Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Jacobs »

Nadal nie rozumiem, dlaczego kowadło miało by robić jedynie 2 kostki zamiast 3.

W każdym razie.


Kowadło @ 365
2x R. Rozproszenia [25]


BSB @ 160
R. Ochrony [15]
W.R. Złośliwości [45]
R. Kamienia [5]
R. Ognia [5]

2x oganki @ 120

Działo @ 140
inż
R. Kucia [35]

Klopa @ 170
inż
2x R. Penetracji [25]
R. Celności [25]

5 Górnicy @ 55

10 Gromowładnych @ 140

24 Hamków @ 368
FCG, W.R Grungniego

30 Wojowników @ 325
Musican,Banner , GW

32 Długobrodych @ 441
FCG, GW

W sumie 2394

Wymyśliłem coś takiego :D Układu maszynek raczej nie będę zmieniał, bo i to na EURO zasady to wiecej nie wcisnę, po drugie to ograniczają mnie modele, a po trzecie to lubie na organkach grać :D
Mam 5 minersów co by pozbyć się jakichś upierdliuwych maszynek, albo zająć jakiś słaby, strzelajacy oddział, np. z magiem czy cuś ;) Na kowadle 2 DS / niszczarka / balans. W sumie sam nie wiem na co sie zdecydować.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Abaddon pisze: W każdym razie.


Kowadło @ 365
2x R. Rozproszenia [25]
i znów generuje dwie :roll:


Sprawa jest bardzo prosta. Na starcie możesz wygenerować 4 kostki, za każdy spellbreaker i zjadarkę ten limit zwiększa się (czyli możesz wygenerowa coraz mniej kostek). Czyli jak masz w rozpie jednego spellbreaker'a to możesz max wygenerować +3 kostki, jak spellbreaker'a + spellbreaker'a/zjadarkę/ to max +2 kostki itd. reszta przepada.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, o 18:02 przez Arbiter Elegancji, łącznie zmieniany 1 raz.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jejku myślałem że te DS zjadają DD z ogólnego limitu a nie z limitu kawadło #-o
No dobra, ale jak mam balance + DS to produkuje 2 i zabieram przeciwnikowi jedna z jego puli PD tak ?
Dobra, chyba zostaje mi dać na kowadło zjadarkę bo nie widze innej opcji :? Dlatego tak bardzo nie lubie zasad EURO :x

A jak reszta rozpiski ;) ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Abaddon pisze:No dobra, ale jak mam balance + DS to produkuje 2 i zabieram przeciwnikowi jedna z jego puli PD tak ?
Tak jak napisal Romendakil. generujesz 3, jedną kradniesz i jednej nie wykorzystujesz.
Abaddon pisze: Dlatego tak bardzo nie lubie zasad EURO :x
Też na początku nie lubiłem ale szybko się do nich przekonałem :wink:

Co do reszty rozpy to (tak jak ktoś już tu wspominal) zdecydowanie przydałby się ogień na armacie. Reszta ok, nie przeszkadza nawet mala ilość hamków bo jak rozumiem rozwinięci w kreskę mają oni przytrzymywać przeciwnika a nie nabijać punkty?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, o 18:02 przez Arbiter Elegancji, łącznie zmieniany 1 raz.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

@Arbiter Elegancji

Jesteś pewny?
W zapisie zasad Euro nie ma nic by runa równowagi (Balans) zjadała dodatkowo limit.

Jeśli więc dobrze odczytuję zasady to przy układzie Kowadło+Balans+scroll generujesz 3 kości co turę, jedną przeciwnikowi zabierasz (sobie nie dodajesz) i masz jednego scroll'a.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Arbiter Elegancji pisze: Reszta ok, nie przeszkadza nawet mala ilość hamków bo jak rozumiem rozwinięci w kreskę mają oni przytrzymywać przeciwnika a nie nabijać punkty?
W kreskę tzn ? Planowałem dać ich w formacji 5x5z BSBkiem w środku ;) A na runkę ognia starczy mi akurat pkt jeszcze :D
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@Romendakil
Masz rację, sam już się w tym zaplatałem. zaraz zedytuje dwa ostanie posty.
Choć dalej wykupywanie DS gdy ma się kowadlo i balans uważam za mało opłacalne.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

takie coś wydumałem dziś na 1500 ptk... ciągle tylko brakuje mi ptk na jakikolwiek oddział minerów ;/

co do 10 gołych warriorów to ja ich traktuję jako mięso armatnie i odblokowanie slota dla longów..

Dwarfs Army

1 Runesmith @ 146.0 Pts
General; Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [50.0]
Spelleater Rune
Runic Armour [20.0]
Rune of Preservation
Rune of Stone

1 Thane @ 165.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Talisman [25.0]
Master Rune of Challenge
Runic Armour [50.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance

10 Warriors @ 80.0 Pts
Heavy Armour

25 Longbeards @ 408.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Runic Banner [45.0]
Rune of Battle
Rune of Determination

1 Greatbeard @ [10.0] Pts

10 Quarrellers @ 110.0 Pts
Crossbow; Light Armour

10 Thunderers @ 140.0 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour

1 Cannon @ 95.0 Pts
Engineering Runes [5.0]
Rune of Burning

1 Grudge Thrower @ 110.0 Pts
Engineering Runes [30.0]
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Organ Gun @ 120.0 Pts

1 Organ Gun @ 120.0 Pts


Models in Army: 69


Total Army Cost: 1494.0

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Zamiast jednych Organek dałbym drugą klopę. A zamiast Thundów zwiększyłbym liczebnośc kuszoli do 20 i dałbym im GW. To jest fajna opcja i masz dodatkowy klocek do kanapczenia/odparcia czegoś co podejdzie za blisko maszynek.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

wywal bsb ja nawet jak gram na 1900 pkt to mam max jednego hero (kowala)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

na takie punkty dwie klopy to chyba za duzo :P
wiec wywalilbym organki (i cos jeszcze) i zrobil jak pisze cahir. zwiekszyl liczbe kuszoli do 20 i dal im 2h.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

E tam, za dużo. Dobra klopa nie jest zła. Przydaje się zwłaszcza na hordowe armie, trzebi aż miło.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

co do klopy to nie mam jeszcze drugiego modelu... właściwie ostatni brakujący model w armii :D

a ten pomysł na 20tke kuszników całkiem mi się podoba... może jakoś ich upchnę ;) - inna sprawa 2x10 to zawsze 2 oddziały do wystawienia, 2 oddziały do strzelania w 2 różne cele.. typu fasty, albo taktyczne oddziały 5-6 modeli, a co do BSB.. imo to dobre utwardzenie tych longów.. no i MRoC jest również ciekawą zabawką taktyczną ;) - inna sprawa, że za te 165ptk mogę wystawić właśnie 10 kuszników i GW :?

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Kuszole z GW tylko w 20 chłopa... Wtedy mają szansę na oddanie czemuś. A fasty likwiduj organami.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jestem tutaj trochę nowy :D Stąd pytanie może naiwne. Da się złożyć gywalną rozpę na 2400 euro bez kowadła?? Czy sam runelord bez niego jest dobrą opcją ??
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Nijlor pisze:Jestem tutaj trochę nowy :D Stąd pytanie może naiwne. Da się złożyć gywalną rozpę na 2400 euro bez kowadła?? Czy sam runelord bez niego jest dobrą opcją ??
da się, długo tak grałem, runlorda z dispelami kitrałem gdzie mogłem, pkty z kowadła pchałem w maszynki i piechotę, teraz testuje z kowadłem... jednak daje większe możliwości...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jednak te 12" ruchu tudzież możliwość szarży na max 21" (ruch 6 + poźniejsza szarsza na max 15 ") daje Krasiom świetne możliwości - jak dla mnie to mus.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Witam. Oto rozpiska na euro dość nietypowa bo bez lorda tarczownika. Wiem, że 10 Ld a 9 Ld to jest spora różnica i fajnie na stubbornie może całą hordę trzymac, ale ekonomiczny lord (z 5 hamcami w to wziętymi) zabiera mi jakieś 280 pkt i to moim zdaniem za mocno mi piechotę osłabia. Jak byście skomentowali taką rozpiskę z "przeszkadzajkami" czyli 2 x minersi i 12 slayerów dla zabrania czasu przeciwnikowi?

Unnamed2400 Pts - Dwarfs Army

Runelord @ 365.0 Pts
Anvil of Doom; General; Gromril Armour
#Anvil of Doom [0.0]
#Rune of Oath & Honour [0.0]
#Rune of Hearth & Hold [0.0]
#Rune of Wrath & Ruin [0.0]
Runic Talisman [50.0]
Spelleater Rune

Thane @ 165.0 Pts
Gromril Armour; BSB
Runic Armour [50.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance
Runic Talisman [25.0]
Master Rune of Challenge

30 Warriors @ 315.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

30 Warriors @ 315.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

Engineer @ [15.0] Pts
Light Armour

Grudge Thrower @ 150.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [55.0]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

Engineer @ [15.0] Pts
Light Armour

Cannon @ 130.0 Pts
Engineering Runes [40.0]
Rune of Burning
Rune of Forging

5 Miners @ 55.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour

5 Miners @ 55.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour

12 Troll Slayers @ 132.0 Pts

30 Hammerers @ 428.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Runic Banner [50.0]
Master Rune of Grugni

1 Organ Gun @ 120.0 Pts
Misfire Chart

Models in Army: 130

Total Army Cost: 2400.0

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

nie wiem czy ci zabójcy zabiorą coś czasu przeciwnikowi:/
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Mam taką zagwozdkę... Czy jest sens wystawiania lorda na tarczy w 5 hamcach ??

ODPOWIEDZ