Wybory parlamentarne 2011

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: Barbarossa »

A jak wam się podobała rozmowa Lisa z Kaczorem wczoraj? Mnie przygnębiła. Lis zadał szereg upierdliwych pytań - raczej żeby dopiec, niż żeby się czegoś dowiedzieć. W odpowiedzi Kaczyński był po prostu kaczyński. Spiskowy, wykręcający się, wjeżdżający personalnie, ględzący nie na temat. Ale przede wszystkim nie potrafiący powiązać żadnej swojej wypowiedzi z posiadaną wizją przyszłej Polski w kategoriach pozytywnych (tj. "czego chcę", nie zaś "czego nie chcę".)

Nie dowiedziałem się niczego nowego. Utwierdziłem się w przekonaniu, że JK ma zaburzenia osobowości, a Lis to beznadziejny dziennikarz.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

powtórka była o 2:00 ale nie doczekałem :|

mnie natomiast podobała się rozmowa z palikotem w faktach po faktach :)
sporo populizmu ale rola, którą sobie ewentualnie przypisał po wyborach całkiem mi się podoba "bacik na tuska", podobało mi się też to że Palikot sam przyznał, że nie ma u siebie kandydatów na ministrów. jakiś miesiąc temu napisałem to samo w tym temacie ;)
Niech te 8% Paliktoa da większość platwormie i będą kolejne 4 lata bez kaczki :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Robson pisze:Niech te 8% Paliktoa da większość platwormie i będą kolejne 4 lata bez kaczki :)
te 8%... ;P
http://www.youtube.com/watch?v=WbQlylhTwWA

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

http://www.facebook.com/pages/Wybory-20 ... 2428633983
Ynternet wybiera.
Discuss.

Tak swoją drogą, zwijam się na ziemi ze śmiechu patrząc, jak zdycha SLD a jego wyborcy głosują na RP. To idealnie pokazuje, iż dawne "w miarę wysokie" wyniki Sojuszu to efekt braku alternatywy po lewej stronie serduszka. Teraz, gdy takowa się pojawiła, nawet gruby Rychu nie uratuje Plastusia Napieralskiego przed porażką.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Varinastari pisze:http://www.facebook.com/pages/Wybory-20 ... 2428633983
Ynternet wybiera.
Discuss.

Ah :) znów potęga NP w sieci i nic więcej....

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jest to w sumie ynteresujące :) Królicze zęby Korwina 1% Mikke wystają najbardziej w internecie.
Osobiście jestem pełen podziwu dla RP, z poziomu gleby wylatuje powyżej progu wyborczego i wg. paru sondaży może liczyć na 6-8%. To samo w sobie jest naprawdę szokujące. Pewien byłem, iż Polska scena polityczna dawno zacięła się na nowe partie.

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Hurtmaker, a ja wstawiałem kandydata Prawicy RP. W każdej partii znajdzie się garść idiotów, na szczęście oni się nie liczą bo obowiązuje dyscyplina partyjna w głosowaniach. Więc taki debil zagłosuje tak jak reszta partii i nie będzie miał wielu okazji czegoś sp...
Mam przypomnieć naszych idiotów sejmowych ?

I znów porcja humoru : http://www.youtube.com/watch?v=JgHQrg_osLM

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Całość debaty jest tu:

http://www.youtube.com/watch?v=CXk8uumZG4g

Przyznam szczerze, że komentarze o czyimkolwiek zwycięstwie w tej debacie są chybione. To był poziom przekupki na bazarze. W skrócie pi razy drzwi tak to idzie przez prawie godzinę:

TL: Czy może Pan podać skład Pana ewentualnego przyszłego rządu?
JK: Cieszę się, że wierzy Pan, że wygramy wybory. Nie mogę podać składu naszego przyszłego rządu.
TL: A z kim chcecie zawiązać ewentualną koalicję?
JK: Wygramy tak wysoko, że nikt nie będzie potrzebny, panie kolego ubeków.
TL: A dlaczego nie chce Pan debatować z Donaldem Tuskiem?
JK: Bo przytaczałby absurdalne argumenty! A czy możemy porozmawiać o sprawach ważnych dla Polski, panie magistrze?

TL nie mógł "wygrać" tej debaty, bo nie jest politykiem. Nie mógł powiedzieć: no widzi Pan, Pan nie może podać składu rządu, a mój rząd wyglądałby tak: (...). Pan nie potrafi wymienić nikogo, z kim mógłby Pan zawiązać koalicję - a my toczymy rozmowy z (...). Itd.

Nie mógł za bardzo zapunktować, bo nawet, kiedy cytował fakty, Kaczyński odpowiadał "To nieprawda, a waszmość jesteś miłośnikiem ubeków" i tyle.

Z kolei Kaczyński nie mógł wygrać tej debaty, bo poza puszczeniem paru tekstów o wspaniałości PiSu na poziomie ogólnym, nie przedstawił żadnej koncepcji działań swojej partii na "po wyborach". Nic, zero, jeśli nie liczyć takich obietnic jak "ściągnięcie białej flagi w stosunkach międzynarodowych", żadnego konkretu tam nie było, jeno puste opakowania z ładnymi hasłami na zewnątrz. Więc nie przekonał nikogo, kto już nie byłby przekonany.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przyznam szczerze, że komentarze o czyimkolwiek zwycięstwie w tej debacie są chybione.
Dlatego szkoda czasu na TV. W godzinę to można przejrzeć programy wszystkich partii.

Niestety, nikt nie ma zamiaru podnosić podatków i likwidować ulg i nie bardzo mam na kogo głosować. Żadni komuniści też nie startują :(
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Żadni komuniści też nie startują :(
Oni akurat demokracji nie potrzebowali. Wszak
-"Racja jest po ich stronie, a historia ich rozliczy"
Lista krajów, w których, partie nazywane komunistycznymi sprawowały władzę, wraz z krótką statystyką śmiertelnych ofiar terroru i głodu (według Czarnej księgi komunizmu):

Rosja i ZSRR 1917–1991, 20 mln ofiar śmiertelnych (w tym zależnie od źródeł ok. 4-10 mln na Ukrainie, głównie na skutek klęsk głodu, wywołanych intensywną kolektywizacją – m.in. Wielki Głód na Ukrainie)
Mongolia 1924–1990, nieznana liczba ofiar
Europa Środkowa i Europa Wschodnia – 1 milion ofiar
...
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To Ty Jankiel wierzysz w programy wyborcze :shock: ?

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Barbarossa pisze:To Ty Jankiel wierzysz w programy wyborcze :shock: ?
A jak inaczej? Albo głosujesz bazując na programie partii, albo na jarmarcznych skandalach z udziałem polityków pokazywanych codziennie w schizowizji. Z dwojga złego wolę to pierwsze rozwiązanie...

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

barb +1

Programy wyborcze są tyle samo warte, co obietnice w tv...
JK" podniesiemy płacę minimalną, podniesiemy renty i emerytury, pieniądze muszą się znaleźć!"
tego typu brednie aplikują nam non stop ;)

Mnie najbardziej interesuje jacy ludzie będą nas reprezentować i jak bedą się zachowywać za granicą. Nie chcę się znowu wstydzić za JK,Fotygę ( jak wygra PiS) bo to będzie smutne jak zagranicą będą komentować, ze ta dwójka to muszą być wzory dla większości Polaków ( skoro wygrali wybory ) przez co cały naród będzie postrzegany jako banda zgredów i zacietrzewionych naburmuszonych moronów.
minister spraw zagr. - piękna Fotyga? :shock:
MSWIA - Macierewicz? :shock:
nieodpowidzialny minister finansów. ( gdyby mieli autorytet, to by podali nazwisko) :shock:
pro-minister infrastuktury, 1km autostrady za pis i brak korków lub obecna sytuacja, ja wybieram bramkę nr 2. Osoby z wawy mają bardzo dobry namacalny przykład rządów pis i po w stolicy. PiS zrzędzi, że Gronkiewicz jest be, bo korki remonty, hałas, objazy generalnie dramat. :roll: tylko ze 2 linia metra w budowie + dokończona 1 nitka, obwodnica 60km zakontraktowana, most północny na ukończeniu + w planie most na Wawer, który domknie obwodnicę2 stadiony + masa remontów istniejących dróg, nowe autobusy i tramwaje.
Za LK nie było korków, nie było hałasu był spokój... :roll: , zamiast zbudowac most energia szła na rozlicznie prezydenta Piskorskiego, o to dlaczego jego most był tak drogi :? a żeby oddać sprawiedliwość LK też coś zbudował... muzeum =D> #-o

na koniec premier JK, który rozmawiał z Rosją i Niemcami będzie tylko wtedy gdy Putin, Merkel na klęczkach, biczując się po plecach i całując sygnet rodu K. będa przepraszać za całe zło wyrządzone Polsce w ostatnich 300 latach. Każda inna polityka zagr. to "wywieszanie białej flagi" a imperium Polsce to nie przystoi =D>

p.s. polecam aktualne wydanie "Wprost" ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Właśnie. Chyba nikt nie wierzy, że PiS się cudownie przepoczwarzyło, że ma teraz twarz głupiutkiej i urodziwej Magdy Żuraw oraz jej koleżanek-aniołków. To wciąż stare, dobre Prawo i Sprawiedliwość, z kompleksami Kaczyńskiego, z paranoją Macierewicza i obłędem w oczach Anny Fotygi. I nie chodzi mi o to, jak przedmówcom, że wstyd mi za Polskę Kaczyńskiego. Gdyby był dobrym premierem, to miałbym w dupie opinię Niemców czy Francuzów, czy nawet Gazety Wyborczej. Ale jego rządy były pasmem porażek, w dziedzinie polityki zagranicznej, budowy autostrad, przeciwdziałaniu bezrobociu itd. Ten człowiek jest napędzany przez nienawiść, nie jest w stanie niczego zbudować. Widać to w dowolnym wywiadzie, gdy mówi tylko o tym, czego nie chce i co mu się nie podoba, nigdy zaś o tym, czego chce i co lubi.

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Wiecie, to się zaczyna robić nudne. Spuśćmy w tych wyborach PiS raz na zawsze. Bo w kółko ta nagonka na nich się robi już nudna, przekonanych nie trzeba przekonywać a niezdecydowani nie pójdą i tak na wybory albo będą patrzeć po twarzach polityków.
PO zła nie jest, jako Warszawiak jestem dumny z tego że moim miastem rządzi H. G. Waltz, rząd jaki jest taki jest. Tyle wiemy, wiemy też że PiS jest be.
Niemniej w kółko i na okrągło słuchanie o tym jest już nudne. Dobrze ,ze są jeszcze inni (Palikot, Korwin, etc.).
Obserwacje partii pod progiem czyli tego całego planktonu (teraz Palikot jest już ponad tym) są chyba miliard razy ciekawsze niż słuchanie Kaczora u Lisa.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Ano....
To macie debatę/wywiad z udziałem JKM i Palikota
http://www.youtube.com/watch?v=SzJn0IRazMY
http://www.youtube.com/watch?v=fBB2qc-uUVY
http://www.youtube.com/watch?v=FJwQmuGanug

IMHO najlepsza debata tej kampanii, obaj mają własne poglądy, często skrajnie różne ale obaj potrafią je uargumentować i dyskutować ze sobą na poziomie.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Barbarossa pisze:To Ty Jankiel wierzysz w programy wyborcze :shock: ?
A mam wierzyć w debaty? :)
Jeśli nie w oparciu o program wyborczy, to w oparciu o co mam głosować? Który lider wystąpił w lepiej dobranym garniturze? Czy mam rzucać k6?

Polska Partia Pracy odpowiadałaby mi, gdyby nie głupie pomysły ograniczania prywatyzacji służby zdrowia. Od kilku lat leczę się tylko w prywatnych placówkach (za publiczne pieniądze) i poziom usług jest o niebo wyższy, niż w placówkach publicznych. No i kolejny głupi pomysł nie podnoszenia wieku emerytalnego - tak, żeby przez co najmniej 60% życia nie pracować.
I niestety żadna partia nie interesuje się tym, co się dzieje poza granicami Polski. A mnie np. zależy na zwiększeniu zaangażowania Polski w interwencje humanitarne.
Lista krajów, w których, partie nazywane komunistycznymi sprawowały władzę, wraz z krótką statystyką śmiertelnych ofiar terroru i głodu (według Czarnej księgi komunizmu):
No tak, przecież podstawowym założeniem marksizmu było dokonywanie zbrodni przeciwko ludzkości #-o
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

na koniec premier JK, który rozmawiał z Rosją i Niemcami będzie tylko wtedy gdy Putin, Merkel na klęczkach, biczując się po plecach i całując sygnet rodu K. będa przepraszać za całe zło wyrządzone Polsce w ostatnich 300 latach. Każda inna polityka zagr. to "wywieszanie białej flagi" a imperium Polsce to nie przystoi =D>
Zajebiste Robert. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

Jankiel pisze: No tak, przecież podstawowym założeniem marksizmu było dokonywanie zbrodni przeciwko ludzkości #-o
Ale komunizm podręcznikowy jest na tyle nierealny, że w normalnym życiu zawsze prowadzi do wypaczeń. I to skrajnych. Wiążących się ze śmiercią wielu ludzi.

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Matis99 pisze:Właśnie. Chyba nikt nie wierzy, że PiS się cudownie przepoczwarzyło, że ma teraz twarz głupiutkiej i urodziwej Magdy Żuraw oraz jej koleżanek-aniołków. To wciąż stare, dobre Prawo i Sprawiedliwość, z kompleksami Kaczyńskiego, z paranoją Macierewicza i obłędem w oczach Anny Fotygi. I nie chodzi mi o to, jak przedmówcom, że wstyd mi za Polskę Kaczyńskiego. Gdyby był dobrym premierem, to miałbym w dupie opinię Niemców czy Francuzów, czy nawet Gazety Wyborczej. Ale jego rządy były pasmem porażek, w dziedzinie polityki zagranicznej, budowy autostrad, przeciwdziałaniu bezrobociu itd. Ten człowiek jest napędzany przez nienawiść, nie jest w stanie niczego zbudować. Widać to w dowolnym wywiadzie, gdy mówi tylko o tym, czego nie chce i co mu się nie podoba, nigdy zaś o tym, czego chce i co lubi.
Ostro to napisałeś. Ja w tych wyborach będę głosował na PiS, bo to jedyna partia, która może się przeciwstawić bardzo słabym rządom PO. Też nie lubię Macierewicza, Fotygi i tym podobnych, ale mam już serdecznie dość takich asów jak Grabarczyk, Klich, Grad (najgorsi ministrowie w historii RP), Szejnfeld czy największy asior RP Niesiołowski.
Boję się kolejnych 4 lat pod rządami Rostowskiego, dla niego galopujący dług publiczny jest jak najbardziej do przyjęcia, przecież PKB rośnie... #-o

W Polsce nie ma alternatywy dla PO, jest tylko możliwość wyboru mniejszego zła. Ot co.
Nigdy nie sądziłem, że to napiszę, ale zagłosuję na PiS... :shock:

ODPOWIEDZ