DE Jankiela (VIII edycja)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: DE Jankiela (VIII edycja)

Post autor: Barbarossa »

Dokładnie tak - to jest zajebiste. Już od dłuższego czasu czuję, że prędzej czy później ktoś odkryje potencjał skotłowanych krowiszczy na naszym rynku WFB :)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

świetne wyniki, na pewno sprawdzimy na własnym podwórku:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Rozpa wyglada calkiem w pytke :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wyniki są bardzo niemiarodajne. Na razie grałem rycerzami z 2xDE, 2xHE i 2xDE. I to naśrednio obsadzonych lokalach. Prawdziwy egzamin będzie dopiero na silesianie. I tu pojawia się problem - zamienić 10 kusz na 40 warriorów i dołożyć harpie czy wziąć 2x20 kusz, harpie i może dołożyć po rycerzu
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

oczywiscie poza dodaniem jednej hydry?:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie ma miejsca. O 50 i tak trzeba zwiększyć cory i zostaje raptem 150 wolnych.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Ja się cieszę, że się ludzie poznają na rphandbow, swego czasu jak zaproponowałem rozpiskę na korsarzach z tymi zabaweczkami to sie niektórzy pukali w głowy...
Oczywiscie kwestią otwartą pozostaje ilu tych korsarzy powinno być i w jakiej liczbie
ja lubie 10+ 15, chyba 15 to najbardziej optymalne jest, szkoda do tego strzelać, bo stosunkowo mało, ustawione w dwa szeregi z bohaterem 8+8 albo bez 7+7+1 :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Co by się nie powtarzac

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=811988#p811988

Brak magii w ogóle nie bolał, słaba antymagia też nie. COK sprawdzili się w każdej bitwie, 40 warriorów to również jest zajebisty oddział (jak na swoją cene). Szkoda strat punktów z WoC, ale tutaj po prostu trzeba się lepiej ograć. No i dołożyć po jakiejś magicznej broni na championów COK na wraithy. Na arene dojdzie jeszcze pegaz, w nieznanej chwilowo konfiguracji
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nie wolisz drugiej hydry?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja to tłukę tylko pod kątem DMP i w drodze wyjatku ETC. Dwóch hydr nie będzie na 99% więc szkoda czasu na ich ogrywanie :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Rozpiska chyba potrzebuje pewnych usprawnień, bo ostatnie bitwy to seria remisów. A fajnie by było jednak coś wreszcie wygrać.
Bardzo dobrze spisywali się warriorzy, natomiast COK prawie w ogóle.
Smok z trickster shardem jest fajny, ale bez stubborna jest dużo mniej wszechstronny.
Dlatego jeden oddział rycerzy wymienię na witchki, a lord dostanie stubborn.

Na następną pre-Arenę wezmę:

lorda na pegazie z pendantem, stubbornem i whipem
dużą magiczkę ze sztyletem, sealem i dark magic
kocioł bsb
magiczkę ze scrollem i fire

19 kusz
38 warriorów
38 warriorów
5 harpii
5 harpii
10 COK z ASF
28 WE z flamingiem
hydra
hydra

Jak duża magiczka się nie spisze, to wezmę smoka ze stubbornem
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Prezentuje się ciekawie. Chodzi mi po głowie też coś podobnego, tylko bez małej magiczki, no i warriorzy raczej w liczbie 1 oddziału (chcę korsarzy wstawić w miejsce 2gich. Na COKach chcesz Hotek wciskać ?
Co do lorda ja się waham, między stubbornem a jajkiem - testowałeś już oba ? Bo na smoku to wiadomo, że raczej stubborn lepszy, ale na pegaza ? Whip, to rozumiem, że na obecne zasady daje i S5 i +1A ? I do tego można z tarczą brać ?
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mnie najnowszy Army Buldier pokazuje że whip nie daje +1 A.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Ściągnij najnowszą aktualizację.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Na dużej lor e of frajer imo

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Na dużej lor e of frajer imo
Do rozważenia po Bielsku. Dark ma zajebiście niskie castingi i mogę rzucać większość czarów z jednej kości+sztylet. A na koniec fireball z małej na wszystkich kościach.
Co do lorda ja się waham, między stubbornem a jajkiem - testowałeś już oba ?
To już musisz męczyć Barbarossę - on grał dużo na obu kombinacjach i nie mógł się zdecydować przed ETC.
Whip, to rozumiem, że na obecne zasady daje i S5 i +1A ? I do tego można z tarczą brać ?
Tak. Do tego armour piercing.
mnie najnowszy Army Buldier pokazuje że whip nie daje +1 A.
A FAQ GW pokazuje, że daje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jankiel pisze:Smok z trickster shardem jest fajny, ale bez stubborna jest dużo mniej wszechstronny.


Na następną pre-Arenę wezmę:
lorda na pegazie z pendantem, stubbornem i whipem


Jak duża magiczka się nie spisze, to wezmę smoka ze stubbornem
Jankiel pisze:Stubborn jest dla pedałów :P
:mrgreen:


PS. Nie myslałes jednak, aby wcisnąć do rozpy więcej pestek?
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Już mu nie wypominaj ; p

Fire ma lepsze zasięgi, klatka to czesto gamebreaker i castingi tez sa niższe ; )

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Qc-Rat pisze:Już mu nie wypominaj ; p
Ja z sympatii. :P
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Klatka i mieczyk. I jesli chodzi o niskie castingi, to fire nie jest o wiele gorszy od dark, tyle ze zasiegi sa slabe. IMO jak duza sucz z dark to tylko pod focusa. Jesli sztylet, to fire chyba najlepszy. Duza klatka 14, czyli siarasz z trzech kosci plus dorznieta, albo mieczyk z jednej plus dorznieta, albo wreszcie fireball z 4 plus dorznieta. Czyli na 3 mega czary wystarczy Ci w sumie 7 kosci, jesli przeciwnik nie dispeluje power of darkness.

ODPOWIEDZ