Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Scimitar pisze:A ja widziałem filmik z osobą strzelającą z łuku, nawet bez użycia rąk :) Niech no znajdę ten link od JJa.
http://pl.youtube.com/watch?v=NXSuZHNO548

:P

No, ale jak wtedy ma ktoś trzymać sztandar? :wink:

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

W zebach :wink:

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Scimi to czemu zabrali mu zwykły łuk?

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Christos pisze:Scimi to czemu zabrali mu zwykły łuk?
Tradycja. :)

Mate: jedną rękę podniesie i tam utrzyma sztandar... :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Christos pisze:Scimi to czemu zabrali mu zwykły łuk?
Aby mniej kosztował :) W końcu to 15 pkt. a nie 25 :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Nie wydaje mi się, aby to był główny powód.


P,S, wajnie sie pisze jak sie jest najebanum. ;0

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Panowie prosze... to mial byc temat o rozpiskach, a tu tylko hoda i hoda... :?

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Zawsze używałem tego combo, a ten filmik tylko mnie w tym utwierdził.

Skoro jakaś panna durna może, to leśny elf by nie mógł?:D

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Proponuje wykasowac wszystkie zbedne, niezwiazane z tematem posty.
Opanujcie sie troche...
Jesli chodzi o druga rozpiske. 3x8 to zdecydowanie lepszy wybor. Nie wiem jednak czy jest sens wstawiac 5 Warhawkow. 4 w zupelnosci starcza.
Dalej brakuje mi w tej armii Anvila. Chyba jednak powinienes wlozyc oddzial Eternal Guardow z BSB zamiast jednej czarodziejki.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

wlozyc oddzial Eternal Guardow z BSB zamiast jednej czarodziejki
Matematyka sie klania.....

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Powstrzymalbys sie od kasliwych a nietrafnych komentarzy, hmm?
"BSB zamiast czarodziejki" - pisze o slocie, nie punktach.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Przydarzyła się bitewka z rafem na 2250.
Poszedłem, wyjątkowo zamiast w oryginalność, w obowiązujące kanony i ustawiłem się tak:

Spellweaver
General; lv 4;
Stone of the Crystal Mere
Dispel Scroll
Dispel Scroll
Ranu's Heartstone

Noble
Battle Standard
Oaken Armour

Spellsinger lv 2;
Dispel Scroll

Spellsinger lv 2;
Starfire Arrows
Dispel Scroll

8 Dryads
8 Dryads
8 Dryads
10 Glade Guard
10 Glade Guard

5 Wardancers Musician
9 Wardancers Musician, Bladesinger
5 Wild Riders Standard; Musician; Wild Hunter; War Banner
5 Wild Riders Standard; Musician

1 Treeman

Casting Pool: 10
Dispel Pool: 6
Models in Army: 73
Total Army Cost: 2247

Jak wystawiłem to to na stole to sobie pomyślałem "Mało mnie, co ja tu ....robię"? Ale raf w sumie też ilościowo dużo nie miał (duży priest na altarze, mały priest na koniu, dwóch 2lv magów, dwie [chyba 5tki] kawy, duży klocek greatswordów, klocek swordmanów, jakieś detuchmenty, 3 działa no i czołg)

Plan był taki żeby rozstawić się po przekątnej od ST i war altara, co udało się tylko częściowo, bo duży priest rozsiadł się na środku.
Już na początku bitwa ułożyła się pomyślnie dla mnie, na jednym skrzydle ridersi przełamali imperialna kawalerie i wpadli w załogę działa, a na drugiej stronie, druga kawaleria uciekła po nie zdanym terrorze od treemana (zabierając ze sobą kolejna załogę działa). Altera przyblokowałem jednymi dryadami, które fuksiarsko kilka razy zdawały breaka. ST zostawiłem w spokoju, starając omijać go jak najdalej. Był po przeciwnej stronie stołu więc zanim dojechał w kluczowe miejsca zeszło trochę czasu. Drugimi ridersami i tancerzami poradziłem sobie ze swordmanami. Greatswordów przyblokowałem, podobnie jak altara, dryadami. Tu również miałem fuksa i kilka razy zdawałem breaka, aby w końcu dostać szarże uwolnionego altara.
Kluczowe znaczenie miało ustawienie na środku stołu dodatkowego lasu, w którym siedział mój duży mag w piątce wardencerów. Oprócz niewiele pomocnej magii ( czary 1,2,3,6) dawał niezastąpione LD. Również utrzymywanie BSB w strategicznych miejscach (siedział w większych wardancerach oczywiście) było bardzo użyteczne (wspominałem o zdawanych breakach przez Dryady). Ostatecznie Treeman zagryzł pozostałą kawe z priestem, łucznicy wystrzelali cześć pozostałych greatswordów, a wardancerzy z BSB szczęśliwie w ostatniej turze przełamali swordmanów i wybiegli poza zasięg szykującego się na nich ST.
Konkluzja: zostawić ST w spokoju, licząc na to że sam sobie będzie zadawał rany (w tej bitwie zadał sobie 5 woundów), i przyblokować czymś altara.

Wynik 1263 różnicy dla mnie. To chyba moja pierwsza wygrana z nowym imperium.


P.S. obaj robiliśmy ustawienia lekko pod DMP więc nie dziwcie się że raf miał trzy działa, mało przydatne na WE.

P.S.2 BSB rządzi! Musze sobie sprawić model pieszego sztandarowego armii.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

W czasie wakacji na Mazurach udało mi się pocisnąć jedną bitwę WE przeciw Imperium znajomego z Pisza.

Moje WE-DMPowe:

Mag-Lord 4x DS
BSB z Hailem
4x8 Driad
3x10 Archerów z grajkami
3x5 Wildów ze szmatkami
8 Tancerzy z dowódcą i śpiewakiem
1 Drzewo
6 Wayów

Po przeciwnej stronie:
Lektor z Ołtarzem
2 magów
1 kolo na pegazie
2 czołgi
3 działa
outraiderzy
1 kawaleria
strzelcy + kusznicy i do nich detachmenty

Generalnie 2 czołgi to trudny orzech do zgryzienia, ponadto działa bardzo skutecznie wybijają drzewko, no i uważać trzeba na look-outy -> kiedyś można oblać. Zaczynałem, więc jedyne co należało zrobić to pędzić do przodu, uważając na szarże czołgów i lektora. Driad było dużo, kawy też więc w miarę sprawnie udało mi się w 2giej turze ustawić przed górką. Na lektora zostali wysłani Raiderzy i od boku udało im się ołtarzyk trzymać jakiś czas, by go sklepać z drobną pomocą driad w jakiejś 4ej turze (biłem tylko w ołtarz, bo jak wiadomo Lektor jest twardy aż za bardzo - duży save i do tego ward). Czołgi strzelały, męczyły, trochę się poraniły ale przeciwnik i tak te 2-4ry punkty generował bez kłopotów. Jak można było się domyślić - do górki dotarłem i zaklepałem wszystko. Ołtarz w końcu spadł, co przegoniło z FO Lektora. Czołgi udało mi się dość skutecznie poblokować driadami (wciągać na zmianę do walki driadami - jedna runda zwykle wygrana, w kolejnej leciał Grinding, więc driady zwykle się odbijały, ale drugie już czekały na nową szarżę i tak w kółko :) ). W końcu w jeden mocno osłabiony (5 ran) wpadł drzewiec i trochę wymłócił, ale i tak stalowa bestia przeżyła na 2 ranach :(

Ostatecznie potraciłem jedną kawę i 2 połówki pozostałych oraz jakieś driadki. Z drugiej strony przeżyły czołgi tylko (5 i 2 rany). Generalnie jestem zadowolony, ale zdaję sobie sprawę, że przeciwnik sporo błędów popełniał z racji tego, że zbyt często ostatnio nie grywał.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Postanowiłem ostatnio, że czas już złożyć drugą armie, padło na WE i po długim kombinowaniu w końcu doszedłem do porozumienia z samym sobą i zrobiłem rozpiskę, którą uważam za macną, jednak będę wdzięczny za wszelki uwagi, sugestie, kostruktywną krytykę :wink:


1 Spellweaver @ 300 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 4; Longbow
Dispel Scroll [25]
Befuddlement of Mischiefs [25]

1 Spellsinger @ 175 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25]
Calaingor's Stave [25]

1 Spellsinger @ 175 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25]
Deepwood Sphere [25]

1 Noble @ 132 Pts
Longbow; Light Armour; Battle Standard
Asyendi's Bane [10]
HoDA [30]

8 Dryads @ 96 Pts

8 Dryads @ 96 Pts

8 Dryads @ 96 Pts

10 Glade Guard @ 120 Pts
Longbow

10 Glade Guard @ 120 Pts
Longbow

9 Wardancers @ 169 Pts
Wardancer Weapons; Musician

6 Wild Riders @ 199 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
War Banner [25]

1 Treeman @ 285 Pts

1 Treeman @ 285 Pts

Casting Pool: 10

Dispel Pool: 6

Models in Army: 65

Total Army Cost: 2248

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

no Christos to nie milales troche szczescia a mega szczescie ;) powiedz mi jeszcze czy przydal sie Tobie ward na lordzie i czemu chciales go zastosowac i Starfire Arrows na malym magu. na co liczyles przy dobrze opancerzonym imperium? przy szczurach lub O&G to rozumiem i wiem ze zamierzales taka rozpe na DMP wziac jednak troche ryzykowne takie zagranie...
oczywiscie bedac soba nie omieszkam Wam wytknac BSB z "magicznymi kamieniami" [bo przeciez BoL to nie luk...] ale juz nie chce mi sie klocic z Scimitarem ktory jest ta opcja tak zachwycony ze ach ach...
Pocisk. pograj sprawdz co trybi a co nie. napewno cos znajdziesz. jak nie i bedzie pasowac to git. ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Ja bym tylko zmienil uklad przedmiotow na archmagu na nieskonczona posuwaczke lasow + 2 DS, a na jednym z 2 lvl dal dodatkowa kosc dispela powyzej 3.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

bigpasiak pisze:no Christos to nie milales troche szczescia a mega szczescie
No dobra, przejrzałes mnie ;)
bigpasiak pisze: powiedz mi jeszcze czy przydal sie Tobie ward na lordzie i czemu chciales go zastosowac
Nie przydał. Piątka wardencerów z magiem siedziała, jak napisałem w lasku na środku stołu i starali się nie pokazywać. Ale gdyby jednak ktoś pokusił się ich zaatakować (las nie jest na tyle duży żeby z każdej krawędzi zachować te dwa cale i musiałem się liczyć że z którejś strony będą wystawać) to zawsze te zabezpieczenie na lordzie jest. Ten ward to asekuracja. Najlepiej żeby się nie przydał ale w razie czego mag ma jako taką szanse.
bigpasiak pisze: i Starfire Arrows na malym magu. na co liczyles przy dobrze opancerzonym imperium? przy szczurach lub O&G to rozumiem i wiem ze zamierzales taka rozpe na DMP wziac jednak troche ryzykowne takie zagranie...
Tu się przyznam że od czasu do czasu lubię poeksperymentować. W sumie mogłem go nie brać, ale skoro miał być standard na DMP to nie zrezygnowałem (tak jak raf nie rezygnował z 3 dział). Poza tym wiedziałem że raf będzie miał sporo piechoty i tu chciałem cos wskórać. Ewentualnie próbować spanikować załogę dział.
bigpasiak pisze:oczywiscie bedac soba nie omieszkam Wam wytknac BSB z "magicznymi kamieniami" [bo przeciez BoL to nie luk...] ale juz nie chce mi sie klocic z Scimitarem ktory jest ta opcja tak zachwycony ze ach ach...
Co do Scimiego i łuku na BSB to poruszyłem znowu tę kwestie ( w trochę innym kontekście) w Dyskusji Ogólnej w temacie "Co jest z tym Limited”?

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Wych pisze:Ja bym tylko zmienil uklad przedmiotow na archmagu na nieskonczona posuwaczke lasow + 2 DS, a na jednym z 2 lvl dal dodatkowa kosc dispela powyzej 3.
No ta dodatkowa kostka mnie kusi strasznie, ale nie mam za bardzo gdzie tego dać, bo dużym magiem podejrzewam, że w większości przypadków będę brał beasta

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Rozpiska na dmp:

http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=4800

Prosze o komentarze w temacie.

A i jakby co na magiczce gralem juz od poprzedniego dmp wiec nie sciagam :D

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

No to ja tez zostatnio pyknołem z imperium :)

1 Spellweaver @ 300 Pts
Lore of Loren; Magic Level 4; Longbow
Dispel Scroll [25]
Calaingor's Stave [25]

1 Spellsinger @ 175 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Spellsinger @ 175 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25]

Noble na orle z hoda i helmem

4xGlide riders

2x4 oddziały warhawków

2x6 Wild riderów (sztandar i warbanner)

Orzeł

Drzewiec

Imerium z tego co pamietam miało 2 działa, czołg, war altar, 2 magów, bohatera na pegazie, duzy kloc jazdy, 2-3 piatkie ciezkiej kawy, do tego oddziały strzelców.

Pomimo wielu trudności udało mi się wygrać. Czołg został ominięty, łuki, warhawki i bohater na orle z hoda wyeliminowali dziala i strzelcow, Wild riderzy i drzewo poradzili sobie z mniejszymi oddziałami kawy, a war altar w końcu został otoczony. Oczywiście nie dałem rady nic zrobić czołgowi i duzemu klockowi jazdy, przed którymi poprostu trzymałem się na dystans :)

Zablokowany