Luźne rozmowy o DMP

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

Zablokowany
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o DMP

Post autor: Asassello »

ksch pisze:@Asasello
Mam nadzieję, że tak niepoważni nie jesteśmy :roll:
Niepoważnym jest również wchodzenie w kompetencje następnej kadencji LL.

Obecnie przegłosować możemy wszystko (nawet DMP 2048, czy pakiet ratunkowy na wypadek gdy organizator DMP2013 się nagle wycofa), tylko że następni też będą mieli prawo do przegłosowania czegokolwiek.

Chyba, że zaczniemy zmieniać organizację Ligii i DMP będziemy zawsze wybierać z dwuletnim wyprzedzeniem, ale nie wiem czy polskie DMP to aż tak skomplikowane wydarzenie by potrzeba było aż tyle czasu.

W 2012/2013 może się okazać, że jest jakiś trzeci kandydat, który przebiją swoją ofertą dwóch obecnych. Czemu mamy kazać mu czekać, jeśli lepsze DMP możemy mieć już rok wcześniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Asassello pisze:
ksch pisze:@Asasello
Mam nadzieję, że tak niepoważni nie jesteśmy :roll:
Niepoważnym jest również wchodzenie w kompetencje następnej kadencji LL.
Dlaczego? Co jest niepoważnego w zrobieniu jednego prostego wyjątku?
Obecnie przegłosować możemy wszystko (nawet DMP 2048, czy pakiet ratunkowy na wypadek gdy organizator DMP2013 się nagle wycofa), tylko że następni też będą mieli prawo do przegłosowania czegokolwiek.
Na tej zasadzie to można powiedzieć, że nie ma co głosować już teraz nad DMP tu czy tam, bo przecież nowa LL może je odwołać :roll:
Chyba, że zaczniemy zmieniać organizację Ligii i DMP będziemy zawsze wybierać z dwuletnim wyprzedzeniem, ale nie wiem czy polskie DMP to aż tak skomplikowane wydarzenie by potrzeba było aż tyle czasu.
Ja tego nie proponuję. Proponuję załatwienie konkretnego problemu w konkretny sposób. Wyciąganie z tego jakiś dalszych konsekwencji jest zbyteczne.
W 2012/2013 może się okazać, że jest jakiś trzeci kandydat, który przebiją swoją ofertą dwóch obecnych. Czemu mamy kazać mu czekać, jeśli lepsze DMP możemy mieć już rok wcześniej.
Żeby nie mieć kolejnej debaty pt. "feedback"? Ale może większości te wojenki pasują. Nawet bym się zbytnio nie zdziwił.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Laik pisze:mówimy teraz o czymś co będzie miało miejsce za 2 lata, a to w battlowym świadku baaardzo dużo czasu .
2 lata temu nie było mastera na Śląsku - w tym momencie kandydujemy do organizacji DMP. Nie możemy wiedzieć czy w ciągu 2 lat nie pojawi się jakiś inny prężny ośrodek...
Nie wiemy też, czy w ciągu roku się on nie pojawi. Może lepiej w ogóle nie głosować nad czymkolwiek, co nie dotyczy przyszłego tygodnia?
Laik pisze:Głosowanie na dłużej niż rok w przód stworzy pewien precedens który na pewno nie podniesie jakości imprez.
Ponieważ?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

ofera Gorzowa wplynęła.
zaprazam wszystkich o zapoznanie sie z nia i ewentualne pytania. jesli beda jakies pilne sprawy- moje telefon to 604 44 66 31.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

lohost pisze:Krzysztof, Twoja wola walki jest zaiste niesamowita, natomiast nie wiem czy ma sens, jesli sami organizatorzy z obydwu osrodkow nie sa zainteresowani "pokojowym" rozwiazaniem to co my mozemy?(nie pisze ze "co Ty mozesz" zebys nie poczul sie odosobniony, natomiast zaslugi przypisuje w calosci Tobie:)) nawet przy pelnej determinacji srodowiska do zmuszenia konkurentow do ustalenia tego miedzy soba, nie mozna osiagnac porozumienia... zakonczy sie glosowanie i okaze sie czy nowa liga powstanie na poludniu czy na polnocy :p
Niestety masz cholernie dużo racji :roll: Odpuszczam. Skoro ma być wojna, to nie będę robił za Lennona - jeszcze mnie ktoś zastrzeli :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Najśmieszniejsze jest to, że tylko Wy uważacie, że jest/będzie jakaś wojna :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

lohost pisze: wracajac do tematu to wielce mi smutno ze DMP nie beda sie zbytnio roznily od DMŚ...szkoda wylaniac najlepsza polska druzyne ze slaska.
Zamiast wybierać najlepszą drużynę z południa można wybierać najlepsza drużynę z zachodu.
W tym aspekcie nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy tymi dwoma kandydaturami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

lohost pisze:podobnie jak wy do tego podeszliscie, nie pasuje nam, mamy inn koncepcje to zmieniamy gorzow na kozlow...
Czyli jeśli zakładasz firmę (konkurencyjną) to tylko i wyłącznie dlatego, że nie podoba Ci się inna? Czy może dlatego, żeby zaistnieć, pokazać się i (o zgrozo) mieć coś swojego.
lohost pisze:moze byc podobnie ale bardziej globalnie, nie podoba mi sie dotychczasowy operator to go zmieniam, nie podoba mi sie ta grabiez - 4 mastery na poludniu z rzedu, nagly wyplyw graczy z poludnia a zwlaszcza ze slaska w czolowce ligi, wielce watpliwy podzial glosow i rozlozenie masterow...
Nie rozumiem, o co chodzi z czołówką ligi. Chodzi o to, że mamy sporo lokali, ale nie aż tylko graczy i przez to wygrywają zazwyczaj Ci sami, dzięki czemu są w top? Nie bój nic przyjdą mastery, liga pójdzie dalej to się wyrówna :*
lohost pisze:na polnoc od wawy tez sie gra w wfb, wielce niesprawiedliwe jest to ze aby pograc na wiekszym turnieju musze dymac na drugi koniec polski raz za razem, cale szczescie jest jeszcze wawa.
Nie byłeś chyba nigdy na "południu".
lohost pisze:nie przypominam sobie aby ta liga miala monopol na wylanianie graczy na etc, nie wiem takze kto ja nazwal ogolnopolska, zapisy ETC mowia ze z kraju moze byc jeden sklad ale nic nie jest wspomniane ze wylania sie on z OLWFB czy z jakiejkolwiek innej...
Tak, skład wybierają selekcjonerzy. Liga nie ma nic do tego. Stanowi jedynie argument za tym, aby kogoś brać lub nie. Nie wiem po co mi to uświadamiasz ;)
lohost pisze:wracajac do tematu to wielce mi smutno ze DMP nie beda sie zbytnio roznily od DMŚ...szkoda wylaniac najlepsza polska druzyne ze slaska
Luz, nawet jakbyś się pojawił to wyniku DMP nie zmienisz :) Cytując Darka Polita: "Pojadę na DMP nawet jakby było w Islandii". Gwarantuję Ci, że to samo zrobi "południe" jeśli przyjdzie nam jechać do Gorzowa. I nie będziemy tego ani trochę żałować. Ba! nawet pomożemy, bo poważni ludzie współpracują i szukają kompromisu.


Ważne, żebyś zrozumiał, że osoby, które głosują na Kozłów bądź na Gorzów nie deklarują się, że nie pojadą do kontrkandydata. Słońce, nie każdy jest taki popierdolony, aby spinać się i obrażać jeśli przegra bądź wywyższać się kiedy wygra. Ty na pewno nie jesteś, wierzę, że masz dobre serce i tak na prawdę kochasz wszystkich. I Gorzów i Kozłów zdecydował się na głosowanie bo mimo spinek i animozji wiedzą, że nie chodzi tu o walkę polityczną a o zorganizowanie turnieju, który zadowoli polskich graczy WFB.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

@Rogaty Szczur

jakich cen w cateringu możemy się spodziewać?

w temacie widzę że przy szkole są 2 boiska - czy tym razem mieszkańcy nie będą mieli nic przeciwko żeby włączyć oświetlenie po 22.00?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, o 14:27 przez Laik, łącznie zmieniany 1 raz.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Imo nikt tutaj niczego nie marginalizuje. Jest opcja A i opcja B, dopóki obie strony nie skaczą sobie do gardeł (a nie obserwuję tego, bo to raczej pozostałe ośrodki nakręcają niezdrową atmosferę) to wszystko jest ok. Ja nie mam uprzedzeń ani do Gorzowa ani Kozłowa. Bylem w tym roku w Gorzowie, przybyłem, zobaczyłem, było super (moje pierwsze DMP), zagłosowałem na Kozłów z prostej przyczyny, mam bliżej (said but true) a co mi szkodzi zobaczyć jak będzie na Śląsku. Jeśli będzie lipa to następnym razem będę bronił Gorzowa. Jeśli wygra Gorzów to też jedziemy, bo było świetnie :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jak sie nie myle 19-11, doszedł Orion Hunter
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

lohost pisze:Misiu, cytowanie jest dla slabych.
Cytowanie jest po to żeby inni uczestnicy dyskusji również mieli jasność do czego konkretnie skierowana jest odpowiedź.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Oj skończcie już pieprzyć. Kto wygra, ten wygra, swiat się od tego nie zawali, konkurencyjne ligi nie powstaną, a oponentom w glosowaniu nie będzie sie zrzucać figsów ze stołu..
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Dmtrij pisze:jak sie nie myle 19-11, doszedł Orion Hunter
Mi wyszło, 21:21 :D

Zakładam, że zagłosują:
32 osoby za lokale
10 osób za mastery
Zgodnie z http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=23453

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

c4h10 pisze:
Dmtrij pisze:jak sie nie myle 19-11, doszedł Orion Hunter
Mi wyszło, 21:21 :D

Zakładam, że zagłosują:
32 osoby za lokale
10 osób za mastery
Zgodnie z http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=23453
Tylko że na LL jest 41 osób, które mogą oddać głos (są fizycznie w grupie LL na forum). Nie wiem kto i gdzie się zawieruszył.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Asassello pisze: Tylko że na LL jest 41 osób, które mogą oddać głos (są fizycznie w grupie LL na forum). Nie wiem kto i gdzie się zawieruszył.
Brakuje osoby za mastera poznańskiego.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

brakuje też Buszmena, który jak rozumiem jest na LL za lokale Rogatego Szczura.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tak, ale osoba, która Go dodała nie wpisała go listę. Więcremisu nie będzie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Jankiel pisze:Tak, ale osoba, która Go dodała nie wpisała go listę. Więcremisu nie będzie.
Chyba że ktoś się wstrzyma.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

42 osoby są. Chyba, że coś jest nie tak. I naprawdę 21-21 to prawdopodobny wynik. Obecnie jest 20-12 dla Śląska, przy dwóch wstrzymujących się i ośmiu, którzy nie głosowali. Aha, 41 wynika stąd, że Ziemko wpisał dwa razy numer 31 i nie ma na Liście Buszmana. Mamy więc 32 za lokale, 9 za mastery + Buszman. Dlaczego Poznań nie ma miejsca za master to pojęcia nie mam :mrgreen:

Wstrzymali się:
Śmiechu (czasowo)
Kudłaty (być może czasowo)

Nie głosowali:

1. Aleksander Rince Jaworowski
Wawa
2. Michał Rusinek - Shino
Wawa
3. Marcin Kalafior Szlasa-Rokicki
Wawa
4. Rafał Kurzępa - Shinue
Włocławek
5. Kalesoner
Wawa
6. Krzysztof Schechtel - Ksch
Kraków
7. Jakub Maciążek - Asassello
Wawa
8. Kanadian
Radom
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Zablokowany