Rangersi czy longbeardzi?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rangersi czy longbeardzi?

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ma jak najbardziej, bo las w którym siedzisz nie utrudnia ci strzelania.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Eee, no to w takim razie leciały tęgie wały w moim kierunku... :evil:
Tak być nie będzie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Witam długobrodzi,

przejrzałem ten topic i chciałbym go trochę odgrzebać ponieważ mam pytanko do paru rzeczy.
papa-smerf pisze:Mam pytanko jeśli longbeardzi to jednostka która u mnie ma m.r. of chalange to lepiej jej dać tarcze czy dwuraki - w obu opcjach widze po 2 zalety bo 2-raki dadzą leprze ranienie i większą redukcje armora natomiast tarcza jak wiadomo da +1 do armora a w starciu nawet +2 i do tego w następnej rundzie walki nie tłuke ostatni , co byście wybrali na mojim miejscu ??
Vanirh pisze:zależy co ma wpadać w longów...
jak coś mocnego to lepiej dać tarcze, a jak jakieśplewy to lepiej łupnąć dwu-raki

I tutaj moje pytanko. Po 1 w tej edycji krasnale i tak always strike last więc jedyny sens tarcz widzę przed strzelaniem a jeżeli mają odpychać, utrzymywać klocki na sobie to bez 2raków tego nie widzę.

Po2, czy Hammerersi nie są bardziej sensowni od Longów, bo w gruncie rzeczy jedynym ich minusem jest to, że są na specialu ;/ Longi maja reroll ale imo stubborn>reroll.

Co o tym myślicie?

Felu

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

No niestety, Longbeardzi są teraz mniej opłacalni - punkt więcej niż Hammerer i brak stubborna to jednak bieda.. Ale mają dwie duże zalety - są w core'ach i zapełniają te 25%, oraz mają staty (WS5, S4) speciala.
Często słyszę głosy że kosztują za dużo, mi jednak sprawdzają się bardzo na wytrzymałe armie (Woch, VC).

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Longi są świetni pomimo braku Stubborna. Tylko to trochę droga inwestycja dawać im i GW i tarcze.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie wiem czy wpadłbym na pomysł żeby dawać im na raz tarcze i dwuraka, chyba że na WE albo Lizaki.
(a w tych wypadkach ostatnio dałem szansę Ironom i się świetnie sprawdzali - już pretekst żeby ich w końcu dokupić!)

Longi sprawdzają mi się najlepiej w małych bitwach, gdzie gram na jednym bohaterze (Runesmith+shield+RoStone+2scrolle zazwyczaj) a brak przerzutu paniki z bsb bywa bolesny.
W normalnych bitwach (euro itp) są świetni ale jednak dosyć drodzy - zdarzało mi się wystawiać modele Longbeardów jako zwykłych dwurakowych Warriorów i chyba pójdę w tym kierunku.
Na armie z T3 ranienie z S5 i S6 i tak będzie na 2+, więc trochę szkoda marnować punktów.
Jeśli wiesz że grasz np. na Chaos na Warriorach/Chosenach albo Wampiry z gwardią i ghulami, S6 twym przyjacielem ;)

No i, przynajmniej moim zdaniem, 6 edycyjni metalowi Longbeardzi, to chyba najładniejszy oddział jaki możemy wystawić :!:

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Ja w tej edycji zawsze wystawiam 30 longów w hordzie z GW i tarczą. Kosztuje mi taki oddział 435 pkt ale zawsze sie spłacają co o moich pechowych hamach nie mogę powiedzieć ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Quaki pisze:
No i, przynajmniej moim zdaniem, 6 edycyjni metalowi Longbeardzi, to chyba najładniejszy oddział jaki możemy wystawić :!:
+1, chociaż staroedycyjnym też imho nic nie brakuje, kwestia malowania ...

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

smiejagreg pisze:
Quaki pisze:
No i, przynajmniej moim zdaniem, 6 edycyjni metalowi Longbeardzi, to chyba najładniejszy oddział jaki możemy wystawić :!:
+1, chociaż staroedycyjnym też imho nic nie brakuje, kwestia malowania ...

Fakt, dałem ostatnio 150zł za 11 no ale cóż podobno piękno jest bezcenne ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ