Master of Imagination - Lublin - 11.11.11

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Master of Imagination - Lublin - 11.11.11

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Obrazek

Chciałbym zaprosić wszystkich na drugą edycję konkursu Master of Imagination, który odbędzie się na tegorocznym Falkonie (11-13 listopada).

Wszelkie informacje o konkursie będą zamieszczane tutaj.

Regulamin:
ZASADY OGÓLNE

I.Zgłaszanie prac

1.Zgłaszanie prac ma miejsce w dzień konkursu, w sali, w której się odbywa, do godziny 12.00.
2.Uczestnik może zgłosić prace w każdej z wymienionych poniżej kategorii.
3.Do każdej kategorii można zgłosić tylko jedną pracę.
4.Każda praca musi być przypisana do jednej z kategorii konkursowych. Zgłaszając pracę uczestnik deklaruje do jakiej kategorii ją zgłasza.
5.W wyjątkowych okolicznościach członkowie jury mogą przenieść pracę do innej kategorii.
6.Dopuszczane jest zgłaszanie modeli wszystkich producentów, własnych rzeźb i konwersji modeli, nie ma wymogu zgodności pracy z zasadami jakiejkolwiek gry ani zachowania jakiejkolwiek skali.
7.Zgłaszane prace muszą być pomalowane oraz posiadać odpowiednie podstawki w zależności od kategorii.
8.Nie dopuszcza się zgłaszania prac wykonanych przez inne osoby niż zgłaszający, prac grupowych oraz prac, które zajęły miejsca nagradzane (złoto, srebro, brąz) w innych konkursach.
9.Zgłoszenie pracy oznacza akceptację regulaminu oraz oświadczenie, że zgłaszający jest autorem zgłaszanej pracy.


II.Ocena prac

1.Ocena prac należy wyłącznie do członków jury.
2.Decyzje członków jury są ostateczne. O zmianie przyznanego miejsca lub wyróżnienia może zdecydować jedynie dyskwalifikacja pracy.
3.Ocenie podlega modelarska i malarska poprawność wykonania, zastosowanie technik malarskich i modelarskich, kreatywność, oryginalność oraz ogólne wrażenie wywoływane przez całą pracę, zarówno modelu jak i podstawki.
4.Ocenie nie podlega zgodność modeli z zasadami jakiejkolwiek gry, np. to jaki posiadają ekwipunek, jak liczny jest oddział i z jakich modeli się składa.
5.Pierwszym etapem jest wybór prac wyróżnionych, które przechodzą do finału.
6.Etap drugi to wybór prac nagrodzonych pierwszym, drugim i trzecim miejscem w danej kategorii.
7.Ostatnim etapem jest wybór najlepszej pracy całego konkursu wybieranej spośród zwycięskich prac z wszystkich kategorii.
8. W przypadku ilości prac niewystarczającej do wybrania trzech najlepszych miejsc w którejś z kategorii, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu i nagrodzenia tylko jednej, najlepszej pracy.


III.Dyskwalifikacja

1.Dyskwalifikacji podlegają wszystkie prace naruszające regulamin konkursu.
2.Zgłoszenie pracy cudzej lub zespołowej skutkuje dyskwalifikacją z konkursu wszystkich prac danego uczestnika.
3.Dyskwalifikacja może nastąpić po ogłoszeniu wyników i może skutkować zmianą przyznanych miejsc, nagród i wyróżnień.



KATEGORIE

I.Model pojedynczy - fantasy

1.Do kategorii kwalifikują się modele fantasy oraz historyczne z okresu do końca XIX wieku.
2.Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
3.Model powinien być umieszczony na wykończonej podstawce.
4.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.

II.Model pojedynczy - SF

1.Do kategorii kwalifikują się modele science-fiction oraz historyczne z okresu od początku XX wieku.
2.Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
3.Model powinien być zamieszczony na wykończonej podstawce.
4.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.

III.Duży model

1.Do kategorii kwalifikują się wszystkie pojedyncze modele większe od opisanych w kategoriach Model pojedynczy – fantasy oraz Model pojedynczy – SF.
2.Zgłaszać można prace w dowolnej konwencji – fantasy, science fiction, historyczne itd.
3.Do tej kategorii kwalifikują się również modele w skali opisanej przy dwóch poprzednich kategoriach jednak posiadające wierzchowca lub pojazd mechaniczny np. motocykl.
4.W kategorii tej można zgłaszać również popiersia, modele maszyn, potworów itp.
5.Zgłoszona praca może zawierać więcej niż jeden model w wypadku gdy jest to np. maszyna wraz z obsługą.
6.Model powinien być zamieszczony na wykończonej podstawce.
7.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 20x20 cm lub średnicy 20 cm chyba, że wymaga tego rozmiar modelu.


IV.Diorama

1.Do kategorii tej kwalifikują się prace składające się z jednego lub grupy modeli na rozbudowanej podstawce scenicznej.
2.Rozmiar podstawki scenicznej nie jest ograniczony.
3.Ocenie, oprócz wykonania technicznego, podlegać będzie również fabuła prezentowana na dioramie, interakcja między modelami, oraz zunifikowanie modeli w przypadku oddziałów.


V. Rzeźba

1. Do kategorii tej kwalifikują się prace wykonane własnoręcznie, rzeźbione modele w dowolnej skali, scratchbuildy, popiersia etc.
2. Zgłoszone prace NIE MOGĄ być pomalowane ani spodkładowane.
3. Prace mogą być wykonane z dowolnego materiału.
4. Nie ma obowiązku umieszczania prac na podstawkach. Rozmiar ewentualnej podstawki nie może przekraczać 20x20 cm lub średnicy 20 cm chyba, że wymaga tego rozmiar modelu.
Serdecznie zapraszamy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Master of Imagination będzie odbywał się w ramach imprezy MAD DAYS 2011.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=31309
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Obrazek

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Już tylko kilka dni zostało do MoI. Mam nadzieje, że odwiedzicie nas z ciekawymi pracami :) Z naszej strony gotowe są już gabloty i nagrody rzeczowe. Zachęcamy do przyjazdu.

Jak wam idzie praca nad modelami?



P.S. W związku z powtarzającymi się pytaniami odnośnie kategorii Rzeźba w konkursie Master of Imagination wprowadziliśmy uściślenia w regulaminie dotyczące korzystania z różnego typu materiałów oraz zgłaszania odlewów własnych prac.
http://maddays.pl/regulamin.html
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KitiTom
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: KitiTom »

Witam.
Mam pytanie czysto organizacyjne.
Rozumiem że zgłaszanie prac konkursowych przewidziane jest do godz. 13:00?
Chciałem jednak zapytać na kiedy przewidziane jest rozstrzygnięcie konkursu.
Z przyczyn osobistych mogę być w Lublinie tylko do piątku włącznie a chciałbym zgłosić swoją pracę,
Wszystko pooglądać i pogratulować zwycięzcom ;-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Prace można zgłaszać do godziny 13:30, natomiast ogłoszenie wyników odbędzie się ok godziny 18.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Wyniki:

Pojedynczy model fantasy:

1.Bogusz „Bohun” Stupnicki za pracę Meteor of Aegis.
2.Adam „Loler” Hałon za pracę Skaven.
3.Przemysław Wałęga za pracę Gryfin.
Wyróżnienie – Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski za pracę Red riding Hood.

Pojedynczy model S-F:

1.Adam „Loler” Hałon za pracę Eldar.
2.Daniel „Mr Denial” Kałaska za pracę Randezvous with death.
3.Sławomir „Sławol” Borysowski za pracę Pan Heniu.
Wyróżnienie – Edwin Smoliński za pracę Nurgle Marine.

Duży model:

1.Adam „Loler” Hałon za pracę Bloodcrusher.
2.Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski za pracę Renegade Ogryn.
3.Łukasz „Frost” Mrozek za pracę Papa Nurgle.
Wyróżnienie – Tomasz „Czys Hałon” za pracę Zgniły juggernaut.

Diorama:

1.Jarosław “Camelson” Drabek za pracę Where is my heavy bolter?
2.Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski za pracę Renegade militia.
3. Przemysław Wałęga
Wyróżnienie – Marta „Tula” Mrozek za pracę Kąpiel.

Rzeźba:

1.Marcin „Marcelle” Urmański za pracę Minotaur.
2.Przemysław Wałęga za pracę Squig.
3.Kamil „Smok” Milaniuk za pracę Ulepiec.
Wyróżnienie –Marcin Szymański za pracę Mounted witch.

Grand Prix – Adam “Loler” Hałon za pracę Eldar.

Speed Painting – Przemysław Wałęga
Speed Painting wyróżnienie – Michał „Rapta” Mikłowski.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy raz jeszcze, dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieje z Rakso, że za rok odwiedzicie nas równie licznie a nawet liczniej :)
Wszystkich zgłoszonych prac w tym roku było 55. Także jesteśmy zadowoleni z frekwencji :) Poziom prac był całkiem wysoki w niektórych kategoriach, chociaż nawet na pierwszych miejscach zdarzały się niedoróbki ;)
Mile zaskoczeni byliśmy ilością prac zgłoszonych w nowej kategorii - Rzeźba, mamy nadzieję że z roku na rok będzie się ona rozwijać.
Jeśli chodzi o samą organizację to myślę, że jest progres w stosunku do zeszłego roku, były już porządne gablotki, nagrody tematycznie związane z naszym hobby, ale tu już pozostawię temat do przedstawienia wygranym.


Podziękowania należą się przede wszystkim Sławolowi za całokształt, za to że chciało mu się wlec taki kawał do nas, za pomoc, za fotki i pogaduchy na Mad Days i poza nimi :D A także Eliaszowi, że pomimo choroby i kaca dał radę sędziować z nami :D Oczywiście dziękujemy też wszystkim z którymi mieliśmy okazje zamienić kilka słów i spędzić mile czas : Rapcie, Bohunowi, Archaonowi z żoną, chłopakom z Warsaw Team, Lolerowi i wszystkim o których zapomniałam ;) :D

Mam nadzieje, że uczestnicy nie nudzili się za bardzo i skorzystali z nauki malowania aerografem, spotkania malarskiego i warsztatów tworzenia podstawek scenicznych (Loler się wykazał) oraz nauki i pokazów różnych gier bitewnych ;)

Fotki pojawią się pewnie jutro jak Sławol wróci do domu i trochę odsapnie, także cierpliwości.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Ignis pisze: Archaonowi z żoną
:lol2: świetnie to brzmi...

Ale do rzeczy. Czekam na zdjęcia z imprezy i oczywiście wszystkich zwycięskich i pozostałych modeli. Gratuluję wszystkim z podium i organizatorom bom słyszał, że impreza była wypasiona. Gratuluję Lolerkowi :D
Żałuję, że nie mogłem być z Wami ale za rok z pewnością zawitam na konkursie :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Kefas pisze: Żałuję, że nie mogłem być z Wami ale za rok z pewnością zawitam na konkursie :D
Trzymamy za słowo :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Gdzie są zdjęcia?! :evil: Gdzie są zdjęcia?! :? Gdzie są zdjęcia?! :x Gdzie są zdjęcia?! [-X Gdzie są zdjęcia?! :?:

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Kefas pisze:Gdzie są zdjęcia?! :evil: Gdzie są zdjęcia?! :? Gdzie są zdjęcia?! :x Gdzie są zdjęcia?! [-X Gdzie są zdjęcia?! :?:
no wlasnie? :P

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Niedługo będą, dajcie odsapnąć Sławolowi który przyjechał do nas aż z Gorzowa :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

No i już jest poniedziałek wieczór a zdjęć jak nie było tak nie ma :roll: :( :? :cry:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Sławol wrócił do domu w niedzielę po 22, w poniedziałek rano poszedł do roboty, a teraz ma ok 800 zdjęć do ogarnięcia. Dajcie chłopakowi chwilkę, warto poczekać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Sławol niech odpoczywa, a tym czasem dla wszystkich co nie mogą się doczekać fotek postaram się zaspokoić pierwszy głód.
WIELKIE BRAWA DLA ORGANIZATORÓW:
Obrazek
Speed Painting - Galeria sław ;):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A dla tych co twierdzą, że nie da się ładnie pomalować figurki w 45 min.:
Obrazek
Co lepsiejsze foty które zrobiłem (sorki za ostrość):
Obrazek
Made by: Bohun
Obrazek
Made by: Przemysław W.
Obrazek
Wielki come back Rapta.
Obrazek
No i oczywiście: Grand Prix – Adam “Loler” Hałon
Na pełny foto reportaż poczekajmy cierpliwie- ja zamierzam.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Dzięki Dr.Lobo :)
Slawol pisze:Macie fotki zwycięskich prac i wyróżnień :) Ogólnie to jestem z nich w miarę zadowolony, ale muszę jeszcze poćwiczyć pstrykanie pod lampką - zwłaszcza metalików i ciemnych modeli...

Zdjęć prac (nie tylko zwycięskich) mam oczywiście o wiele więcej, więc na pewno się później pojawią w zbiorczym albumie :)

Jeśli gdziekolwiek jest jakikolwiek błąd/nieścisłość/cokolwiek innego, to proszę o sprostowanie :) Dodatkowo proszę Smoka o poinformowanie mnie, która to praca jest "Ulepcem", czyli pracą z III miejsca w kat. "Rzeźba", bo się zgubiłem przy fotkach :mrgreen:

MODEL POJEDYNCZY FANTASY

1. Bogusz "Bohun" Stupnicki - "Meteor of Aegis"
Obrazek

2. Adam "Loler" Hałon - "Skaven"
Obrazek

3. Przemysław Wałęga - "Gryfin"
Obrazek

Wyróżnienie - Jerzy "JerzyK" Krzyżanowski za pracę "Red Riding Hood"
Obrazek

MODEL POJEDYNCZY SF

1. Adam "Loler" Hałon - "Eldar"
Obrazek

2. Daniel "Mr_Denial" Kałaska - "Rendez Vous with death"
Obrazek

3. Sławomir "Sławol" Borysowski - "Pan Heniu"
Obrazek

Wyróżnienie - Edwin Smoliński za pracę "Nurgle Marine"
Obrazek

DUŻY MODEL

1. Adam "Loler" Hałon - "Bloodcrusher"
Obrazek

2. Jerzy "JerzyK" Krzyżanowski - "Renegade Ogryn"
Obrazek

3. Łukasz "Frost" Mrozek - "Papa Nurgle"
Obrazek

Wyróżnienie – Tomasz „Czys Hałon” za pracę "Zgniły Juggernaut"
Obrazek

DIORAMA

1.Jarosław “Camelson” Drabek - "Where is my heavy bolter?"
Obrazek

2.Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski - "Renegade Militia"
Obrazek

3. Przemysław Wałęga - za jakiś oddział, ale nie wiem, jak był nazwany :) Pomóż, Przemku!
Obrazek

Wyróżnienie – Marta „Tula” Mrozek za pracę "Kąpiel"
Obrazek

RZEŹBA

1. Marcin "Marcelle" Urmański - "Minotaur"
Obrazek

2. Przemysław Wałęga - "Squig"
Obrazek

3. Kamil „Smok” Milaniuk - "Ulepiec"

I NIE WIEM, KTÓRĄ FOTKĘ MAM TUTAJ WSTAWIĆ - POMÓŻ, MIŚKU!

Wyróżnienie – Marcin Szymański za pracę "Mounted witch"
Obrazek

GRAND PRIX

Adam "Loler" Hałon za pracę "Eldar"
Obrazek

Niektóre fotki mają troszkę za mało nasyconych kolorków względem rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, o 12:06 przez Ignis, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dzięki Iguś, już mnie uprzedziłaś, a właśnie miałem wklejać :)

Dzięki Lobo! W ogóle to mam prośbę: mogę Twoją fotkę pracy Rapty (Astrid z gitarą) wykorzystać w swojej relacji później? Bo dobrze Ci wyszła, a moja pod lampką jest gorsza.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Dziękuję opłacało się czekać...

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

OK, no to macie tutaj pełną relację do poczytania :)

http://chestofcolors.com/forum/viewtopi ... 7&start=70

No i galerie z imprezy (Falkon i Mad Days). Jeszcze raz wielkie dzięki i gratulacje dla organizatorów! =D>

Galeria konkursowa - ludzie i impreza
Galeria prac konkursowych
Galeria - rozdanie nagród
Galeria Mad Days
Galeria Falkonu
Galeria - afterparty

Koncert życzeń odnośnie fotek - do mnie na PM.
@Ignis - częstujcie się fotkami, ile chcecie. W razie czego to walcie do mnie bezpośrednio :)

I krótka przekrojówka ze wszystkich dni, tu i tam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Frost to jest taki duży miły gość... :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Sławol pisze: Obrazek
O, mój szef :lol2: :mrgreen: Bardzo żałuję, że w tym roku nie mogłem się stawić, mam nadzieję, że uda się następnym razem. Gratuluję zwycięzcom i pozdrawiam :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

ODPOWIEDZ