Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: rauliq »

czy wystrzelony latacz z doom drivera moze zawrocic kiedy wyleci po za stol
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Co jeśli klocek orków z Black Orkiem zda animozje, a potem oddzial obok niego nie zda i rzuci pałe. Jak się zachowują te Orki z BO?

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nie ruszają sie, nie czarują, wypłacają ataki i stoją w miejscu. to że zdały nie ma niestety znaczenia
Obrazek

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

rauliq pisze:czy wystrzelony latacz z doom drivera moze zawrocic kiedy wyleci po za stol
Z tego co wiem, to nie może niestety wrócić bo pocisk który wyleci za stół uznawany jest automatycznie za pudło. Ale na 100% pewny nie jestem

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nire może
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

pytanie odnośnie Bad Moon Baner.

Baner daje bonusy: Stubborn, Soft Cover i Dan. Test.

pytanie: czy bonusy soft cover i Dan. test działają też na inn typy jednostek niż night goblin ? z opisu wynika ze stubborn jest dodatkiem do night goblinow a reszta działa już na wszystkie typy.

pytanie 2: czy woundy z Dan.test liczone są do combat result ?

Awatar użytkownika
tomek-osw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: tomek-osw »

ugh pisze: pytanie: czy bonusy soft cover i Dan. test działają też na inn typy jednostek niż night goblin ? z opisu wynika ze stubborn jest dodatkiem do night goblinow a reszta działa już na wszystkie typy.
w opisie jest, że "the bearer and any unit he joins count as besing in SC" więc na każdą jednostkę a tylko NG daje stubborna.
ugh pisze: pytanie 2: czy woundy z Dan.test liczone są do combat result ?
Zasadniczo są one zadawane już w walce - po szarży przeciwnika, więc powinny być liczone do CR, tak jak Stomp, aczkolwiek nie dam sobie ręki uciąć

A moje pytanie jak już jesteśmy w bad moon bannerze to czy jednostka która szarżowała w nasz oddział zdaje DT w każdej naszej turze/w naszej i oppsa/tylko w turze szarży ?

pozdro
"Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy." Kagain

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Na jakiej podstawce jest gigantic spider
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

chyba Dan. Test jest przed walką czy o czymś zapomniałem ?

katerek - 5x5

tomek - dobre pytanie :)

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Co jeśli savage widzą potencjalne ofiary w lesie, muszą deklarować szarże lub się powstrzymywać, czy las jakoś obcina zasięg całkowity szarży?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Muszą deklarować, chyba że wyjdzie im test Ld i się powstrzymają. Las nie ma żadnego wpływu na ruch. Jednak jeśli szarżuje kawaleria w/ przez las musi przeprowadzać test dangerous terrain.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

dzięki

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Proste pytanie
Jak mam na savege bossie armour of destiny to mam warda na 4+ i osobna za warpainta na 6+?

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

nie
zawsze wybierasz najlepszego warda i z niego korzystasz
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Wardy posiadasz oba, ale tylko na jeden możesz rzucić. W sensie, jakby coś w styku zabraniało użyć magicznego przedmiotu, czy inna przyczyna, wtedy możesz skorzystać z warpainta.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Czołem. Właśnie przejrzałem polski podręcznik, i mam parę pytań:
1 czy szamanie goblińscy muszą zjeść grzyba po rzuceniu kostkami, czy jest tam błąd i powinno być "mogą"
2 czy mamy tak mało przedmiotów magicznych, czy jest gdzieś jakaś dodatkowa lista na stronach warchammerowskich?
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Ereagorn
Wodzirej
Posty: 765
Lokalizacja: FENIX Włocławek

Post autor: Ereagorn »

1. Nocny goblin szaman musi jeść grzyba podczas rzucania czaru
2. Niestety, mamy tylko tyle przedmiotów
Obrazek

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

No to troszkę kicha... Tamta edycja miała więcej fajnych przedmiotów...
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

jak działa sygnaturka małej waaagh na rydwany i ich impact hity ? skoro zaliczane są do close combatu to mogę przerzucić woundowanie ? hity są automatyczne więc odpadają.

dzięki za odpowiedź z góry

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Możesz przerzucać.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ