Skonwertowana armia

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
pyros
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Skonwertowana armia

Post autor: pyros »

Czołem, Lizakomaniacy! Od niedawna interesuję się warhammerem: fantasy battle i stopniowo przymierzam się do zakupu armii. Rozważałem woch, ale zasady nie do końca mi przypasiły, gdzie indziej odrzuciły mnie modele. Lizaki zainteresowały mnie mocno, więc rozważyłem sprzedanie starej armii tyranidów. I wtedy mnie uderzyło: a gdyby tak skonwertować moich tyrków? Zmienić podstawki, rozpisać co za co itp. Rozważałem to długo i doszedłem do wniosku, że nawet z wysiwygiem nie byłoby problemu, bo "organiczna" broń tyranidów jest dość uniwersalna. Wstępnie myślałem tak:
Slannowie - Zoantropy, obie jednostki w pewnym sensie czarują i obie unoszą się w powietrzu.
Saurusy - Genstealers
Kroxigory - Tyranid Warriorzy
Skinki - Gaunty z devourerami (blowpipe) lub szponami (broń do walki wręcz)
Stegadony - Karnifexy
Carnosaury - Np. Trygony albo inne coś, na czym dobrze wyglądałby genestealer/broodlord albo inna jednostka zastępująca saurus old blooda.
Kawaleria - Ravenery
Pterradony - Gargoyle
Czy tak przerobiona armia miałaby szansę na turniejową legalność?

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

a gdyby tak skonwertować moich tyrków? Zmienić podstawki, rozpisać co za co itp.

co zawiera sie w tym itp?
Szczerze mowiac marnie to widze. Bez azteckich motywow i innych konwersji (nie tylko zmiany podstawek) to bedzie po prostu armia tyranidow na kwadratowych podstawkach...
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

pyros
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: pyros »

O to mi właśnie chodzi. Zasady lizaków pasują do tyranidów, a że nie posiadają oni żadnej "kosmicznej" technologii, to nie powinno być problemu. Nie zależy mi na tyranidach, wyglądających na lizaki, a na tyranidach, zaadaptowanych do zasad whfb.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

tylko to dalej tyranidzi, a w warhammerze nie ma takiej rasy. Więc musiałbyś coś poszperać nad nimi aby wyglądali jak lizaki i tyle. Różnorodne pomysły na armie są ciekawe, ale bez jaj :)

pyros
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: pyros »

Teoretycznie dałoby się ich doczepić, gdyż świat whfb i wh40k w niektórych miejscach się zazębiają. Ale aprobata jest raczej mała na taki koncept, jak widzę, więc po prostu sprzedam moje tyrki i z nich kupię armię lizaków.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Na narbutta ciągle widuje ludzi którzy zamiast demonów wystawiają tyry przyklejone na kwadratowe podstawki.
Demony to jedyna rasa za jaką tyranidzi mogliby ewenturalnie robić i to jeszcze po przeróbkach(demoniczne znaki, bronie, mutacje itp).
Nawet dla mnie pomysł jaszczurzych tyranidów jest chory.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

muszą zostać zajebiście skonwertowani. nie możesz poprzestać na doklejaniu tarcz i innych bzdetów jak likaon, tylko konkretnie ich upiększyć IMO. pomysł na lizaki z tyranidów nie jest z dupy, parę osób skutecznie zrobiło terradony z gargoyli
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Lizaki z elementami tyrniadow (elementami pancerzy) wygladalyby fajnie.
Robil to Raptor- mi sie to bardzo podobalo, ale bez przesady - cala armia prox ??
Ja bym jej na lokala nawet nie dopuscil.

ODPOWIEDZ