rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Andrzej »

Gdzie jest potrzeba. Ja magami bardzo często zmieniam oddziały, grunt to być elastycznym.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Andrzej pisze:Bolty są bardzo sytuacyjne, potrafią sie spłacić, ale potrafią też gówno zrobić. Zależy od przeciwnika, choć imo i tak sa stanowczo za drogie :/


Sytuacyjne to idealne słowo opisujące tą jednostkę. Fajnie też było by zacząć ... szkoda że jak je ustawimy daleko to nie ma co uciekać , a przy przyjęciu szarży z niczym nie mają szans. A 100 pkt to sporo.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Mr.Jack pisze:
Andrzej pisze:Bolty są bardzo sytuacyjne, potrafią sie spłacić, ale potrafią też gówno zrobić. Zależy od przeciwnika, choć imo i tak sa stanowczo za drogie :/


Sytuacyjne to idealne słowo opisujące tą jednostkę. Fajnie też było by zacząć ... szkoda że jak je ustawimy daleko to nie ma co uciekać , a przy przyjęciu szarży z niczym nie mają szans. A 100 pkt to sporo.
z tym przyjeciem szarzy nie jest tak zle, pod warunkiem ze wczesniej uszczuplimy oddzial ktory poluje na bolta, a takie oddzialy nie sa zazwyczaj twarde, to dzieki asf jakies tam szanse mamy. Jdnak 100 pkt za tak mietka jednostke ktora nie zawsze sie splaca jest imho srednie.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Hihi. Faktycznie raz się 2 nietoperki od nich odbiły ^^ , a jak ściągnę mu warda z itemka to nie mam za niego punktów ... po prostu cieszę się nieaktywną zasadą . I mogę usunąć wszystko ? nawet baner za 100 pkt ? . ^^

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nawet banner za 150 pkt :) No, jest jeden wyjątek, ale nie widzi się go zbyt często :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

wszystko to wszystko. W sumie oprocz jednego itemku.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No i nie można niszczyć giftów, mocy itp pierdół które nie sa itemami lub magic bannerami
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Relosu pisze: dzieki asf jakies tam szanse mamy. /
Pamietam jak w 7ed. zabiłem obsługą heralda khorna na juggerze :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja widziałem, jak od załogi pada blodzio, więc wiesz :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

wystarczy ze blodzio nic nie wbije, obsluganci 2 woundy, wygrywaja o 1 i bloodzio wrzuca 12 na lidera. MI tak kiedys bloodzio odbil sie od 2 DP xD
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Doradźcie mi co wziąść do rospy na 2000 pkt. Myślałem nad taką opcją żeby wziąść troche włoczni i w nich arcymaga 4 lvl z Shadowem i Jewel of the dusk, a przed nim PG. albo WL, a arcy z Life , oczywiscie jeszcze banner of sorcery i drugi maly mag z dispel scollem. Chce dac life albo shadow na arcy. bo nie potrzeba pola widzenia na tych domenach i moze stac w włoczniach za oddzialem WL lub PG ktorych bedzie wzmacniał.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2011, o 21:32 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

lora na magu zalezy od tego jakie jednostki chcesz wystawic...
jesli szadow to w armi przydali by sie spearelfy (ok40), albo PG, albo DP
jak idziesz na life to wtedy ladnie mozna boostowac WL, lucznikow
oczywiscie lory te maja swoje plusy i minusy ktore wymuszaja troche styl gry z niektorymi armiami bedziesz mial auto winn z innymi autokill...
mozna tez wystawic sie na HM ktory moze nie ma turbo petardy ale jest bardzo uniwersalny i pasuje prawie do kazdego zlozenia...

krotko mowiac w zaleznosci jak chcesz grac taka rozpiske robisz :mrgreen:
Obrazek
Highborn Elves Only!

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

ja myslalem nad 8-10DP lordzie z wardem i przerzutem armora z dwurakiem 30wl orzelek, lucznicy, arcy na 3 lvl z kradziejka i bsb:P
domena na magu do przemyslenia:P
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Slayer pisze:Jewel of the tusk
\:D/
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

2000 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 280.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Jewel of the Dusk [15.0]
Dragonbane Gem [5.0]

1 Mage @ 120.0 Pts
Magic Level 1; Lore of High Magic
Dispel Scroll [20.0]

1 Noble @ 160.0 Pts
Battle Standard
Dawnstone [25.0]
Armour of Caledor [25.0]

14 Spear Elves @ 150.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

1 Captain @ [10.0] Pts

29 Spear Elves @ 295.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

1 Captain @ [10.0] Pts

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

19 White Lions @ 335.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Gleaming Pendant [5.0]

1 Guardian @ [12.0] Pts
Heavy Armour

19 Phoenix Guard @ 395.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]

1 Keeper of the Flame @ [27.0] Pts
Heavy Armour
Amulet of Light [15.0]

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 94


Total Army Cost: 2000.0

Chce dac arcymaga do tych 15 włoczni i żeby szli sobie za PG których będzie wzmacniał shadowem np. brzytwą, WL sobie same poradzą , orzełki do odginaczek i wkurzania, 30 włoczni obok PG. łuki do zdejmowania jakiegos scierwa. Mało łukow ale sie przekonałem ze gdy cory to same łuki to mam 2 oddzialy do walki wiec włocznie musza byc jako kolejny oddzial, SM bym chetnie wziol ale punktow malo a jezeli dobrze ich nie pokieruje to strata punktów

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Hmm, tej tusk mnie nie przekonuje, imo są lepsze rzeczy na arcy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Wyrzuciłbym jednego orła i championa z małego oddziału włóczników. Tym sposobem mamy 60pkt . Można zamienić ten item za 15 pkt na odłamek z wiru . Imo .




[quote="Slayer"]Mało łukow ale sie przekonałem ze gdy cory to same łuki to mam 2 oddzialy do walki wiec włocznie musza byc jako kolejny oddzial[/quot.


Jeb**** cory . Spermameni najlepsi .

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Coz powiem gralem na tej rozpie dzisiaj z O&G, wynik 20:0 dla HE, a ten orzelek potrzebny bo 2 mi zdjąl, a 3 ja jemu zdjalem 2 katapy goblinskie

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

niezly wynik a jaki czar miales na malym magu? w odpowiednich momentach wchodzila Ci brzytwa na wloczniach?
Warhammer to nie jest sport

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Cóż włóczniami wbiłem sie w 20 Squig Herd z 10 poganiaczami, ja jemu zadalem straty i on mi ale wygralme o 2 i pogonilem i dogonilem :D. PG wbili sie w 40 gobasów w ktorych siedzialo 3 fanatykow, poszlo na mnie ponad 30 atakow razem z tego zabil mi tylko 5 wsv na 4+ jest super, no i znowu wygralem chodz mi obnizyl sile jakimis sieciami. lwami ktorych zostalo 8 przez pewien czar i katape zaszarżowałem na bok 30 black orkow z generalem, ubilem 7 on mi nic wygralme i zjadlem klocek,łuki ściągnęły 8 pająków, nie wiem po co mu ogulnie byli, 2 orzelki mi posciagal z katap, ale trzecim ja mu zniszczylem oby dwie katapy, mial lipne kosci na wiatry, a ja miałem przeważnie 12 kosci :D tak mi sie udalo wycisnąc, rzucałem prawie co chce, brzytwy nawet nie rzucalem :lol2: , a na małym mialem spell ward na 5+ ktory sie sprzydal w pewnych momentach. A ostatni klocek orkow zostal zablokowany przez 15 włoczni zabil mi ich ale jak on to zrobil to ja juz sie wpieprzylem w niego WL i PG. Straty z 20PG zabil 5 z 20 WL zabil 12, z 30 włoczni zabil 15, 2 orzełki i 15 włoczni , naszczescie na moja korzysc liczone są tylko 2 orly i 15 włocznikow bo reszty nie pogonil a ni nie spolowil. Jemu został Szaman

Zablokowany