałem w myślach Salą Westchnień. Wiem, że to podforum do prezentowania pomalowanych modeli, ale ponieważ makiety są integralną częścią Warhammera, to mam nadzieję, że nie zostanę stąd wykopany. ;)

Smacznego!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 maja 2013, o 14:49 przez Naviedzony, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

ładna makieta , najbardziej podoba mi się daszek :D. Widać ,że góra jest zdejmowana a co za tym idzie wszystko jest grywalne.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Nie ma co gadać...kawał dobrej roboty =D> Wygląda świetnie =D>
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Heh, dzięki, nabiedziłem się nad nią trochę. ;)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Makieta świetna :) Bardzo mi się podoba =D>

Awatar użytkownika
EveR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: EveR »

WOW ! Proszę o jakiś mini tutorial albo chociaż spis materiałów i co z czego jest zrobione :) =D>
Obrazek
Wiadomo śmierć frajerom. ~ As1, roku pańskiego 2020

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Fajnie, że Wam się podoba. :)

Pokrótce opiszę jak ją zrobiłem. Podstawa to cienka sklejka w kształcie kwadratu o boku 28 cm. Murki i posadzka świątyni to pojedyncza płyta styroduru naklejona płasko na sklejkę i wycięta w odpowiedni kształt. Róża wiatrów jest wyrzeźbiona w styrodurze i pomalowana farbkami (skull white, enchanted blue, scab red).
Ściany to pojedyncze płyty styroduru wycięte w odpowiednie kształty za pomocą nożyka do tapet i dywanów i mojego ukochanego scyzoryka. ;) Cegiełki i linie portali wokół wejść zostały naszkicowane ołówkiem i wyrzeźbione zwykłym długopisem.
Dach był najtrudniejszy. Jest to bristol rozpięty na szpilkach na styrodurowym szkielecie i pokryty paskami dachówek zrobionymi z pudełek od figurek. Dach pokryty jest czarną plakatówką na podkład, a potem kolejno enchanted blue i ice blue. Wszystkie ściany to natomiast zwykły skull white nakładany warstwami na spodkładowany na czarno styrodur.
Koszty całości nie wyniosły więcej niż 25-30 złotych. Klejone wikolem i w niewielkich ilościach taśmą klejącą. :)

Mam już szkice kolejnego projektu i postaram się wrzucać kolejne stadia budowy. :wink:

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

zajebista... dach mistrzostwo

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dzięki. :) Następny projekt to kompleks trzech wież, zbudowany na skale ze spiralnymi, kamiennymi schodami i mostkami łączącymi wieże. Będzie co robić. ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jak obiecałem tak zrobię. Wrzucam plany konstrukcyjne następnego projektu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Świetna makieta =D> Cieszy mnie, że ktoś bierze się za haj elfie makiety, które stanowią ze względu na styl duże wyzwanie. Ja od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zbudowania czegoś takiego- nie ukrywam, że to co zaprezentowałeś mnie zmotywowało :wink:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pierwsze etapy pracy nad jedną z wież. Oczywiście to dopiero ogólny kształt bryły, po dodaniu drzwi, okiennic, zdobień na murach i komnaty na szczycie oraz spiczastego zwieńczenia wszystko będzie wyglądało milion razy lepiej. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Całkiem, całkiem :) =D>

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Witajcie!

Projekt został zawieszony, a w międzyczasie zacząłem zupełnie nowy i bardziej epicki. Przesyłem zdjęcia poszczególnych elementów w stanie WIP, może kogoś zainteresują. :)

Obrazek

Schody, które prowadzą na wzgórze wiją się spiralnie, przytulone do chropowatej skalnej ściany. Są jeszcze niewykończone i niepomalowane.

Obrazek

Na szczycie wznosi się magiczny monolit. Jego obramowanie w dalszym ciągu wymaga szlifowania i licznych poprawek, ale ostateczny kształt jest mniej więcej widoczny. W tle za nim widać kawałek ściany pierwszej z wysokich wież.

Obrazek

Jeszcze naga posadzka jednej z wież. Pozostały ściany do pomalowania i okna do wykończenia. Oraz umeblowanie oczywiście.

Obrazek

Wielki posąg elfickiego maga, którego barki i kaptur podtrzymywać będą skałę przed zawaleniem. Tutaj jeszcze we wczesnym stadium budowy.

Pozdrawiam
Naviedzony

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

zamieść tutka jak to zrobiłeś (zwłaszcza świątynie)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Skończę ten projekt, to zamieszczę. :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

styropian wygląda syfnie. lepszy styrodur albo pokryj to szpachlówką, będzie dużo lepsze;]
ściany z tektury też mało fajne, cienkie. Spróbuj piankę modelarską 5mm, dużo lepsza do makiet, ściany dostają trzeci wymiar;]
ten duch na ścianie mnie nie przekonuje (próbowałem to delikatnie ująć:P).
zamiast GS na monolicie dużo lepsze by były elementy o prostokątnym przekroju, ciężko zrobić równo GS żeby ładnie wyglądał co niestety widać. poleciłbym pvc 1-2mm albo tekturę modelarską 1-2mm.
na razie tylko pomysły fajne, nad realizacją trzeba popracować;]

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Rady na pewno wezmę sobie do serca. Całość jest już trochę dalej posunięta w pracach, może wrzucę niedługo nowsze fotki. Szpachlówka na styropian pójdzie na pewno. Teraz jest zbyt mocno "kulkowy". Schody dorobią się poręczy.

A "duch" mi się podoba i zostanie. Dorobił się ostatnio szarfy, rąk i kaptura. Teraz jeszcze tylko twarz i stopy i będzie posąg jak się patrzy. :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Witajcie!

Dawno już nic nie pisałem w tym temacie, ale to mój temat i pozwolę sobie na nekromancję. ;)

Skończyłem dłubać projekt, nad którym siedziałem dużo, dużo czasu. Makietę nazwałem sobie Iglice Hoetha. Przedstawia wieże, w których studiują i mieszkają magowie Elfów Wysokiego Rodu. Makieta ta stanowi zaledwie część planowanego projektu, którym jest stworzenie stołu w całości utrzymanego w stylistyce Ulthuanu.

Budowla jest wysoka na 66 centymetrów (bez skały 45 cm), a jej podstawę stanowi prostokąt o wymiarach 28 na 14 centymetrów.

Mam nadzieję, że się spodoba! :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Makieta z lotu ptaka:
Obrazek

Zdjęcie poglądowe skali. Modele, które zagościły na makiecie to High Elves Swordmasters - strażnicy wież Hoetha.
Obrazek

Trochę zbliżeń dla zainteresowanych:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotka wszystkich trzech skończonych makiet na stół utrzymany w klimacie Ulthuanu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 20:48 przez Naviedzony, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

zajebiste:) ... widać serce włożone w prace =D>

ODPOWIEDZ