HE 2,4k ojro

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Re: HE 2,4k ojro

Post autor: Vallarr »

Lubie balisty, serio. Ale w tej rozpie nie mialbym czym ich bronic, nie mam czego na nie obciac.
Orly sa imba, bo sa wielofunkcyjne. Coveruja, odginaja szarze, generuja overruny, zabijaja magow w regimentach, strasza maszynki, obcinaja marsz, lapia uciekajacych. Zaluje, ze weszly tylko 2 :P

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Vallarr pisze: SM wbrew pozorom sa swietni, to jest 41 atakow, w CC gina jak WL, bija IMHO lepiej od WL - 2 ataki z s5 lepsze niz 1a s6. Champ - pulapka. Niby oczywista, ale daje rade.
WL klasyka.
Core klasyka.

Ide zwarta kupa, screenujac ile sie da unit spearelfow z herosami, 1-2 tura rzucam scaly skinna/tron/tough/warda, na flankach luki, orly tez skitrane za unitami, zeby uzyc jako odginaczek przy szarzach. Dojde, wylaczam magie i mam nadzieje, ze sie przebije.

Jak to wyglada?

supporting attack to jeden atak, nie dwa. strona 48/49. wiec Twoi swordmasterzy wyplacają 31 ataków.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Yep, my bad, opis byl z hordy 30 SM i zapomnialem zmienic.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Za dużo magów.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jesli chce i crystal, i 3ke z metalu, to nie ma bata, musi byc 2 malych. Tak, wiem, za tego maga moglem dopakowac drugi oddzial do 30 i zmienic na WL, ale mam wrazenie, ze +2 do save (potencjalnie na cala armie) w wielu sytuacjach da mi wiecej niz 10 modeli t3 5+ save.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

opieranie rozpy na 1 czarze/ liczenie ze ci ten czar uratuje dupsko jest powaznym bledem. Lepiej meic te 10 modeli wiecej w armii, jest to cos czego mozesz byc pewien, a czar jak to czar... czas wyjdzie czasem nie...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

grałem 7 kami SM z muzykiem i mi się w ogóle nie sprawdzili.Przeważnie w ogóle do bitwy nie doszli.Oni fajnie tylko na papierze wyglądają. W zamian zacząłem 5 Dp używać i znacznie lepiej się spisują w gonieniu śmieci. Za to sprawdza mi się jeden oddział 50 spermenów.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

@Semi
Przeciwnik ma sporo do dispelowania przy 3 channelach i BoS. Poza tym w tej rozpie poza 1 magiem z tym czarem jest jeszcze ponad 2200 pkt. Nie opiera sie na nim. Po prostu ten czar jest niedoceniany i sie splaca.

@PiotrB
Nie mam 7ek SM w tej rozpie wyjatkowo ;d 5tka DP jest o polowe drozsza i grozna jedynie w szarzy, potem byle smieci ja lamia. Fakt, trudniej spada, ale ja zakladam, ze 7mki SM spadna, wiec maja sie splacic.
Jeden oddzial 50 spearelfow? Nie na ojro, sorx.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

of course 40 pcs :D
Każdy musi trochę pograć po swojemu ,żeby pewne rzeczy zrozumieć i sobie poukładać...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Nowa kmina.

Prince na Stardragonie, GP, HoF, SoM, DA, tarcza
Mag 2 lvl z Sigilem
Noble BsB na koniku z bardingiem, HA, Dawnstone, Dragonhelm, tarcza, dwurak

25 lukow, muzyk
20 lukow, muzyk
10 spearelfow muzyk

30 WL z BoEF, FCG, champion z Gem of Courage
6 DP Champion

3x Orly

Dragon oczywisty, mag nie wiem jeszcze jaki lore, kusi mnie high dla 3 czarow przy duzej ilosci kosci - drain jest niezly wbrew pozorom. BsB albo kozaczy, albo siedzi w DP, ktos z tej dwojki wspomaga smoka. Orly przeszkadzaja, WL napieraja, core bo musze.

Zdejmujac tarcze z BsB mam 5 pkt na drobiazgi.

Jak to wyglada? Jaki lore na magu najlepiej?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

po co CI flamingi na WL?:)
pzdr
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

W czapke nie chcesz? ;D
MUSZE miec flamingi w combacie. EoT. Nie zdejme tego sztandaru z nich.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja Flamingi grywałem na Wl swego czasu, sprawdza sie swietnie dopouty nie dostaniesz na łeb kowboja z wardem.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

To jest pewne ryzyko, ale kowboj z wardem wystepuje zwykle jako sztuk jedna, do zlapania przez mojego kowboja/smoka/DP. Zreszta zawsze moge przyjac i dac sie unieruchomic, reform i lamac go CR/szarza z boku. Natomiast ten banner daje mi kontry na trolle, gwardie VC, regenki z magii WE/life, Abomke, Hydre, Treekiny, Treemany, czasem fear. Za 10 pkt? Biore!

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

dla maga lore of fire.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

A jakies uzasadnienie? ;)
High ma o tyle fajnie, ze tam mam 3 czary, a z fire jak kulne duzo, to musze rzucac z 4-5.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

bo to jedyny lore, który gwarantuje ofensywny czar, jak wexmiesz high i kulniesz 1-3, 2-3, 1-6, 3-6 to bedzie słabo na wiekszość armii. 3d6s4 zawsze znajdzie dobry cel :) + istnieje spora szansa na drugi ofensywny czar.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Odgrzewam, bardzo podobna rozpa jest na ETC.

Arcy 4 lvl genio BoH shadow 360p
Noble BsB, barded steed, Helm of Fortune, Sword of Might, shield, dragon armor 174p

40 SE FCG Banner of Ethernal Flame 395
19 Archers banner musician 224

25 WL banner musician 393p
25 WL banner musician 393p
6 DP 180p
6 DP 180p

GE 50p
GE 50p

122 modele, 2399 pkt

Arcy oczywisty, bsb kowboj 1+sv reroll, lata w dp lub sam.
40ska SE nienajgorzej radzi sobie innymi hordami, wsparta brzytwa lub obnizeniem tafa wroga wsysa nosem wiele. BoEF bo musze miec flamingi na walczacym oddziale, nienawidze regenki.
Luki dla sciecia fastow/lataczy i w razie potrzeby, po obnizeniu tafa, poluja na monstra. Nawet bez BoEF bijac w taka abomke czy hydre z t2-3 sa w stanie powaznie uszkodzic.
2x WL wiadomo, 25 stykna, a jak nie stykna, to i 30stki by nie daly rady.
2x 6 DP ogarnia smietnik, flankuje i morduje. Wbrew powszechnym przekonaniom save 2+ to jest moc, a po szarzy maja nadal 18 atakow jesli wszyscy przezyja - brzytwa lub obnizanie T znow dziala cuda.
Orly oczywiste, odginaczka, maszynki i straszak.

Mam 6 jednostek, ktore moge smialo wepchnac do walki, w ostatecznosci 7 z lukami, zerowa antymagie, ale niemal wszystko przyjme na klate, potege BoH, ktory potrafi przewazyc szale, ale i bez niego mam pierdolniecie.

Jak oceniacie?

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

dp bez muzyka strasznie zasysaja

WL powinni miec championow,

punkty sa, imo na luzie mozesz 1 orla wywalic z takiej rozpy.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

DP - zastanawialem sie nad tym, ale to boli tylko wtedy, kiedy nie moge wheelowac, bo mnie cos przyblokowalo, Wheel > swift generalnie, bo mniej " trace, a do tej pory odginaczki szly na WL. Ale jesli wywale orla to racja, pkt sa. Tylko nie wiem czy wywale :P

WL - nie jestem przekonany do championow, az tak niezbedni?

Orlami musze chyba nauczyc sie grac, czesto i gesto trace, nie wyobrazam sobie, ze jeden mi starczy :P

ODPOWIEDZ