Wampirze marzenia

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Re: Wampirze marzenia

Post autor: sly »

mysle ze ciekawa jednostka moglby byc gargoyle. wydaje mi sie ze idealnie pasuja do klimatu VC. poki co odpuszczam wszelkie rozmyslania o ich specyfice.
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

szkieletowy łucznicy albo zombie z kuszami albo handgunami :Dz jakaś odpowiednią zasadą że jak wylosują 1 na hita to urywa im głowę i potem mają kolejne minusy do strzelania :D

może jakaś machina strzelająca? bo dlaczegóż by nie?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Kefas pisze:może jakaś machina strzelająca? bo dlaczegóż by nie?
Bo nie pasuje to zupełnie do klimatu VC? Imo nie ma szans na coś takiego, nigdzie w flufie nic takiego nie ma i nie wiem jak by to uzasadnili :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

może i nie ma, nie wiem bo vampirzego fluffu nie znam za dobrze jednak uważam, że jakieś strzelające jednostki znalazłyby swoich zwolenników i urozmaiciły grę VC ;)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

W Liczmistrzu Kemmler przyzwał katapultę :) więc jakaś podstawa jest ;P

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Kefas pisze:może i nie ma, nie wiem bo vampirzego fluffu nie znam za dobrze jednak uważam, że jakieś strzelające jednostki znalazłyby swoich zwolenników i urozmaiciły grę VC ;)
Przyznam, że jakiekolwiek jednostki strzelające ( prócz banshee oczywiście ) zaburzyłyby styl tej armii której nie da się ustawić defensywnie a jedynie iść do przodu i taktycznie odginać jednostki wroga. Pomimo, że czasem grając VC tęskni się za strzelaniem to wg mnie kompletnie by to do VC nie pasowało. To mają TK i niech tak zostanie :) Zresztą, ze strzelającymi szkieletami z BS-2 i S-3 wiele by się nie zrobiło :)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

JA nie lubię VC właśnie za totalny oprócz banshee brak strzelania... Nie wiem czy jednostki strzelające zaburzyłyby styl tej armii? Jakby ktoś chciał grać bez strzelania to przecież nikt by mu tego nie zabraniał... Czy VC nie da się ustawić defensywnie... polemizowałbym ale pytanie po co ustawiać taka armię defensywnie? Ona jest przeznaczona do mielenia mięsa, a ewentualne jednostki strzelające z fajnymi zasadami tylko by urozmaiciły ten proces. Osobiście uważam, że armie w wfb są bardzo skąpo obdarowane jednostkami... niby co edycja tego przybywa ale nadal jest cienko.
Nagle GW postanowiło, nie wydajemy booka do DoW niech Ci co wydali pieniądze na figurki, farbki, podręczniki poszukają se innej armi to samo z chadecją kislevem czy innymi armiami. Bo żeby nie było w batlu armi najemników jakże klimatycznej i kolorowej w zasady i jednostki to jest jedno wielkie bestialstwo! Do tego niektóre debilne zasady nowej 8edycji totalnie psują klimat tej zajebistej gry.
Ale wracając do tematu bo się zagalopowałem, strzelanie w armii VC być powinno i basta, jak ktoś uważa inaczej to jego sprawa i niech się goni ;) Dać zombiakom kusze! Dać zombiakom kusze! Dać zombiakom kusze! :twisted:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

to nie graj VC :)
umarlaki nie umieją strzelać. w jaki sposób takie zombie miałoby mieć na tyle świadomości i mocy by wycelować w cokolwiek z ogległości. To jest zombie bezmózgie i tępe jak kamień na polu.
Ghoule z łukami? czy plujące jak skinki proszę cię... czym niby plują? Jak nie mają płuc...
Zakuta Gwardia strzelająca? może jeszcze z procy?

W VC nie ma co strzelać. Ostatecznie szkieletom by można było dać cokolwiek bo jako lekko opancerzona jednostka i raczej jej członkowie to szkielety z nie-elitarnej części dawnych wojowników. Tu jeszcze dałoby radę, ale po co?

Ktoś chce mieć strzelające umarlaki to zapraszamy to TK :)
Kwestię DoW i Chadecji pominę bo nie miałem z tym nigdy do czynienia, poza zakochaniem w Malakai Makaison Goblin Hewer'a :)
ale rozumiem rozgoryczenie tych graczy.
Pozdro
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Strzelanie w VC jest bez sensu. Banshee ewentualnie jakaś inna jednostka z atakiem dystansowym i styka. Swoje wampirze marzenia proponuję narazie ograniczyć do najnowszego numeru White Dwarfa i nowej bestyji :mrgreen: .
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Szkielet w TK może strzelać, a VC już nie? Pomysł dawania broni zombie czy ghulom jest nierealny ale jakaś szkielecia katapulta szkody by nikomu nie zrobiła. Pamiętajmy, że to świat fantasy i różne przegięcia są akceptowane wbrew logice.
Takie jest moje zdanie i mogę sobie powymyślać w takim luźnym temacie który na dodatek jeszcze się nazywa jak się nazywa ;) Po co taka powaga i oburzenie? Zresztą... VC i tak żadnego strzelania nie dostanie więc takie gdakanie jest w ogóle zbędne. Akurat pracuję teraz nad takim projektem gdzie nawet zombie dstanie handguna i co? zabroni mi ktoś? :twisted:

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Andrzej pisze:
Kefas pisze:może jakaś machina strzelająca? bo dlaczegóż by nie?
Bo nie pasuje to zupełnie do klimatu VC? Imo nie ma szans na coś takiego, nigdzie w flufie nic takiego nie ma i nie wiem jak by to uzasadnili :)
A przypadkiem Vlad Von Carstein nie miał wyrzutni czegoś tam w swojej armii? :roll:

To fakt, armia Wampirów powinna mieć coś do strzelania poza "strzelaniem" banshee... Choćby łuczników/kuszników szkieletowych + jakieś katapulty/wyrzutnie itd. No bo czy Wampiry TYLKO atakują? Myślę, że czasem też się jednak muszą bronić :wink:

+ wiadomo coś o tym nowym potworze do VC? :twisted:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Siriael pisze: No bo czy Wampiry TYLKO atakują? Myślę, że czasem też się jednak muszą bronić :wink:
Stare przysłowie wampirów mówi: najlepszą obroną jest atak :P

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

@Kefas... za stanowisko wobec DoW +1

Co do strzelania w VC... Jak dobrze pamiętam zombiaki z Wybrzeża Vampitów, tam daleko za wielka wodą, w Nowym Świecie, miały kiedyś armatę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

I Deck Gunnersów walących jak Jezzaile :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Znalazłem PDF z Vapire Coast, ale tam fajne maszynki mieli.

http://sgabetto.free.fr/Telechargements ... irates.pdf
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Nieumarli z Sartosy :mrgreen: U nich strzelanie jak najbardziej pasuje bo co to za pirat bez pistoletu skałkowego albo dobrego muszkietu. Jednakże nieumarli pod wodzą wampirów widzą mi się jako niezliczone hordy głodne ludzkiego mięsa. Nie dla nich wojskowa descyplina i taktyka. Oni mają tylko iść i zabijać to co żywe. Wampir ma tylko wskazać cel a ożywieńcy słuchać jego rozkazów. A kończąc fluffowe marudzenie :mrgreen: Strzelające szkielety może i by były dobrym pomysłem, ale wolałbym jakąś nową jednostkę z dobrym atakiem zasięgowym. Np. takim atakiem mogła by być jakaś klątwa rzycana w fazie strzelania, która zadaje obrażenia i dodatkowo wymusza test feara albo terroru :twisted:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ja bym chciał jakieś monstrum jak hydra :)

ale w gruńcie rzeczy jakąś katapulte albo przyzywacz meteorów mogli by nam dać bo ciężko się zabija jakieś przerośniete bydlaki.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

JarekK pisze:ja bym chciał jakieś monstrum jak hydra :)

ale w gruńcie rzeczy jakąś katapulte albo przyzywacz meteorów mogli by nam dać bo ciężko się zabija jakieś przerośniete bydlaki.
Po wprowadzeniu "genialnego" terrorgeista na żadnego monstera w armii VC już bym nie liczył...

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Kefas pisze:JA nie lubię VC właśnie za totalny oprócz banshee brak strzelania... Nie wiem czy jednostki strzelające zaburzyłyby styl tej armii? Jakby ktoś chciał grać bez strzelania to przecież nikt by mu tego nie zabraniał... Czy VC nie da się ustawić defensywnie... polemizowałbym ale pytanie po co ustawiać taka armię defensywnie? Ona jest przeznaczona do mielenia mięsa, a ewentualne jednostki strzelające z fajnymi zasadami tylko by urozmaiciły ten proces. Osobiście uważam, że armie w wfb są bardzo skąpo obdarowane jednostkami... niby co edycja tego przybywa ale nadal jest cienko.
Nagle GW postanowiło, nie wydajemy booka do DoW niech Ci co wydali pieniądze na figurki, farbki, podręczniki poszukają se innej armi to samo z chadecją kislevem czy innymi armiami. Bo żeby nie było w batlu armi najemników jakże klimatycznej i kolorowej w zasady i jednostki to jest jedno wielkie bestialstwo! Do tego niektóre debilne zasady nowej 8edycji totalnie psują klimat tej zajebistej gry.
Ale wracając do tematu bo się zagalopowałem, strzelanie w armii VC być powinno i basta, jak ktoś uważa inaczej to jego sprawa i niech się goni ;) Dać zombiakom kusze! Dać zombiakom kusze! Dać zombiakom kusze! :twisted:
Tak jest nie mozna mowic o tym zeby duzo bylo tego strzelania ale mala niewinna katapulta to by bylo cos.
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

dobra to moim marzeniem jest, że w nowej erracie do VC będzie dopisek, że w White Dwarfie był błąd w wydruku i Terrorgheist ma regenkę na 4+
Come crawling faster, obey your Master...

ODPOWIEDZ