Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Re: Szybkie pytania

Post autor: Lady Mayer »

Kamienie należą do metod "niedyskretnych" zwłaszcza że na podstawce miejsca na nie już nie ma :wink:

Zastanawiam się nad metalową płytką pomiędzy podstawką a brukiem z pianki modelarskiej, sądzicie że się spisze?
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Polecam śrucinę, wygląda to tak: Obrazek
Jest tania, łatwo dostępna, jest ciężka bo ołowiana i łatwa w obróbce. Można spłaszczyć taką kuleczkę w imadle bądź kombinerkach i wkleić pod podstawkę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A dostaniesz to w sklepach dla rybaków. Możesz też np kupić większy ołowiany ciężarek na sztuki(sprawa parudziesięciu groszy) i puknąć młotkiem. Bez problemu dopasujesz do podstawki.

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

o, dzięki, na pewno wypróbuję :D
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Wklej monetę pod podstawkę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Monety trochę szkoda. Lepiej ołowiane ciężarki. Są jeszcze takie w formie ołowianej taśmy, wystarczy uciąć obcęgami, żeby była kwadratowa i pasowała do podstawki.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Albo poprostu takie płaskie ze sklepu wędkarskiego.

A ja mam takie pytanie - gdzie można kupić plastikowe deseczki ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mówisz o plasticard'zie?
Jedyne miejsce, gdzie to widziałem to na cytadeli. Na bitspudle jest też, ale nie ma gładkiego.

Awatar użytkownika
grom88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 136
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: grom88 »

Witam, zaczynam dopiero przygodę z malowaniem figurek i mam pytanie odnośnie rozcieńczania farb. Będę używał farbek Cydatel i przeczytałem gdzieś, że przed użyciem ich należy je rozcieńczyć wodą ( ok. 1,5 cm aplikowane za pomocą szczykawki ). Przede wszystkim czy to nie za dużo i czy w podobny sposób należy potraktować serię Fundation. Natomiast jeśli chodzi o Washe, wydaje mi się, że one są na tyle płynne, że po otwarciu są gotowe do użytku ale nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pytanie troszkę trudne, gdyż to wszystko robi się na wyczucie. Farbę rozcieńczasz do takiego momentu, aż będzie się gładko nakładać na model, ale też musi farba kryć. Zbyt bardzo rozwodnisz - farba nie będzie kryć dobrze.

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

jak dokładnie nazywa sie śrdek którym zmywa się farbe z pacynek?

DOT-4 ?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Dot -3
Dot -4

Mi Dot -4 idealnie zmywa metale, z plastikami idzie mu trochę gorzej, uzależnione jest to od świeżości płynu [=

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

a ile kosztuja ?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

Jakie pigmenty polecacie? Które lepsze Vallejo czy MIG-a ?

Czy ktoś z Was ma jakich tutorial dobry do robienia dróg (kocie łby) na profesjonalnym poziomie?


Dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

maciom pisze:a ile kosztuja ?
coś koło 15zł chyba na orlenie.
GoldenHand pisze:[...] Czy ktoś z Was ma jakich tutorial dobry do robienia dróg (kocie łby) na profesjonalnym poziomie [...]
Na profesjonalnym to lepić.

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

maciom pisze:a ile kosztuja ?
Na każdej stacji benzynowej widziałem od 10 do 15 zł Firmy nie wiem już jakiej. Nigdy na to nie zwracałem uwagi (=
Każdy działał praktycznie u mnie tak samo (=

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

ok dzieki za odpowiedzi
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

kupiłem płyn DOT-4 i teraz prosze powiedcie mi jak zmywać farbe z pacynek?
czy wrzucamy do butli modele czy nalewmy na nie i szorujemy?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wrzucamy do. Zakręcamy, aby to płyn nam zbyt szybko się nie zużył(wyparował). Jednak na początku musisz kontrolować, gdyż krążą pogłosy, że czasami odkształca plastik, pewnie dlatego, że jest świeży. Ofc nie co 5min tylko tak np możesz zobaczyć, czy po godzinie Ci farba schodzi. Najlepiej zrób sobie próbę na jednym modelu.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ