Mantic

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: Mantic

Post autor: Nijlor »

hehe, będę musiał zrobić sobie podstawki pod 12 BC......
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Wczoraj kupiłem od kolegi 2 modele z mantica - Czarodzieja i wojownika - lordów.
Bardzo ładne modele i takie pakerne :D Imo bardzo nadają sie na figurki CHD.
Przy okazji mogłem zobaczyć dwa rodzaje ludków:
1. CHD - tych immortali i abyssal guard. 30 razem 150zł, właściwie ze względu na charakter modeli - dość wymienialni między sobą.
batalion CHD: rakietnica, 10 strzelców, 10 tych chyba abyssal, 20 immortal,222zł
2. Dwarfy zwykłe. W paczce dużej za 216zł jest: 40 zwykłasów, 15hammererków, jakoś 30 strzelców, armata i taki jakby organ.
Jak widać zwykłych dwarfów jest dużżżżooo. MOdele mam wrażenie że są odrobinę większe (tzn wyższe) niż zwykłe krasnoludki.
Hmm z tego co widziałem z części strzelców co 3 model chyba dałoby radę skleić wojownika. Tak wiec teoretycznie mamy nawet 65 wojowników. Pojawia się więc pytanko małe :) kupić taki batalion i zrobić sobie 30 Infernali czy nie :D

Dalszy część wypowiedzi to lekki offtop raczej do tematu: dywagacje :D

Z drugiej strony mam coraz większe wrażenie iż powinniśmy przywiązywać się do HG (takie luźne rozważania).
Infernale w większości przypadków dobrzy są z dwurakami. 30 kosztuje ok 490 punktów. Z racji tego iz mamy w co resztę punktów pakować - destroyery, mortary, irony, moze byki, nie ma szans na rozbudowę armii pod kątem wzmacniania ilości piechoty uderzeniowej pokroju IG - chyba że to błąd w rozważaniach?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mam zwykłe manticowe dwarfy - próbuję je poprzerabiać - imo z racji tej "pakerności" nadają się idealnie na ironswornów, w końcu to tacy choseni :D (foto dam w piątek), mam też lorda - bardzo fajny model :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Świetne HG też można zrobić z części manticowych. Kupujemy 30 ichniejszych orków i zamieniamy główki na te od gretchinów, czy innych goblinów. Imo daje to całkiem fajny efekt.

EDIT:

Znalazłem ciekawe info na blogu mantica:

So we wanted to seperate this out as Part 2 of our look at Abyssal Dwarf hobby because it certainly deserved it’s own blog.

Claudia Zuminich’s scratch built Angkor Heavy Mortar is just fantastic and if that wasn’t enough, she’s made us all a guide so we can build our own.

I oczywiście link do scratch buildu http://www.scribd.com/doc/66303700/Chaos-Dwarfs-Mortar .

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Phi. Mój mortar przy tym to szczyt profeski... A też zrobiony z niczego...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Nigdzie nie napisałem, że powala na kolana, świeci w ciemności i myje okna :wink: Ważną częścią wydaje mi się, że chcą (chyba) zrobić swój własny model.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

No to się nazywa tescochadecja... #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

lepsze chaos dwarfy widziałem w kinder niespodziance :twisted:

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

termi pisze:lepsze chaos dwarfy widziałem w kinder niespodziance :twisted:
truuuee +
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hehe to akurat zwykłe dwarfy, ale ten sam koleś ma "tzw dworgarów" - i to już niby złe kraśki :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no dobra miśki, to jak ma ktoś już armię ChDeków z mantica ?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Z tego co słyszałem, więcej osób robi chadeków ze zwykłych kraśków mantica niż z ich abyssal dwarfów. Sam obkleiłem mantica GSem- wieczorkiem wrzucę tu fotki.
Booxi, czyżbyś, miał ochotę na chadecję? Mało ci kraśków o wartości mojego domu? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Chce ktoś kupić świeżutki box 10 immortal guardów od mantica?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ