rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Siweusz »

Klafuti pisze:
Caledor19 pisze:warsfinks pada jak mucha od archerow mimo swojego 8 tafa(padal srednio we2-3 tury) , rydwany padaly w 2 kolejnosci, generalnie kasket jest bardzo upierdliwy, a lore neheka mocno sredni.
Ty to masz farta, żeby ranić T8 z S3, jak przeprowadzałem próbę na sucho ze strzelaniem do abominacji, to wbijałem średnio dwie rany na turę, a używałem w próbie 42 łuczników, z czego 20 miało sztandar :? .
Klafuti, ale to chyba raczej Ty miałes pecha. 42 łukoli daje na odległym dystansie daje 21 trafień. 3,5 szóstki. 2 rany to raczej pech.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jescze AS 5+, więc wychodzi idealnie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

no kolega ktory gral TK raz sie tylko wybronil niestety z tym As
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zapominacie jednak o leczeniu tych sfinxów, co może sporo zmienić.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Andrzej pisze:Jescze AS 5+, więc wychodzi idealnie.
Endrju, na abomce? :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rozmowa była o sfinxie. Na abomce jest 3.5 rany
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Klafuti pisał o abomce, ja również. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

powiedzcie mi cos o tej abomce. Duzo o niej slyszalem i ze strach sie jej bac. Co takiego potrafi i jak grac przeciw niej. DP/WL daja jej rade?
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

stwor z 5T i 6W, wyplaca pierdyliard atakow z S6, jesli nie dostanie rany od ognistyk atakow to po smierci moze wstac z D6W :D do tego magiczne ataki zazwyczaj i TS, impacty. Taka tam klimatyczna jednostka...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dużo można by tu pisać o abomce. Zasada jest jedna. Najlepiej ustrzelić sukę z łuków i z magii, w żadnym wypadku nie przyjmować zdrowej abomki na cokolwiek, nawet 30 WL :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

WL spokojnie dają rady :D nie wiem jak DP

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

u mnie WL 2 tury walki i koniec z amonką chyba ze rzuci 6 i znowu o zyje wkurzajac bo jak gralem Skv na Vc to 4 tury abonką trzymalem kloc 30 GG z BSB i 3 duchy :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Abomka wpada w 30 WL. Zabija z impactów 3. oddaje 15 ataków, z czego zadajesz 4 rany. Jak wyrzuci efekt 5-6 to zabija Ci kolejnych 7. Następnie z TS zabija kolejnych 3. Straciłeś właśnie 13 WL i zdajesz stubborna. w kolejnej turze atakuje 10 i modlisz się, żeby ją zabili, bo inaczej tracisz oddział. Faktycznie bez problemu :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Jeszcze nie miałem przyjemności stawić czoła tzw. abomce , aczkolwiek jak znajde więcej czasu to mam takiego jednego gagatgka co gra skavenami . . . bardzo chętnie się na tym poznam.


Dzisiaj grałem na HE vs Chaos. Walka była na 1600pkt ... , ja wystawiłem 20 WL z BSB w 2x5DP, w corze 2 oddziały łuków,następnie bolca i orła . Jako drugiego hero dałem maga z RoF i SW. Przeciwnik miał Helcanon, 20 wariorów z sorcererem , dyskowca , 2x5 maruderów , 2x5 psów i rydwan .

Przegrałem . Co mogę napisać na temat Chaosu to :

- drażniący czar z koziego marka 2d6 z siłą 2d6, bardzo denerwujące, brak Arcymaga dawało się odczuć już w 1 fazie magii, nie miałem nic do powiedzenia. W 1 turze zeszło mi 9 WL.
- dyskowiec miał AS 2+ i WS na 3 + ... dotego latał ... cięzka sprawa ...
- klocek chaos wariorów 20 z jakimś banerem chodziłą po planszy i niczym jej nie mogłem ugryżć .
- Hell Canon ... jeśli mugłby mi ktoś wytłumaczyć jakie są jego minusy ... jak nie ma obsługi to walczy z T6 ... normalnie atakuje itd ... jeszcze ma mocne strzelanie :D , było grożnie, całe szczęście, że jakoś mu nie poszło z żótami w 1 rundzie stracił obsługe z misfire z tego też tytułu nie postrzelał sobie.

Wyciągne wnioski . ^^

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

wg mnie na chaos to metal z arcy i SW musi byc. A co do bolca to wywalic:P sam probowalem ale za drogi i za slaby jak na te pkt, a na 1600 wystawilem 30wl i 5 DP i mysle ze taka opcja lepiej sie sprawdzi
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Arcy z metalem bez sensu, nie ma dla niego celów. Lepiej high albo shadow, ewentualnie death.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

najlpiej high, powylaczac mu przedmioty oraz miec niszczarke na brame. Ale np arcy z high + maly z metalem, na dyskowca jak marzenie, najpierw wylaczamy mu warda a potem walimy kuznia po twarzy.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Death by był lepszy może bym mu wyciągnoł 1 maga chociaż ... , a co myślicie o małym magu ? , może on by dostał High z SW .

Przeceniłem trochę bolty, jak narazie to średnio się spisują ... choć są ciekawym dodatkiem ... 30 WL na 1600 pkt to raczej kiepska opcja .

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Bolty są bardzo sytuacyjne, potrafią sie spłacić, ale potrafią też gówno zrobić. Zależy od przeciwnika, choć imo i tak sa stanowczo za drogie :/
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Relosu pisze:najlpiej high, powylaczac mu przedmioty oraz miec niszczarke na brame. Ale np arcy z high + maly z metalem, na dyskowca jak marzenie, najpierw wylaczamy mu warda a potem walimy kuznia po twarzy.

To już jest dość realna alternatywa. Trzeba też gdzieś tych magów schować , bo może nie być za ciekawie. W łucznikach ? .

Zablokowany