Arachnarok Spider

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Re: Arachnarok Spider

Post autor: kauczuk »

jaka ma podstawke pajak?

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Post autor: woolfik »

a-rok = 2 rydwanowe

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

woolfik pisze:a-rok = 2 rydwanowe

Nie bardzo, gdyż 150 na 100 mm, a to są 3 rydwany.

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Niestety ostatnio wielce zraziłem się do Aroka po szarży 2 chaos knightów w bok potworka. Jednak liderka 6 na takiej bestii bardzo ale to bardzo boli. Spierdolił nie otrzymawszy żadnego wounda.
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

sernik
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: sernik »

Mógł by ktoś wrzucić cenę pkt pająka i cene rzeczy jakich można mu dobrać ??
z góry dzięki

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Arachnarok 290
Flinger 30
Cathweb Spidershire 40

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

ok, zakupiłem sobie tą bestię :twisted: .... no i pojawił się problem :? w jakiej konfiguracji

katapa albo szaman ze spdershrinem. Mam mętlik

może pomożecie ?

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

sklej z jednym i drugim :P

Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Post autor: Erol »

Właśnie najprawdobnie nie da się. Trzeba wybrać. Mnie osobiście podoba się wersja z flingerem.
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Doradzam zainwestowanie w magnesy w celu przymocowania platformy z dodatkami. Tym sposobem dostajemy pajonka na kazda okazje :P
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Jaka jest wysokość pająka po zamontowaniu go do podstawki:
1. samego,
2. z platformą.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

LuciusII pisze:Jaka jest wysokość pająka po zamontowaniu go do podstawki:
1. samego,
2. z platformą.

LuciusII - dzisiaj jak wróce z podróży to ci zrobie zdjęcie z miarką. Tak się składa że skończyłem malować mojego więc przy okazji się pochwalę :D

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Wystarczy że podasz mi wysokości (zdjęcia i tak wrzuć, ale nie muszą być z miarką :) . Przymierzam się do zrobienia wymiennych wkładów z gąbki do walizki i chcę uwzględnić w tym projekcie miejsce na pająka którego zakup mi się na razie odłożył.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Pająk ma między 8 a 8,5 cm. Z ekipą na górze to 15 - 15,5 cm.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Kołata - grałeś arachnarokiem na DMP. Jak końcowe wrażenia :) ? Spisał się w choć jednej partii ? :P

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hehe, no dobra, opiszę jego wyczyny :D

1. TK na sfinksach
Klopy wybuchły, więc miał okazję poszaleć. Wziął udział w multikombacie warsphinksów z moim deathstarem i poskładali wszystkie 3 świniaki. Generalnie w kombacie TK mu nic nie robią. Tylko klopy i magia mogą zaboleć.
Tak się stało w 2 bitwie, którą nieszczęśliwie przegrałem w 2 turze (z paniki uciekł za stół moj deathstar...). Straciłem dispella i sam pająk już nie mógł nic zrobić, siadł z magii.

3. Demony. Grałem na remis. Szykowałem się na szarżę na BSB w plaguebearerach na ostatnią turę. Niestety to oni mnie zaszarżowali (dochodzili na 10+), wygrali o muzyka i dzięki bannerowi -2 do ld zbrejkowali (oblane 7 z re-rollem). Fail.

4. Lizaki - siadł od saurusów z brzytwą.

5. Skroił slavy, dobił dzwon i storm verminów z BSB, na koniec pomógł rozkręcić plaguemonki (została furmana na 1 życiu).

Ogólnie jest średni, nie mam do niego farta, ale pasuje do mojej rozpy i póki co zostaje.

EDIT! Zanim siadł w bitwie z lizakami, skroił scarveterana ;)

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

oo milo, ze tak szybko odpisales :)

czyli nie było z nim tak źle, a w partii z naszymi tk tez moglby pewnie niezle nabroic jakby nie ta oblana panika generala.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Rozpa Kołaty nie wykorzystuje pajenczych mozliwosci, wsparty Little Waagh robi jesień średniowiecza z wielu Bardzo Twardych rzeczy :wink:
Dodatkowo montaż szamana z oltarzykiem daje obłędną dominacje w obu fazach magii :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Fluffy strasznie mnie ciekawi twoje doswiadczenie w uzyciu pajaka - napisz jakis raporcik :D jak idzie ci ze strzelajacymi ? (empire, dwarfy)

ja wlasnie zakonczylem malowanie swojego pajaka i chyba cos sobie poskladam.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Coż, wszystko w zaleznosci od przeciwników. Z armiami strzelającymi w pierwszych turach mozna sie schowac za domki/ruinki itp, ostatecznie postawic przed arokiem jakies trolle albo rydwan. Później staram sie jak najszybciej uciec w kombat, najchętniej w jakis relatywnie bezpieczny, długo trwający :) Z rozpiskami innych typów rożnie, w zaleznosci od przeciwnika - albo idę w nękanie czarami (pocisk, słoneczko) albo tez pakuje sie w walki i buffy magią.
Dodam ze strzelające armie mają wbrew pozorom duzy problem - moają dużo celów, są przeładowane pajonkami, manglerami, pumpami i co tam Mork jeszcze dał, w efekcie krasie/imperium musza zabic naraz i Aroka i połowe armii co z reguły jest niewykonalne :)
Nawet zabicie Pajonka nie daje wymiernych korzysci, bo wymaga zainwestowania sporego potencjału, a póki zyje szaman nie ma za to ani pół punkta :D
Dalej, Arok wchodzący od boku w dowolny cel zadaje bardzo powazne straty, praktycznie rozkreca w turę dowolnego monstera (z goblinską sygnaturką na pokładzie). W oddziałach juz roznie, zalezy z czym się walczy :) Od przodu mozna jak najbardziej sie wbijac, ale skutecznosc już bardzo spada.
Jeżeli chodzi o arcyszamana na pokładzie, imo warto i dziwi mnie ze mało ludzi korzysta z tej opcji. Dostajemy mocnego kombatowego monstera, statystycznie ok 2-3 PD i DD nie limitowanych Euro co fazę i dostęp do całego gobliniego lora, który w całokształcie moim skromnym zdaniem jest dużo potężniejszy niż orczy (sygnaturki, grzyby nocnych gobbo i sneaky stealin'). Przeciez to samonapędzający się silnik do generowania statystycznie ok sześciu - ośmiu nielimitowanych dodatkowych kości (statystycznie 2-3 z channela, 3 z grzybów, ok 1-2 z kradzieży - przynajmniej w moim buildzie).
Nawet po wbiciu w combat nie opłaca się lokowanie po szamanie ataków - ward 4+ odstrasza, a pajonk po smierci szamana przecież będzie dalej kotlecił.
Jeżeli mam być szczery rozkminiam monstertrucka gobbo na trzech arokach (powstrzymuje mnie tylko niechęć do malowania dwóch kolejnych bydląt), i myslę zę moze to być bardzo skuteczny build.
Mam nadzieję że byłem pomocny :D

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ