rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: chomik »

+4 do casta i dispela zawsze się lepiej sprawdzi xD

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

pewnie ze lepsze, ale gdyby chcieć przyoszczędzić i dopakować troche bardziej oddziały to imo moznabyloby sie pokusić ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dzięki Asassello :*

Testowałem nieco fire na arcy z RoF właśnie i powiem, że główną zaletą tego złożenia jest możliwość stania w rogu stołu i z bezpiecznego zasięgu koszenia oddziałów przeciwnika. Zasięgi 48/36 cali pozwalają na jednoczesne trzymanie dystansu i wspieranie magią. Inna sprawa, że ciekawe czary są tam tylko 2, tj fireball i klatka. 1 właściwie się nie uzywa, 2 jest przydatna na łuki, czasami na WL, 3/4 sporadycznie się przydają, a do 6 trzeba mieć farta i rzucać hity :)


Sry Jack, ale Twój styl pisania postów jest dość mocno dziecinny, stąd i moje pytanie :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Sie czysto teoretycznie bawie pod euro MSU:

AM 4 lvl RoF Annulian Fire
Prince Gem, Caledor i Corin, Death, genio
BsB konny HoF SoM tarcza

2x 31 FCG Spearelves

2x 8 SM muzyk
2x 5 WL champ
5 DP muzyk
5 PG BoS

2x GE
2x RBT

Teoria jest prosta, nie lece do przodu, herosi stoja w PG obstawieni tak, by arcy widzial przez luki do MM, mam 4 oddzialy, na ktore moge przyjac szarze - SE i WLi, przygotowujac kontre z SM, WLi, DP i BsB. Orly wiadomo, RBT by pozbyc sie kowbojow/LT i choc troche pkt zlapac jak wrog nie bedzie chcial do mnie isc, Fire tak samo - by robic dmg i lapac pkt, prince sie sam tlumaczy, kowboj bo chce i lubie.
Jak oceniacie? Lukow nie wrzuce, kompletnie mi sie nie splacaja, nie wrzuce tez 2 hord WLi, na inne sugestie jestem otwarty :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Daj linka do ograniczen.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

yyy... euro :P o czyms znowu zapomnialem?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie, spoko. Myślałem, ze masz info o nowym euro :)

Co do rozpy, to nie masz czym walczyć, cokolwiek do Cieie dojdzie rozsmaruje Cię po blacie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Ehe, jesli dojedzie w pelnym skladzie i wbije tam, gdzie chce, to jasne. Ale jesli bedzie moglo szarzowac tylko na kreski WLi (stuborn na dyszce z rerollem), a po bokach czaic sie beda SM/DP, to sporo oddzialow nie bedzie wbijalo. Wystarczy trzymac tych WL w kresce z tylu, by nie spadli od glupiego MM, bo lukow sie boje mniej. Jesli jeszcze ten oddzial ma championa, to challenge i sie bawimy. Jesli nie ma chorej sily i ze snajperek strace champa, to zawsze prince moze isc na czolo kreski WL.
Jesli nie szarzuje, to z BoS, RoF, Fire, snajperki i 2 bolcow mam szanse natluc punkty. Z kolei przeciwnik by natluc punkty musi sie przebic do PG. Natomiast jak to klocek, ktorego po prostu nie rozmontuje (choseni, deathstar) to z taka iloscia oddzialow podkarmie go odginaczkami i double flee, szukajac punktow na smietniku.

Generalnie idea mi sie podoba na tyle, ze mam ochote pograc tym dluzej, dlatego przygarne konstruktywna krytyke nie zmieniajaca calkowicie koncepcji ;P

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

gralem ostatnio turniej na rozpisce

Arcy4 lvl High Lore SW i RoF

Bsb z 3k do PD

5DP

30WL

20 archerow z ognistymi atakami
12 archerow

gralem 2 razy z TK na 3xarcherzy warsfinks, 3 rydwany, 3 magow, kasket, 2 skorpiony i stalkerzy i przemyslenia moje sa takie:

warsfinks pada jak mucha od archerow mimo swojego 8 tafa(padal srednio we2-3 tury) , rydwany padaly w 2 kolejnosci, generalnie kasket jest bardzo upierdliwy, a lore neheka mocno sredni.

Z mojej strony wyglada to tak. Arcy z 5 czarami z wysokiej magii jest genialny(plus 5 do wyniku miazdzy system), przy dublecie 6 w 1 turze gry na wiatry magii rzucilem wszystko co chcialem i rozsypalem kilku trupkow. Archerzy to genialna jednostka zasiegowa ktora swietnie m isie spisala. DP przeszarzowali pol planszy, wbili sie w bok sfinksa ktory stal juz na 3 ranach, przemielili go i ruszyli z szarza na 20lucznikow z 2 magami. Splacili sie swietnie.

Byl to format 1600pkt a moje przemyslenia do rozpiski na 2000pkt sa nastepujace:

Chcialbym powiekszyc DP do 10 w oddziale i dodac im lorda z wardem i przerzutami na armor save. Wl dopakowac moze o kilku wiecej a taktyka ta sama co na 1.6k czyli magowac i bawic sie w podchodz przed ostatecznym uderzeniem:D

Cory:

20 lucznikow FCG sztandar z ognistymia atakami-256pkt
11 lucznikow z chempionem 126pkt
11 lucznikow z chempionem 126pkt

Spec:

10DP FCG 350pkt
30 WL z AoL 495

Hero:

Noble Bsb z k3 do PD

Lord:

Prince z karwaszami obrony, i pancerzykiem caledora na koniku i wsadzam go w DP
arcy 3 lvl z SW i RoF

co myslicie?
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Arcymagowi zamias SS lepiej dac jakas zabawke do dispela
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Anulian Crystal lub dispel scrolla?
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lub niszczarkę
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Jeszcze pomysl taki zeby dac chempionowi DP item z megic resist5 co ladnie by sie kumulowalo z wardem lorda, plus ward z Tarczy saphery i mam calkiem fajny, wytrzymaly klocek.
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

IMO te wardy i MR-y to przeinwestowanie.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Dlaczego? Tylko lord ma na 4 warda a chempion mialby wtedy za 20pkt mr na 5
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Caledor19 pisze:warsfinks pada jak mucha od archerow mimo swojego 8 tafa(padal srednio we2-3 tury) , rydwany padaly w 2 kolejnosci, generalnie kasket jest bardzo upierdliwy, a lore neheka mocno sredni.
Ty to masz farta, żeby ranić T8 z S3, jak przeprowadzałem próbę na sucho ze strzelaniem do abominacji, to wbijałem średnio dwie rany na turę, a używałem w próbie 42 łuczników, z czego 20 miało sztandar :? .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Caledor19 pisze:Dlaczego? Tylko lord ma na 4 warda a chempion mialby wtedy za 20pkt mr na 5
a takie przeinwestowanie bo coraz mniej jest rzeczy ktore dzialaja jak zwykly pocisk i mr na to nie zadziala.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

hmm w sumie z wardami to racja:P

a co do sfinksa to mialem 32 lucznikow i w jednej turze trafilem jakos 10 strzal i rzucilem trzy 6:P
z Furii khaina z 6 hitow padla jedna 6 a w kolejnej fazie strzelania dobilem z lukow:P
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jak sie rzuca dużo 6, to faktycznie nie ma problemu z niczym, ale statystycznie tak różowo to nie wygląda.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

no ale statystycznie trafilem calkiem niezle z 10hitow trzy 6?
Warhammer to nie jest sport

Zablokowany