Magiczne ataki

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Magiczne ataki

Post autor: Ushi »

Wybaczcie jeśli pytam o banał ale nie jest dla mnie zrozumiałe jak wyposażyć armię zielonych w magiczne ataki.
Każda broń magiczna daje ataki magiczne ?
Jakie czary ?
Jakieś sztandary ?

ps. konkretnie szukam odpowiedzi na pytanie czym zabić Slanna wrażliwego jedynie na ataki magiczne...



Pozdrawiam
Ushi

Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 244
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Megido »

1)Wszystkie bronie magiczne posiadają zasadę magical attacks
2)Wszystkie obrażenia zadane przez czary są magiczne
3)O&G nie posiadają żadnego sztandaru dającego zasadę magical attack
4)Najprostszym sposobem na pozbycie się eterycznego slaana jest zbrejkowanie jego oddziału w walce i jego "zjedzenie" :D .
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Megido pisze: 4)Najprostszym sposobem na pozbycie się eterycznego slaana jest zbrejkowanie jego oddziału w walce i jego "zjedzenie" :D .
Gorzej jak ma stubborna i 10 ld rzucanej na trzech kościach i przerzutem :D

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Najprostszym sposobem na lizaki jest ogarnięcie wszystkiego poza slannem, ewentualnie złapanie go w combat i dopchanie tam bohatera z jakąś pałką.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Z lizakami na Slannie w klocku TG prawie nigdy nie ugra się dużego zwycięstwa. Cały klocek ma Ld10 i stubborn z przerzutem na 3 kościach (jak napisał Chester). W dodatku dochodzi wskrzeszanie itp. Trzeba wybić wszystko, albo dopchać się do żaby od tyłu. Wystarczy że zostanie 1 TG i Slann na 1 ranie i przeciwnik oszczędza prawie 1000pts. Ale moim zdaniem warto rozbić wszystko inne, a najsilniejszym klockiem dobić do TG. Ewentualnie próbowac w trakcie dopchac od tyłu kowbojem, żeby bił po Slannie.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

BAAGRRAA
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: BAAGRRAA »

Można jeszcze spróbować z ulepszoną wersją "Curse of da Bad Moon". Wybrać, by wrogowie robili test na inicjatywę. W końcu powinno to zmieść statystycznie 2/3 oddziału. Slanna co fakt, lekko zrani, jednak regiment będzię osłabiony. Slann niewiele wskrzesi z Lore of Life. Potem, można zaszarżować na TG z żabą jakąś dobrą piechotą z bohaterami i spróbować dobić gady.(A także zflankować nieco słabszymi oddziałami.) Jednak ta metoda jest nieprzewidywalna (tak jak cała armia orków i goblinów). :wink:
Zapraszam do komentowania
Savage Orc Armybook - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=31550

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Deathstar Savagy wyrzyna klocek Templi ze Slanem w pień w dwie tury kombatu.
Obrazek

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

bless pisze:Deathstar Savagy wyrzyna klocek Templi ze Slanem w pień w dwie tury kombatu.
trzymam za slowo!
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

BAAGRRAA pisze:Można jeszcze spróbować z ulepszoną wersją "Curse of da Bad Moon". Wybrać, by wrogowie robili test na inicjatywę. W końcu powinno to zmieść statystycznie 2/3 oddziału. Slanna co fakt, lekko zrani, jednak regiment będzię osłabiony. Slann niewiele wskrzesi z Lore of Life. Potem, można zaszarżować na TG z żabą jakąś dobrą piechotą z bohaterami i spróbować dobić gady.(A także zflankować nieco słabszymi oddziałami.) Jednak ta metoda jest nieprzewidywalna (tak jak cała armia orków i goblinów). :wink:
To już nie lepiej po prostu nakurwiać dużą stopę co turę z 6 kości :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

dobry general zawsze ma jakis plan B!
Obrazek

BAAGRRAA
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: BAAGRRAA »

Andrzej pisze:
BAAGRRAA pisze:Można jeszcze spróbować z ulepszoną wersją "Curse of da Bad Moon". Wybrać, by wrogowie robili test na inicjatywę. W końcu powinno to zmieść statystycznie 2/3 oddziału. Slanna co fakt, lekko zrani, jednak regiment będzię osłabiony. Slann niewiele wskrzesi z Lore of Life. Potem, można zaszarżować na TG z żabą jakąś dobrą piechotą z bohaterami i spróbować dobić gady.(A także zflankować nieco słabszymi oddziałami.) Jednak ta metoda jest nieprzewidywalna (tak jak cała armia orków i goblinów). :wink:
To już nie lepiej po prostu nakurwiać dużą stopę co turę z 6 kości :D
Musiałbyś mieć sporo szczęścia w kostkach by twoja metoda się sprawdziła. W takim przypadku wypadałoby dawać shamanom Arcane Itemy (np. Power Stone, Wand Of Jet, lub to ryzykowne - Forbidden Rod) w razie niepowodzenia w rzutach na czarowanie. Przyznam, że mnie się jeszcze w życiu nie udało rzucić w każdej turze tego samego zaklęcia z powodzeniem. Twój sposób zaliczę do nieprzewidywalnych tak jaki i mój.
GoblinNadGobliny pisze:dobry general zawsze ma jakis plan B!
Owszem. Mój plan B wygląda tak:
Zaatakować od frontu oddział TG z żabą choćby piechotą Savagy z bohaterami (jak jest taka możliwość to zflankować słabszymi oddziałami np. Night Goblinami, Spider Ridersami) i boostować sojusznicze oddziały np. 'Ere We Go! czy Gift Of The Spider God. Jednak podkreślam, że liczy się szczęście w kostkach.
Zapraszam do komentowania
Savage Orc Armybook - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=31550

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Nie wiem w czym widzicie problem, kloc templi ze slanem nie jest zbyt mocny, orkowie mają dużo opcji żeby to zabić, zwłaszcza w cc. Poza tym dużo templi zdycha od miscastów. Dużo gorszy jest samotny eteryczny slan, jego ciężko jest uwalić, no chyba że kto grać na warbosie z magic weaponem.

ODPOWIEDZ