Errata do Power Scrolla

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Czyli jak rozumiem - IFka wychodzi tylko wtedy jeśli przy rzuceniu czaru osiągnie się casting value jak w książce elfiątek ? Jeśli tak to wygląda to jest już znacznie lepiej, choć i tak przedmiot nadal jest potężny. Rzucisz 5-6 kostkami i tak masz raczej pewność że dasz radę. Ciekawe tylko czy na nowych zasadach Power Scroll będzie nadal banowany.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

it now says ONLY that when using power scroll the casting value of the spell is halved
chyba źle zrozumiałeś....
Ponadto to na razie tylko w WD, musimy poczekac, aż będzie to w oficjalnej erracie GW
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Durin pisze:
it now says ONLY that when using power scroll the casting value of the spell is halved
chyba źle zrozumiałeś....
Ponadto to na razie tylko w WD, musimy poczekac, aż będzie to w oficjalnej erracie GW
tak samo jak nowe jednostki VC będą tylko w WD i stają się z automatu suplementem do booka VC...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

ciekawe... a na jakiej podstawie twierdzisz, że coś z WD będzie automatycznie dopuszczone?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

hm.. precedensy już były, jakby chociaż Rhinoxy czy cały kodeks Blood Angeli.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

W WD robili różne śmieszne rzeczy np. pamiętam jak w jednym numerze złożyli Orc bossa na rydwanie z potencjalnymi 20 atakami przy czym dali mu miecz, który jest hero on foot only więc bym nie był taki hurra optymistyczny co do wszystkiego co tam napiszą
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

no tak, były precedensy ale zawsze w gestii organizatora turnieju było dopuszczenie lub nie czegoś z WD... na warseerze piszę że z dniem premiere WD będzie nowa errata, więc poczekajmy po prostu te dwa dni
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

W innym temacie już poruszana była kwestia dopuszczenia nowych rzeczy z WD przez LS
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja mogę tylko powiedzieć, że jeśli chodzi o LS:

- dopuszczanie jednostek z WD się zdarza jak najbardziej
- pomaga, jeśli zasady mają stempelek "official" lub w inny sposób wyraźnie stwierdzają, że GW przewidziało je do zwykłej gry, bez zgody przeciwnika
- LS zapewne nie dopuści jednostek z WD, które by psuły system (czyli totalnie niezbalansowanych).

Orgowie dopuszczają rózne rzeczy jak ich się przekupi/poprosi.

A ban z power scrolla napewno zniesiemy na zasady Euro, gdy te zasady staną się prawem (chyba za kilka dni), bo przedmiot ten generalnie teraz ssie.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

ale nagle jaki zajebisty się zrobił na zasady storm of magic:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

W storm of magic nie masz IFek.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

wiem, ale obniżenie castingu o połę czaru który wchodzi na 35+ chyba coś daje?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Jakie obniżanie castingu? W SoM power scroll daje Ci tylko miscasta. W zasadach wyraźnie napisano, że musisz rzucić tyle na kościach+lvl, bonus z kółka, ark tzeentcha, itp. Autodispelle też nie działają.
EDIT:aha, wiem już o co chodzi z połową casta.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

errata 1.5 na stronie GW, jest zapis dotyczący PS'a
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ