KULT

ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

KULT

Post autor: Nehan »

O ile szczerze nie lubię karcianek, na widok medżikowców chce mi się womitować, to akurat Kult mi się spodobał. Połączenie settingu Kultu (kto nie zna - do roboty!), dużej różnorodności gry ze względu na kartę Arkan, świetne karty (w stylu "aborcja" "zapłodnienie" "fetysz" "kler" czy mój faworyt "kłamca" z odpowiednim rysunkiem) i bardzo ciekawa rozgrywka. Szkoda, że do gry wyszedł tylko jeden dodatek, a cały support skończył się ładnych parę lat temu.
Ktoś gra jeszcze?

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

ja mam troche kart do KULtu ale nie mam z kim grac za bardzo w sumie :(. Troche pogrywalem na gatlingu ale to nie to samo.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Grałem kiedyś w to z kolegą. Niesamowity klimat, fajny pomysł i te odrażająco-ochydne rysunki. Coś pięknego! Już kart nie posiadam, ale może jeszcze się skuszę...

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Zebrałem jakąś tam kolekcję kart ze względu na setting i ilustracje właśnie. Jestem oddanym fanem wszystkiego, co pisze Clive Barker i idei "świata pod skórą świata", więc strasznie KULT do mnie trafił - chyba najbardziej ze wszystkich gier, jakie miałem okazję poznać.
Jeśli chodzi o samą grę, pomysł na tarotowe koło był naprawdę niezły. Niestety chyba upadła pod ekspancją Magic'a i Star Warsów, no i równocześnie wydanym po polsku Doom Trooperem (któremu atrakcyjności też nie można odmówić). Tak sobie myślę, że chyba to była po prostu zbyt dorosła gra dla większości karciarzy ;)
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Tak sobie myślę, że chyba to była po prostu zbyt dorosła gra dla większości karciarzy
otóż to, otóż to! \:D/

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

no niestety, raczej 10-12 latek zaczynajacy grac w magicka, gdyby przyniosl i pokazal mamusi "rzeźnie nr. 5" albo "golaba" dostał by odrazu szlaban na wszystkie karcianki, rpg-i, figurkowce itp.

magick jest poprostu zbyt komercyjny - dopasowany do kazdego

osobiscie mam całego seta kultu, ale od dawna nie grałem - w sklepie (rebel w trojmiescie) niebyłem juz od daaaaaaaaaaaawna a nikt z moich znajomych nie grywa w to "coś" :-(

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Ja też chętnie bym pograł w tą grę wszech czasów
Jeśli jakiś chętny we Wrocławiu sie znajdzie :)

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Kult, Kult... Ze wszystkich karcianek tej najbardziej żałuję. Mam talię gotową do gry, i tak się zastanawiam czy jeszcze kiedyś zagram w KULT. Tak samo w Shadowruna, też miał "to coś". Ale kult był wszystko o głowę.
Co do planszówek to jest dokładnie tak samo, mam chyba komplet gier Encore (80% gier Encore było piratami zachodnich orygianów, z przetłumaczoną instrukcją), raczej nigdy we wszystkie już nie zagram :( Jednak wciąż śledzę aukcje i kupuję co ciekawsze rzeczy.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

na jakimś masterze proponuję ustawić się na kult!

zniszczę was moim molo, buhahaha

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Nehan pisze:na jakimś masterze proponuję ustawić się na kult!

zniszczę was moim molo, buhahaha
to byłoby warte pojechania 350km :P
mój kheter zaprosi każdego do tańczenia
:lol2: :lol2:

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

dobra dobra
kether i ten drugi są beznadziejnie przegięci

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

joł
ja tylko na momencik


moze byc to troche dziwne, ale szukam jpga karty z kultu - GUNNARa. wystarczy sam obrazek. w internecie obawiam się, że nie ma, ale jakby ktoś z tych paru ludzi co jakieś karty mają przypadkiem posiadał tę kartę i ją zeskanował, byłbym okrutnie wdzięczny.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Pogram w Kult w Lublinie/ Krakowie/ Warszawie bo w tych miastach bywam 8)
Chętnie sie powymieniam/ sprzedam/ nabędę

Targowo.Istore
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Targowo.Istore »

W internecie faktycznie ciężko będzie o sam obrazek,dlatego warto szukać na różnych forach z grami planszowymi,karcianymi. A co do gry w Warszawie czy Krakowie,to również jestem chętny :)

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

o fajnie, ja jakoś na święta będę w Krakowie, jeśli Ty też to możemy zagrać, rozumiem że Chesed odpada? :P

ODPOWIEDZ