Polska według Korwina

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polska według Korwina

Post autor: Tomash »

Crane pisze:A co ma wiek do uprawiania polityki? Ile miał Adenauer kiedy rządził RFNem?
Wiek ma bardzo dużo do ewentualnej zmiany nawyków.
Crane pisze:I to nie jest tak, że papla co mu ślina na język przyniesie- mówił o załamaniu się systemu ubezpieczeń społecznych? Mówił, tylko go wyśmiewano wtedy.
Raz: system ubezpieczeń społecznych się wcale w Polsce nie załamał. Emerytury są wypłacane, chorzy są leczeni. Chociaż wszyscy przyznają, że długo tak nie pociągnie i trzeba go przemyśleć.

Dwa: Korwin mówił też o wielu innych rzeczach które się nie sprawdziły, jeśli ktoś sprzedaje setkę "przepowiedni" z których sprawdza się co piąta, to raczej nie dowodzi to umiejętności przewidywania mechanizmów tylko paplania na oślep.

Trzy: przepowiedzenie kryzysu systemu ubezpieczeń to akurat coś, co robili wszyscy a) z elementarną znajomością makroekonomii b) z elementarną umiejętnością poczytania co też się dzieje na zachodzie Europy (który generalnie przechodzi pewne procesy 10-15 lat przed nami).

Cztery: rozwalenie systemu (proponowana przez Korwina likwidacja) to żadne rozwiązanie problemu, chyba że chcesz mieszkać w Somalii albo jesteś fanem rozwiązań kononowiczowskich. Posiadającym mózg polecam wywiad z minister Fedak w nowej "Polityce", gdzie opisuje co dokładnie jest z tym systemem nie tak, jak bardzo nie pasuje on do aktualnego rynku pracy ("śmieciowe" umowy zlecenie czy o dzieło, jednoosobowe działalności gosp.) oraz jak można go zmienić, przywołując przykłady z różnych krajów "starej Unii". Po tym wywiadzie została moim ulubionym ministrem aktualnego rządu (chociaż mam wciąż słabość do Rostowskiego za odwagę w rozpizgiwaniu OFE, które nigdzie na świecie się nie sprawdziły).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Ingen175
Kradziej
Posty: 950

Post autor: Ingen175 »

Słabość to ja mam do ministra Kwiatkowskiego. Jeden z lepszych ministrów sprawiedliwości ostatnich 20 lat.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Wiek ma bardzo dużo do ewentualnej zmiany nawyków.
"Ewentualnej"...czyli nie wiesz czy Mikkemu tak naprawdę jego wiek będzie przeszkodą, czy też nie.
Jakież to okropne nawyki chciałbyś wyplenić u Korwina? Ślini się? Jąka? Wali prosto z mostu co myśli?
Dwa: Korwin mówił też o wielu innych rzeczach które się nie sprawdziły, jeśli ktoś sprzedaje setkę "przepowiedni" z których sprawdza się co piąta, to raczej nie dowodzi to umiejętności przewidywania mechanizmów tylko paplania na oślep.
A konkretnie co masz na myśli - bo jak na razie to jesteś kolejny, który wali ogólnikami w serii " coś tam, kiedyś tam, gdzieś tam było".
Pewnie, że nie jest to człowiek nieomylny, ale ma przynajmniej odwagę głośno mówić o tym o czym nasi kochani politycy wolą zapomnieć, vide- redukcja administracji - Tusk jakiś czas temu przyznał tylko, że im to kompletnie nie wyszło, bo jeszcze zwiększyli etaty.

Trzy: przepowiedzenie kryzysu systemu ubezpieczeń to akurat coś, co robili wszyscy a) z elementarną znajomością makroekonomii b) z elementarną umiejętnością poczytania co też się dzieje na zachodzie Europy (który generalnie przechodzi pewne procesy 10-15 lat przed nami).
Tylko widzisz, tu jest różnica-przewidzieć mogli wszyscy, ale nie wszyscy o tym głośno mówili.

Awatar użytkownika
pslomski
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: pslomski »

Raz: system ubezpieczeń społecznych się wcale w Polsce nie załamał. Emerytury są wypłacane, chorzy są leczeni. Chociaż wszyscy przyznają, że długo tak nie pociągnie i trzeba go przemyśleć.
Dopiero teraz wszyscy tak przyznają jak już zaczęły się pojawiać rysy na tej budowli. Wcześniej jakoś nie słyszałem żeby ktoś kwestionował tą wspaniałą zdobycz socjalizmu, a już zwłaszcza nikt spośród naszych umiłowanych przywódców.
Dwa: Korwin mówił też o wielu innych rzeczach które się nie sprawdziły, jeśli ktoś sprzedaje setkę "przepowiedni" z których sprawdza się co piąta, to raczej nie dowodzi to umiejętności przewidywania mechanizmów tylko paplania na oślep.
Podaj jeden istotny przykład z tej setki niesprawdzonych przepowiedni. Poza tym nie myli się tylko ten kto nic nie robi.
Trzy: przepowiedzenie kryzysu systemu ubezpieczeń to akurat coś, co robili wszyscy a) z elementarną znajomością makroekonomii b) z elementarną umiejętnością poczytania co też się dzieje na zachodzie Europy (który generalnie przechodzi pewne procesy 10-15 lat przed nami).
Tylko niestety żaden z tych "wszystkich" nie należał do grona naszych umiłowanych przywódców. Spośród przepowiadających kłopoty z systemem emerytalnym ja znam tylko Korwina i Centrum im. Adama Smitha. Natomiast 20 lat temu ci "wszyscy" to by się co najwyżej popukali w czoło jak by im powiedzieć, że system może popaść w takie problemy.
Cztery: rozwalenie systemu (proponowana przez Korwina likwidacja) to żadne rozwiązanie problemu, chyba że chcesz mieszkać w Somalii albo jesteś fanem rozwiązań kononowiczowskich.
Co wy z tym rozwalaniem systemu??? Kto niby chce rozwalać system??? Była już o tym mowa wcześniej. Nie rozwalanie tylko zmiana i to stopniowa, gdyż państwo musi zachować ciągłość w swoim działaniu.
Posiadającym mózg polecam wywiad z minister Fedak w nowej "Polityce", gdzie opisuje co dokładnie jest z tym systemem nie tak, jak bardzo nie pasuje on do aktualnego rynku pracy ("śmieciowe" umowy zlecenie czy o dzieło, jednoosobowe działalności gosp.) oraz jak można go zmienić, przywołując przykłady z różnych krajów "starej Unii".
Jest ten wywiad w sieci żeby się z nim zapoznać? Chociaż podejrzewam, że te recepty to tylko taka kosmetyka bądź bardziej dosadnie reanimacja trupa. Temu socjalistyczno-etatystycznemu molochowi nic już nie może pomóc. On sam siebie pożera i przy okazji nas. Pożera już 50% PKB, spłodził pół miliona urzędników stojących na jego straży, krępuje naród niezliczoną ilością regulacji, w których mało kto juz może się połapać. Posłowie nawet nie czytają ustaw za którymi głosują. W jaki sposób ta klasa polityczna, uwikłana w taki system może go naprawić??? Moim zdaniem nie może. Oczywiście mogą go pudrować, podmalować tu, zaszpachlować tam, tylko co to zmieni?

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Tomash pisze:Dwa: Korwin mówił też o wielu innych rzeczach które się nie sprawdziły, jeśli ktoś sprzedaje setkę "przepowiedni" z których sprawdza się co piąta, to raczej nie dowodzi to umiejętności przewidywania mechanizmów tylko paplania na oślep.
Oo, ja też chcę usłyszeć jakie to przepowiednie się nie sprawdziły.

A poza tym, JKM nigdy nie mówił, że system trzeba zlikwidować. Tylko ZMIENIĆ.

"Nie są winni ludzie, tylko SYSTEM!"

PS

Czy ktoś może przenieść te posty religijne i inny spamm do jakiegoś innego wątku, bo to utrudnia przeglądanie tego tematu.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

diuk pisze:
PS

Czy ktoś może przenieść te posty religijne i inny spamm do jakiegoś innego wątku, bo to utrudnia przeglądanie tego tematu.

Nie , forum nie będę zaśmiecał milionem takich samych tematów :D

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

dla mnie Korwin się skończył w momencie , w którym nakazał głosować na PIS, czyli partię której program gospodarczy jest w całkowitej sprzeczności z jego... to się nazywa wiernośc zasadom :roll:

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

dla mnie Korwin się skończył w momencie , w którym nakazał głosować na PIS, czyli partię której program gospodarczy jest w całkowitej sprzeczności z jego... to się nazywa wiernośc zasadom :roll:
Ja nie wiem skąd ta łatwość u ludzi do takiego mieszania- nie na PiS a na kandydata na prezydenta pochodzącego z PiSu, drobna różnica, ale jednak - a po co? paradoksalnie - tylko po to aby utrudnić im przejęcie władzy po możliwej klęsce PO w 2011. Chodziło o to, żeby PiS nie obarczał PO za wszelkie niepowodzenia (w przypadku gdyby PO mieli zarówno urząd prezydenta jak i rząd) zaszłe po wyborach i tym samym nie przejął władzy; odpowiedzialność by się rozłożyła na obie partie i to by ułatwiło osiągnięcie pożądanego wyniku w 2011 dla partii JKM.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

fajnie że wyjaśniasz kulisy tajemnego planu JKM w tej kwestii... szkoda tylko że sam sprawca nieco inaczej argumentował tę decyzję, ale cóż najwyraźniej tylko krowa nie zmienia zdania :mrgreen:

Ż.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Żaba pisze:dla mnie Korwin się skończył w momencie , w którym nakazał głosować na PIS, czyli partię której program gospodarczy jest w całkowitej sprzeczności z jego... to się nazywa wiernośc zasadom :roll:

pzdr,
Ż.
Co za różnica ,że PO ma liberalny program gospodarczy,a PiS nie , jak się z niego nie wywiązują ,co gorsza ich działania jemu zaprzeczają (PiS przynajmniej zniosło zapłatę od spadku i darowizn -> zawsze coś, a PO poza "obniżką" Vatu o 2% z kierunkiem dobrym ,a złym zwrotem i zamknięciem stadionów to chyba nic nie zrobiło co zasługuje na uwagę :? ). Teraz nie masz problemu na kogo głosować ,bo powstało KNP. Wszystkich gorąco zachęcam do zapoznania się z nową już zapomnianą przez media partię.
I believe in Honour.!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zeppelin pisze:PiS przynajmniej zniosło zapłatę od spadku i darowizn
PiS to ogólnie zabawna partia, bo niby tacy "polska solidarna" i wyciąganie ręki do szarego człowieka, a tak naprawdę obniżając podatek spadkowy i likwidując trzeci próg podatkowy zrobili dobrze najbogatszym. Palikot czy Kulczyk powinni prezesowi postawić flaszkę w podziękowaniu za utrzymane dzięki temu miliony.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Ingen175
Kradziej
Posty: 950

Post autor: Ingen175 »

Palikot już dobrze zrobił - odkupił od prezydenta ten długopis co to nie pisał na traktacie lizbońskim.
A druga sprawa, panowie ... jaki atak przypuściliście na kolegę Tomasha. Ledwo coś na pisał a tu na niego 4 od razu wyskoczyło. Każdy broni Korwina jak pisowcy prezesa. To już w fanatyzm idzie. Już kiedyś słyszałem że ktoś jest jedyną nadzieją dla Polski. Teraz robi się tak z Korwinem.
Robicie z niego półboga, cudotwórcę. Pragnę tylko przypomnieć ,że pan JKM był już posłem na sejm. I po obserwacji jego osoby z tamtych lat moge jasno stwierdzić ,ze pasowałby idealnie do PiS.
Osobiście będę głosował na niego, bo spośród innych jest dla mnie najlepszy. Ale na miłość boską już nie musicie z niego robić cudotwórcy. Jak by zdobył władzę - koalicyjną, bo o samodzielności to można zapomnieć, to też by musiał się ograniczyć.

BTW. Pani minister to w najnowszej polityce jest ? To chyba sobie jutro po nią skoczę. Lubię ją za to : http://www.youtube.com/watch?v=CHN24mfDPHQ
Bezpośrednia baba.

Awatar użytkownika
Mlody_Rusinek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mlody_Rusinek »

Ingen175 pisze: A druga sprawa, panowie ... jaki atak przypuściliście na kolegę Tomasha. Ledwo coś na pisał a tu na niego 4 od razu wyskoczyło.
"Coś napisał":
Tomash pisze:Korwiniści? Nie wierzę że w 2011 ludzie wciąż potrafią brać tę partię nieudaczników poważnie.
Tomash pisze:Goscie od 18 lat nie potrafia przekroczyc progu wyborczego. Generalnie zbior zyciowych pierdol.
Do tego jak ktoś ma szczęście, to na swojego posta dostanie odpowiedź od Tomasha, że jest "gimazjalnym korwinistą" i że Tomash z nim pogada, jak ta osoba dorośnie, liźnie makroekonomii czy zacznie pracować. Ten typ dyskusji.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Zeppelin pisze: Co za różnica ,że PO ma liberalny program gospodarczy,a PiS nie , jak się z niego nie wywiązują ,co gorsza ich działania jemu zaprzeczają (PiS przynajmniej zniosło zapłatę od spadku i darowizn -> zawsze coś, a PO poza "obniżką" Vatu o 2% z kierunkiem dobrym ,a złym zwrotem i zamknięciem stadionów to chyba nic nie zrobiło co zasługuje na uwagę :? )
PO ukróciło jeszcze choćby emerytury pomostowe, szarpią coś tam przy autostradach i pewnie cosik pozytywnego by się znalazło - choć i tak chciałbym obniżkę podatków :wink:

co do PIS-u - łatwo się szasta pieniędzmi podczas hossy, gdy właśnie wtedy trzeba oszczędzać na ciężkie czasy, potem gdy wybucha kryzys krzyczymy by podwyższać deficyt by państwo miało z czego prowadzić interwencję a następnie piszczeć że Rostowski za bardzo zadłużył Polskę :P - nie kijem go to pałką

Ż.

Ingen175
Kradziej
Posty: 950

Post autor: Ingen175 »

O pisie nie ma co w ogóle gadać, dla mnie ich pomysły są tragiczne. A jak dziś usłyszałem o wniosku o referendum to myślałem ,że spadnę. Ciekawe kto je będzie finansował ?

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

no jak to kto ? JPII w zamian za święto 1 Maja :wink: a w sumie jesli modlili się o deszcz to czemu nie mogą pomodlić się o cudowne pomnożenie pieniążków w budżecie :lol2:

Ż.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Tomash pisze:
Zeppelin pisze:PiS przynajmniej zniosło zapłatę od spadku i darowizn
PiS to ogólnie zabawna partia, bo niby tacy "polska solidarna" i wyciąganie ręki do szarego człowieka, a tak naprawdę obniżając podatek spadkowy i likwidując trzeci próg podatkowy zrobili dobrze najbogatszym. Palikot czy Kulczyk powinni prezesowi postawić flaszkę w podziękowaniu za utrzymane dzięki temu miliony.
Palikot kupil dlugopis, co juz ktos napisal.
a Kulczyk Trading to firma cypryjska wiec o co ci chodzi? :lol2:
Crane pisze:
dla mnie Korwin się skończył w momencie , w którym nakazał głosować na PIS, czyli partię której program gospodarczy jest w całkowitej sprzeczności z jego... to się nazywa wiernośc zasadom :roll:
Ja nie wiem skąd ta łatwość u ludzi do takiego mieszania- nie na PiS a na kandydata na prezydenta pochodzącego z PiSu, drobna różnica, ale jednak - a po co? paradoksalnie - tylko po to aby utrudnić im przejęcie władzy po możliwej klęsce PO w 2011. Chodziło o to, żeby PiS nie obarczał PO za wszelkie niepowodzenia (w przypadku gdyby PO mieli zarówno urząd prezydenta jak i rząd) zaszłe po wyborach i tym samym nie przejął władzy; odpowiedzialność by się rozłożyła na obie partie i to by ułatwiło osiągnięcie pożądanego wyniku w 2011 dla partii JKM.
szczwanosc polityczna tego pokroju jest gwarantem w miare regularnej bytnosci w parlamencie.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Mlody_Rusinek, dzięki, ale poradzę sobie z forumowymi korwinistami. Na razie nie odpowiadam na zaczepki, bo zadają pytania na które padły już w tym temacie odpowiedzi wcześniej. Oczywiście bycie korwinistą oznacza bycie kiepskim z historii i ogólną niechęć do riserczu (wiele koncepcji Korwina to pomysły które próbowano wcielać w życie w niektórych krajach), ale może się zdobędą ;)

A co do innych kwestii, niedawno powstał zabawny blogasek zajmujący się dekonstrukcją wielu korwinowych wynurzeń czy mitów. Poziom wpisów jest różny, niemniej warto się zapoznać:
http://korwinologia.wordpress.com/
Kilka innych dekonstruował kiedyś znajomy na swoim blogu, co prawda go usunął, ale zrobiłem mirror u siebie tamtych wpisów:
http://tomash.jogger.pl/2010/08/
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Ingen175
Kradziej
Posty: 950

Post autor: Ingen175 »

Well, sam głosuję na Korwina, bo uważam że głosować się powinno, to jest przywilej i warto z niego korzystać. A na Korwina głosuję bo jest "najmniejszym złem", choć oczywiście wolałbym wieksze dobro. Tyle że takowego nie ma, dlatego pewnie sam je będę musiał założyć. Byłaby to partia mniej liberalna od Korwina ale dużo bardziej od PO. Coś tak pomiędzy. No i przede wszystkim byłby to powrót do koncepcji partii inteligenckiej.
Chociaż z drugiej strony myślałem o reaktywacji Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. może gdyby połączyć te 2 koncepcje ...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

fajnie że wyjaśniasz kulisy tajemnego planu JKM w tej kwestii... szkoda tylko że sam sprawca nieco inaczej argumentował tę decyzję, ale cóż najwyraźniej tylko krowa nie zmienia zdania :mrgreen:
A ja zapamiętałem właśnie takie wyjaśnienie rzeczonego "sprawcy", poza tym, że popierali Komorowskiego jeszcze Wałęsa i Kwaśniewski, itp. 8)

A druga sprawa, panowie ... jaki atak przypuściliście na kolegę Tomasha. Ledwo coś na pisał a tu na niego 4 od razu wyskoczyło. Każdy broni Korwina jak pisowcy prezesa. To już w fanatyzm idzie. Już kiedyś słyszałem że ktoś jest jedyną nadzieją dla Polski. Teraz robi się tak z Korwinem.
Robicie z niego półboga, cudotwórcę. Pragnę tylko przypomnieć ,że pan JKM był już posłem na sejm. I po obserwacji jego osoby z tamtych lat moge jasno stwierdzić ,ze pasowałby idealnie do PiS.
Łolaboga ! Rzeczywiście, biedny Tomasz, jak on się pozbiera? Zapomniało się, jak już ktoś te cytaty zresztą przytoczył, że to Tomasz "zaatakował" pierwszy- to co? Mamy z nim nie polemizować, bo jest adminem?
Gdzie Ty w ogóle masz w mojej wypowiedzi stwierdzenie, że Korwin jest nieomylny, o półbogu nie wspomnę. Jeśli chodzi o pozostałych to też nie dopatrzyłem się bałwochwalczych tekstów.
Do tego jak ktoś ma szczęście, to na swojego posta dostanie odpowiedź od Tomasha, że jest "gimazjalnym korwinistą" i że Tomash z nim pogada, jak ta osoba dorośnie, liźnie makroekonomii czy zacznie pracować. Ten typ dyskusji.
Nie zapominaj, że jesteśmy jeszcze "kiepscy z historii" i "niechętni do riserczu". :lol2:

Zablokowany