Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 2600

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Re: Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 26

Post autor: KrzysiekW »

Panowie, dałem merytoryczne arumenty dlaczego bardziej 2600 niż 2800. Jeżeli odpowiedzią jest "chcę więcej punktów, foch i wuj" to jest mi po prostu przykro. :(
Khumanor pisze: tym bardziej przykro jak nie ma się kolegów
Przyhamuj z takimi wejściami, zanim będzie flame on. ;)

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Khumanor, Dmtrij, Rince w ogóle żeśmy się nie zrozumieli...
Nie popieram wystawiania byle czego aby tylko mieć 2600 czy 2800. Nie mam też sam problemów z wystawieniem się i na 5k i więcej tylko nie wszystko mam do końca pomalowane a na Master wolę ładnie domalować i się wogóle na turniej takiej klasy przygotować. Wiele osób na ostatnim Masterze nie dało rady nawet na 2400 bo nie wszystkie armie były tak naprawdę "pomalowane" czy do końca złożone. Z myślą o nich tez napisałem powyższego posta. :roll:
Przecież tak naprawdę nie "rzygacie" formatem tylko armiami które są ciągle takie same więc zaproponowałem troszkę zmienić ich skład a to da się zrobić grając i na 2400 i na 2600 i na 500 i 18.000 ale widzę, że to jest ciągle mur nie do przebicia... A wiem, że dalibyście radę bo tylko nieliczni "od 7 ed. żałują na boxa" czy jakoś tak a Wy macie przeróżnych boxów pełno, więc w czym problem?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Krzychu, ja tylko marudzę że większy format podoba mi się bardziej, choćby dlatego że chciałbym pograć z całą masą różnych fajnych i silnie złożonych smoczków, bo to własciwie nie do zobaczenia na formatach "małych"

na inne punkty nie da sie fajnie i rozsądnie smoka chaosu wystawić :( ot co!
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

piszę tak i pisać tak będę o teraz wyjąłeś cytat z kontekstu i można tak ładnie każdego obrażać i insynuować różne rzeczy [-X

a chciałem uświadomić że środowisko WFB jest całością, zawsze jak chciałem coś od kogoś pożyczyć to nigdy nie było problemu o ile ten ktoś tego właśnie nie chce wystawić, albo nie ma tyle ile potrzeba i kilka modeli trza zakupić na allegro po taniości ( nie próbuje tego dzieci :wink: )

fakt są jakieś głupie spiny ale w sumie nie wiem o co za bardzo bo sam żadnej nie mam i nie prowokuję tak owych, a jeśli są to załatwiam to z tym kimś osobiście przez PM a tym bardziej prze spotkania w cztery oczy :)

więc nie wiem o jakie spinki chodzi? tak rozumiem słowo " flame on " :roll:

ja żadnych argumentów nie czytałem, tym bardziej jeśli je czytałem są dla mnie tam hmm... nieco absurdalne i małostkowe, naprawdę dajcie sobie spokój z jakimiś 2400 czy 2600 to inne czasy, szybszej się gra i mniej szachowo, to nie te czasy że nad ruchami zastanawiasz się 45min, a potem reszt jakoś szła, gra jest przyjemniejsza i im więcej ludków na stole tym bardziej się myśli globalnie i wystawia " mniej nie zawodne rzeczy ", tym bardziej że ma się tyle pkt. do dyspozycji i tyle możliwości 8)

ja patrzę na to tak i nie przekonywują mnie takie argumenty jak mało ludków, bo pożyczenie od kogoś to nie skandal czy " hańba ", a wiem że dużo ludzi ma więcej niż się gra i grało, co zaczyna irytować że niektóre ludziki się kurzą, czy nawet nie ma się ochoty skleić kolejnego boksa łuczników bo po co jak i tak i się nie wystawi :P

bardzo chciał bym zagrać mastera na 3500pkt. gdzie każdy swoja fantazje wysili do cna, oczywiście na takim formacie raczej ograniczenia typu: tyle na oddział i może coś do maszyn oraz LT, z specjal charakterami to była by frajda ma maksa, ale by była rzeź, masakra :twisted:

2600 mnie nie kręci, mam na dzieję że inni ludzie nie sugerują się mym osobistym zdaniem, przynajmniej tego bym nie chciał :?

ehh.. to chyba wszystko, pozdrawiam i życzę powodzenia :D

edit, ps.:
@ Remo: jest dużo nowych graczy i ludzie kupują to coraz nowe ramie nie da się od tak pomalować armii tym bardziej jej odpicować od tak, szczególnie że niektórzy pracują albo nie mają tyle kasy by płacić innym wykonawcą za tą robotę, czy też wolą powoli sami to ładnie zrobić tylko potrzebują nie co więcej czasu :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

W sumie to ja też jestem za 2800
Różnica głosów przy głosowaniu nad formatem wynosiła 2 czy 3
A skoro środowisko chce 2800 to może warto zrobić 2800
Nie robimy tego mastera tylko dla siebie :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Eltharion pisze:Nie robimy tego mastera tylko dla siebie :roll:
Dzięęęki, nie wiedziałem że tak to działa... :roll:
A skoro środowisko chce 2800 to może warto zrobić 2800
Wyłuszczę jeszcze raz. Chodzi o to, że potem druga część środowiska będzie narzekała na karniaki, poganianie, małe ramy czasowe, obsuwy których bym nie chciał (plus uciekające pociągi, późny start w drogę powrotną do domu, wczesne wstawanie i co tam jeszcze). Odsyłam do regulaminu Areny, o której zaczynano i ile czasu było na bitwy. Nie jest to zarzut pod adresem orgów, w żadnym razie, tylko przykład do porównania. Mniej więcej (bardziej "więcej" ;) ) takie ramy musielibyśmy zastosować.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Hmm.

Nie to żebym chciał sie przekomarzać, ale generalnie skoro chcecie zrobić Mastera dla paru osób które nie wyrabiają się w czasie to dlaczego nie chcecie zrobić Mastera dla parunastu osób więcej które chcą większego formatu :D

Tak tak - kij ma dwa końce - teraz trzeba wybrać komu dogodzić :)

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Smiechu pisze:Hmm.

Nie to żebym chciał sie przekomarzać, ale generalnie skoro chcecie zrobić Mastera dla paru osób które nie wyrabiają się w czasie to dlaczego nie chcecie zrobić Mastera dla parunastu osób więcej które chcą większego formatu :D

Tak tak - kij ma dwa końce - teraz trzeba wybrać komu dogodzić :)
Marudzą zazwyczaj osoby którym coś nie pasuje. Ci którzy nie mają nic przeciwko zazwyczaj siedzą cichą, także troszkę na wyrost jest stwierdzenie, że masy chcą więcej, a nielicznym pasuje. Naprawdę miarodajne było by gdyby każdy potencjalny gracz musiał obowiązkowo stwierdzić: a)2800 b)2600.

P.S. Ja też chciałbym 2800 ;)
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Z całym szacunkiem dla argumentów, ale 200 pkt. nie robi różnicy w stopniu uniemożliwiającym rozegranie bitwy. Jeśli ktoś che grać na czas, to zagra i na 1500 pkt. Jeśli ludzie zdecydują się przyjechać, to będą w pełni świadomi tego ile mają czasu na bitwy.
Ja jestem za 2800.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

miszon
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: miszon »

jeśli to forma nieformalnego glosowania to ja jestem za 2800.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Różnica głosów przy głosowaniu nad formatem wynosiła 2 czy 3
nawet nie wiedziałem że jest głosowanie, wiem nie jestem molem forum może ogarniam 4 tematy ( BoCh, DoCh, WoCh, czasem rozpiski ) po za klubowym, ale słyszałem że macie robić turniej na 2800, przeczytałem potem kiedy zacząłem tu się udzielać że na 2600 i straciłem ochotę na ten wyjazd, po prostu może dla niektórych odchylenie pomiędzy 2600 a 2800 nie ma znaczenia to patrząc na ostatnie lokale czy turnieje, 2400 a 2800 jest ogromną zmianą szczególnie no limit, gdzie magia po prostu robi to co powinna
Marys pisze:Z całym szacunkiem dla argumentów, ale 200 pkt. nie robi różnicy w stopniu uniemożliwiającym rozegranie bitwy. Jeśli ktoś che grać na czas, to zagra i na 1500 pkt. Jeśli ludzie zdecydują się przyjechać, to będą w pełni świadomi tego ile mają czasu na bitwy.
Ja jestem za 2800.
+ true

jeśli ktoś chce przeciągać grając np.: warriorami na 4 regimentach to będzie to robił, każdy ma swój styl gry i nawet domowe bitwy " no limit time " o kazuja się za krótkie

tak samo każdy wie ze SKV można zagrać 2tury przez 3godziny, a jak i 4tury w których może być po wszystkim w nie całe 2 godziny ( pozdrowienia dla Morroka )

nie ogarnie się takich rzeczy, albo zaczną co po niektórzy grać nie co rychlej albo będę cały czas narzekać na brak czasu na masterach w szczególności w 3 bitwie

jestem cyniczny może nie co, ale mam ku temu swoje powody, bo to jest master o którego warto walczyć z wielu powodów, a nie chciał by że by było jak na ostatnich że koledzy dzwonili po " starych graczach " by master stał się masterem bo brak ludzi

ps.: ehh... albo po prostu mam taką ten dęcie ostatnio do podnoszenia limitów pkt. na wszystko, moja propozycja na parówke strategikonową to 2x 1800 :twisted:

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Uważam, że nie do końca ma znaczenie ilośc pkt. Większość jak będzie chciała to i tak przyjedzie.
Chociaż warto zauważyć, że z przepychanki typu: Ja chce 2800 i chuj! Zrobiła się całkiem ludzka wymiana poglądów.
Ja osobiście uważam, iż 2600 jest ok. Różnice w rozpiskach będą widoczne nie przez to, iż format jest 200 pkt. większy, a przez to, że zostały zdjęte ograniczenia Euro, które w większości wypadków warunkowały takie, a nie inne rozpiski. Dlatego uważam po prostu, że kłótnia o dodatkowe 200 pkt. jest taka sobie. Chociaż jeżeli wszyscy wolą 2800 to niech i tak będzie. Turnieje mają być dla funu. Skoro część chce na 2800 a innym to nie przeszkadza jak dla mnie ok. I owszem argument, że 200 pkt. robi różnice czasową nie do przyjęcia jest bez sensu (tak samo jak ten o identycznych rozpiskach jak na Euro tylko z jakimś malym bonusem, proponuje poczytać działy armii dotyczące rozpisek, ludzie już budują przepiękne potworki, jak na przykład rozpiska na 20 Kroxach w jednym oddziale. No coś wspaniałego po prostu. Rozpiski będą różne od tych na Euro, a jak wy nie potraficie nic innego wyczarować po zdjęciu ograniczeń to już jest smutne panowie. Tak jak strzelanie Fochów. Jestem młodszy od większości z was, ale potrafię dostrzec, że to dziecinne). Nom to się wypociłem.

P.S. Kumek kocham cię, ale popracuj nad gramatyką i ogólnie pisownią ;)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Mi tam dynda ile to punktów będzie w sumie. Nie wiem, czy jest sens zmieniać format, jak już został podany, bo natychmiast odezwą się głosy "ale było już ustalone 2600...", chociaż z drugiej strony póki co jest niezła jednomyślność za większym formatem.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Golonka pisze:P.S. Kumek kocham cię, ale popracuj nad gramatyką i ogólnie pisownią ;)
wiesz jak jest :P

ciągle się staram ale czasem brak mi cierpliwości by dokładnie sklecić to co myślę na klawiaturę, a przy najmniej w spólną całość :)

też Cię kocham 8)

po mimo zdjęcia oiro to nie wiele rozpiski się zmienią a te 200pkt. pujdzie na np. gifty które BSB demonów nie mógł mieć, czy banner hełm i regenke do gwardii, takie jest moje skromne zdanie a przy 400pkt. różnicy wpadają nowe pomysły do głowy :wink:

ps.: ta hmm.. koleżanka od nóg i z ego co tam przypadkiem zauważyłem, piegów chyba chce się z Tobą przespać mała jaszczurko :D

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

generalnie też bym był za 2800
tak gram skavenami i wrzuce kolejne 2-3 klocki :P
Ale generalnie nie o to chodzi, jak jest juz postanowione 2600 to niech tak zostanie, jezeli nie ma ograniczeń EURO to i tak rozpiski będą mega różne a na 2800 jednak potrzeba juz więcej czasu. Ważne aby przyjechać pograć bo Kozłów to najlepsza miejscówka na mastery ever.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Denis pisze:generalnie też bym był za 2800
tak gram skavenami i wrzuce kolejne 2-3 klocki :P
Ale generalnie nie o to chodzi, jak jest juz postanowione 2600 to niech tak zostanie, jezeli nie ma ograniczeń EURO to i tak rozpiski będą mega różne a na 2800 jednak potrzeba juz więcej czasu. Ważne aby przyjechać pograć bo Kozłów to najlepsza miejscówka na mastery ever.
powiedz jak po między 2600 bestiami a 2600 teraz się coś zmieni?

nawet nie mówię o takim paradoksie jak powyżej z ogrami...

czym będą się różniły DoCh od oriowego... może nie co popakowany GD ale bez sensu też walić tam pkt. , walnie się do okrojonych regimętów i ewentualnie odginaczki jeśli ich było mało, czyli jakieś 15 modeli w tych samych unitach

to samo w VC więcej gwardi bo 2xx 30 to mało trza mieć jeszcze heł i regenke i coś tam jeszcze, czy w HE więcej WL, czy DE więcej shadów, czy w warrorach o helupa więcej niech to helupa, w WE szokujące zmiany w śmietniku to samo w szczurkach, no zaszalejmy dajmy ratogry...

bez przesady :roll:

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ale może najwyższy czas zmienić szkielet rozpiski?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A najśmieszniejsze jest to, że ta cała dyskusja jest całkowicie jałowa, jako że format został już ostatecznie ustalony i ni chuja się nie zmieni :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Ta większość to 2600. I jest ok.
dziwne wywieranie presji nic nie zmieni. Zasady zostaly ustalone. A jak jakims cudem sie zmienia to dopiero ci co sa za 2800 zobacza w jakiej sa mniejszosci. Bo zacznie sie spam tych co chca 2600.
Mnie osobiscie martwi to ze wszystkie jednostki trzeba bedzie wybijac do zera. Wolalbym z tymi procentowymi zasadami. No ale wyklocac sie nie chce i z usmiechem przyjme to co daja organizatorzy ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Andrzej pisze:A najśmieszniejsze jest to, że ta cała dyskusja jest całkowicie jałowa, jako że format został już ostatecznie ustalony i ni chuja się nie zmieni :D
Kto wie...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

ODPOWIEDZ