Wielowoundowe potwory a cannonball hit

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: Wielowoundowe potwory a cannonball hit

Post autor: kudłaty »

Panowie, szczególnie Jagal, Pasiak i Rilam. Jak nie wiecie to nie piszcie. Nie ma czegoś takiego jak ranny model w oddziale, co więcej nie ma czegoś takiego nie tylko w 8 edycji, ale nie było też w poprzednich.
If a unit of creatures with more than 1 Wound on their profile is hit by a weapon that causes multiple wounds, determine how many wounds are caused on each model individually (remember that each model cannot suffer more wounds than it has on its profile). Add up all wounds caused on the unit and then remove the appropriate number of models, noting any spare wound on the unit.
Rany na oddziale są zapisywane i dopiero jak uzbiera się ich taka ilość by zdjąć model to się go ściąga, np. jak na unicie ogrów są dwie rany i dostaną jeszcze 2 z canona to ginie jeden ogr a jedna zostaje na oddziale. Wyjątkiem jest champion w multiple woundowym oddziale który bierze swoje rany indywidualnie jak zostanie stargetowany.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Przekonałeś mnie. Dzięki :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

kudłaty pisze:Panowie, szczególnie Jagal, Pasiak i Rilam. Jak nie wiecie to nie piszcie..
Przecież o to chodzi, żeby zrozumieć dlaczego tak a nie inaczej oraz to przedyskutować ;) Dzieki za wytłumaczenie :P

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Czyli jak moje Trolle dostaną z imperialnego cannona a na ranach wypadnie 6 to ściągam 2 Trolle?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Według tego co wyżej napisano, to tak, lecz nadal mnie to nie przekonuje.
Dostał tylko 1 model i giną 2? Mocno dziwne

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Na jednym trolu można nabić maksymalnie 3 rany, bo tylko tyle mają w profilu.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Fanatic pisze:Czyli jak moje Trolle dostaną z imperialnego cannona a na ranach wypadnie 6 to ściągam 2 Trolle?
Ile tych trolli miałoby dostać z tego cannona? Bo to jest ważne.
W cytacie który podano tu już pięć razy jest wyraźnie napisane, że model nie może dostać więcej ran niż posiada. Czyli jak zranisz jednego trolla i zadasz mu 6 ran to tak naprawdę zadałeś mu 3 rany i koniec. Jeśli zranisz dwa trolle i każdemu zadasz po dwie rany to wtedy je sumujesz i ściągasz jednego trolla i jedna rana jest w "pamięci". :wink:

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Fanatic pisze:Czyli jak moje Trolle dostaną z imperialnego cannona a na ranach wypadnie 6 to ściągam 2 Trolle?
Nie można zadać modelowi multiple woundem więcej ran niż ma. Wyjątkiem są rany w overkillu w chalngu, w strzelaniu się nie da. Ważne jest to że jak masz 2 trolle i oba dostały po d6 ran, to jak wypadło 2 i 4 to nie ma w sumie 6 tylko 5, bo z tego drugiego ranienia mogą wejść tylko 3 rany.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Musiałyby dostać odpowiednio 4 i 2 , lub jeden z nich musi być ranny, inaczej kula armatnia zatrzyma się na pierwszym.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

ok a co w przypadku jak Demon slayer z siekiera d6 W i +1A wpada w 5 minotaurów z czempionem??

załóżmy ze wszystko weszło i na W rzuciłem 1,2,2,4,6 i jeden minotaur miał 1W. Ile modeli schodzi i dlaczego?

Wydaje mi się ze powinien zostać champion na 1 ranie...

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Moim zdanie powinny paść 4.
Zakładając, że nie deklarujesz ataków (wali po oddziale).
1 Wo - zabiera jedną ranę oddziałowi (i zabija 1)
2 i 2 - zabijają kolejnego
4- zabija jednego
6 - zabija jednego
zostaje champion.

Ale to opinia, nie sprawdzałem w podręczniku.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Jak bijesz w oddział to po prostu sumujesz rany i ściągasz tyle modeli na ile wystarczyło ran (nie pamiętam czy minotaury mają 2, czy 3 W). Tu nie ma żadnej filozofii. Rany z oddziału przechodzą na championa, jeśli aż tyle ich zadałeś.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Normalnie jest jak mówisz, w wypadku ataków jednowoundowych.
Lecz w RB w casualties dla CC jest odniesienie do shootingu. Zaś w shootingu, jest ustęp na str 45 o multi-wound weapons w multi-wound models. Tam zaś każą indywidualnie to robić, per model.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

minotaury maja 3W
1 W wchodzi w rannego,
4W i 6W zabijają kolejne dwa,
2W ranią czwartego i kolejne 2 W go dobijają?
Wiec ten jeden W jest tracony ( tak samo jak nadwyzka z 4W i 6W ) i nie przechodzi na championa?
Ostatnio zmieniony 5 gru 2011, o 12:42 przez xaurus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

xaurus pisze:ok a co w przypadku jak Demon slayer z siekiera d6 W i +1A wpada w 5 minotaurów z czempionem??
załóżmy ze wszystko weszło i na W rzuciłem 1,2,2,4,6 i jeden minotaur miał 1W. Ile modeli schodzi i dlaczego?
Demon slayer może zabić maksymalnie 5 modeli, bo zadał 5 ran. Multiplikujemy każdą w następujący sposób max{D6,3} i sumujemy. Są to nasze rany na oddziale. W Twoim przypadku jest to (1+2+2+3+3)ran=11ran. Odział ma jeszcze 14ran, zabierasz 11, zostaje zdrowy champion.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

ok dzieki :>

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Lidder pisze:
xaurus pisze:ok a co w przypadku jak Demon slayer z siekiera d6 W i +1A wpada w 5 minotaurów z czempionem??
załóżmy ze wszystko weszło i na W rzuciłem 1,2,2,4,6 i jeden minotaur miał 1W. Ile modeli schodzi i dlaczego?
Demon slayer może zabić maksymalnie 5 modeli, bo zadał 5 ran. Multiplikujemy każdą w następujący sposób max{D6,3} i sumujemy. Są to nasze rany na oddziale. W Twoim przypadku jest to (1+2+2+3+3)ran=11ran. Odział ma jeszcze 14ran, zabierasz 11, zostaje zdrowy champion.
Chyba min{D6,3} :P
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

tak, oczywiście :)

ODPOWIEDZ