ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Re: ETC 2012

Post autor: Cauliflower »

Crus, Młody,
ja jednak skupiłbym się na jednym kandydacie.

Jeżeli wystawimy dwie kandydatury, to oprócz tego, że jak pisał Jankiel, jestesmy w tej chwili na świeczniku to powstanie wrażenie, że butni i chciwi Polacy oprócz tego, ze będą bronić tytułu i grać we własnym kraju, na własnych stołach i z własnymi organizatorami to jeszcze chcą mieć 2/5 AR składu.

Już widzę polskie głosy, gdyby np. duńczycy wystawili i Asgera i El reya, a z całym szacunkiem dla naszych polskich kandydatów i jeden i drugi są bardziej znani od naszych...

Moim zdaniem musi być jeden kandydat, bo inaczej będzie to źle odebrane. Już nie mówiąc o tym, że to wcale nie zwiększa szans tylko je zmniejsza (podział głosów).

Decyzję w tej kwestii powinni podjąć wybrani selekcjonerzy.
Nie można od tej decyzji uciekać, mówiąc weźmy 2, to naprawdę pierwsza Wasza decyzja i za nią też bierzecie odpowiedzialność, a zważcie że czeka Was znacznie więcej takich decyzji.
Po męsku, który Wam wydaje się lepszy i pchać go :wink:
Brakuje też w całej dyskusji głosu Młodego, a przydałby się.

Zrobicie jak uznacie, ale zważcie na to co napisałem :wink:
pozdro!
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jeżeli wystawimy dwie kandydatury
3

Kudlaty, Kanadian i ja

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A może od razu dajcie 5 i zaproponujcie aklamację
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Niemcy mają 2 kandydatury.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

ja jednak skupiłbym się na jednym kandydacie.
Nie zgodzę się z Tobą Kalafior.

Proponowałbym, dwie kandydatury z założeniem, że w wypadku gdy będzie duża pewność, że jedna nie przejdzie (szum medialny, flejm forumowy, propaganda, dymki itd) - jeden z kandydatów z założenia się w odpowiednim momencie wycofuje - pisze posta chwalącego drugiego i grzeczną prośbę o przekazanie głosów swojego elektoratu na kolegę z Polski - ponieważ go zna, ceni, lubi, ma doświadczenie, lata praktyki, stoi za nim poparcie najsilniejszej ligi na świecie itd.
Jest to stara rzymska zasada z pozorantem wystawianym w wyborach. Zresztą nagminnie stosowana w czasach obecnych.
Zagranie może ryzykowne, ale myślę do przemyślenia i powinno się opłacić.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Może by nie było niedomówień, zgłaszając się chciałem zaznaczyć że są ludzie którzy chcą zmniejszenia ograniczeń, to już w jakimś stopniu osiągnąłem, dlatego w poście na twf zaznaczyłem że się wycofuje jeśli ustalimy (jako Polacy) że popieramy jedną/inne kandydatury.

z góry sorki że nie skonsultowałem, ale to było pod wpływem chwilowej niepoczytalności :roll:.


Cauliflower pisze: ... Po męsku, który Wam wydaje się lepszy i pchać go :wink: ...
ŻEBY NIE BYŁO TO TAMTO z góry informuje że nie wydaje się być lepszy, więc nie ma potrzeby brania się za "pchanie", tak by była jasność :?.
Ostatnio zmieniony 7 gru 2011, o 17:06 przez Kanadian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kanadian pisze:[...]chciałem zaznaczyć że są ludzie którzy chcą zmniejszenia ograniczeń[...[
IMO git - przejsc szans nie masz zadnych, ale juz samo pojawienie sie takiego posta z punktu widzenia polskiego metagame jest na +


Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kanadian, to o pchaniu to nie było do Ciebie ani żadnego innego kandydata ;)
Chodziło mi o poparcie danego kandydata przez selekcjonerów, czyli pchanie go w ten ar skład ;)


ad 4 karabiny
Spoko, też czytałem "Apelację" i trochę robiłem w polityce ;)

ale

to nie są wybory powszechne i gdybym ja był kapitanem jednej z drużyn z innego kraju to głosowałbym na osobę, którą znam, o której słyszałem, która wiem że coś osiągnęła.
Gdybym wiedział, że Polacy to nacja, która ma dobre wyniki, doświadczenie, swoją własną ligę, która jest gospodarzem i obecnym mistrzem, oddałbym jeden z głosów na Polaka. Tylko, że teraz nie wiadomo na którego, bo jest ich aż trzech, żadnego w sumie nie za bardzo kojarzę, a do tego jednego wyśmiał znany duński gracz Asger.... (no offence Kanadian, ale tak trzeba odbierać tego posta).

Będąc Czechem, Rusem czy Hiszpanem, naprwdę w tym momencie nie wiedziałbym kogo z nich wybrać, więc w sumie albo bym strzelił jednego z nich i tutaj się głosy mogą podzielić, albo żadnego, bo a) nie wiem którego b) widać polacy sami się nie potrafią dogadać, który z nich jest najlepszy.

Robienie wywiadu, prowokacji, wystawianie kilku, potem cofanie kandydatur, IMO jest to wszystko zbyt skomplikowane na prosty wybór składu AR. IMO 1 Polak by wystarczył, byśmy mieli wpływ i informacje na temat prac nad faqiem. My zaś mamy zgłoszonych już 3, jeżeli inne kraje pójdą tym tropem to dopiero będzie sajgon i jeszcze okaże się, że w AR składzie będzie 2 przedstawicieli innej narodowości, a żadnego Polaka. Nie oszukujmy się, ale niektóre reprezentacje się bardzo dobrze znają, grają ze sobą, przyjeżdżają na turnieje i na pewno dogadają się co do poparcia swoich kandydatów. Polska takich koneksji nie ma, poza Rosją.

Dobrze, że jest dialog. Dobrze, że występują w nim różne poglądy. Mi tylko brakuje jednej decyzji, chociaż brak decyzji to w sumie też jakaś decyzja ;)


A teraz wszedłem na WTF i oto ;)

Już El ray napisał, że myślał, że można tylko po 1 kandydacie zgłaszać i już pewnie zapaliło mu się w głowie światełko mówiące "My też wystawmy kilku duńczyków".

Wątpliwości rozwiął Biboun pisząc:
Each captain will get 3 votes, to elect 5 members in the AR COM. The votes are free, so you can vote for the same members of some country, however as we have enough proposals, their will only be one person from each country sitting in the AR COM (for this year) meaning if a german comes first and another one third, the one coming in third will have to let his place to the following members etc.
Co znaczy, że jeśli my nie wybierzemy najlepszego to wybiorą go inne kraje, przy czym niekoniecznie wybiorą jakiegoś Polaka. W zasadzie w tym momencie polacy rywalizują tylko między sobą, bo i tak przejść może jeden, a czy to ma sens??



P.S. Jest też pomysł stałej wielkiej czwórki, ale pewnie nie przejdzie jeszcze w tym roku.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Kalafior, nikt nas z zagranicy nie poprze, bo mamy za dobre wyniki więc nie snuj fantastycznych i fantazyjnych :D historii.
(nie)Ludzka zawiść i zazdrość zawsze wygra nawet z najbardziej merytorycznymi argumentami. 8)

Czy ktoś wogóle robił wywiad z zagraniczniakami, apropo tego jak rozkładają się głosy poparcia, bo jeżeli faktycznie mamy zerowe poparcie, to ta dyskusja ma taki sam sens jak wiece J.K.Mikke :mrgreen:
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Pomysł stałej czwórki zawiera Włocha, a oni chyba ostatnio nie udzielają się w tej materii.

Co do metodologii wyboru nie warto wystawiać dodatkowych kandydatów, ustalmy tylko czy będę to ja czy Shino (kolejność alfabetyczna) bo w sytuacji gdy system głosowania jest jaki jest w głosowaniu mogą dziać się dziwne rzeczy. Głosujemy na 3 kandydatów a przechodzi 5 najlepszych czyli jeżeli (co nie jest niemożliwe) jakichś trzech zdominuje głosowanie to osoby przechodzące na 4 i 5 miejscu mogą wejść z relatywnie małą ilością głosów.

Co do narodów to jest więcej z którymi mamy jakiś tam logiczny kontakt, podejrzewam że chociażby Fisher ma jeden taki kraj.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

ja odezwe sie do Rosji, Szwajcarii i Anglii. Ty możesz do USA.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Ja mogę pogadać z Litwą i Estonią.
Spoko, też czytałem "Apelację"
Nie czytałem...:)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

4 karabiny pisze:Ja mogę pogadać z Litwą i Estonią.
Spoko, też czytałem "Apelację"
Nie czytałem...:)
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 43&t=69474

IMO jesli mozemy tylko jedna osobe, to decyzje na ten temat podejmie Szczurek i Jaszczurek.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Barbara jutro przeczytam i napisze do chłopaków. Dziś real i mały Karabinek:)

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Cauliflower - Spoko, wiem o co chodzi,
Jestem świadom że nikt mnie na tamtym forum nie zna i jak to się skończy i jakie będa reakcje. Jak na początku 8ed, krytykowałem Euro (że są zbyt restrykcyjne), reakcje na naszym forum były chyba bardziej skrajne :wink:.
Nie obrażam się jestem świadom jak to wygląda, wyskoczyłem jak "filip z konopi", mam jedynie nadzieje że przy robienia AR com, niektórzy choć przez chwilę się zastanowią nad poluzowaniem restrykcji. Bądźmy realni na więcej nie mam co liczyć :).

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Lidder pisze:ja odezwe sie do Rosji, Szwajcarii i Anglii. Ty możesz do USA.
ogarnę, to nie powinno być trudne, oni tam mają w miarę liberalne rulespacki z tego co kiedyś oglądałem to powinniśmy mieć zbliżone poglądy na prace AR.com.

@Kanadian. Fajnie że chciałeś sobie wyskoczyć ale spójrz z drugiej strony, wpadliśmy jako kraj w tej chwili niepotrzebnie pod tą hecę z dwoma kandydatami, tak tymi złymi byliby tylko Niemcy. Samo napisanie tam swoich poglądów, i to z całym szacunkiem mniej lub bardziej nonsensownych, z punktu widzenia przepychania kandydata od nas nie mogło absolutnie w niczym pomóc. Abstrahując już od tego że gdyby takie abstrakcje napisał ktoś z Danii/Niemiec zaraz byłby hałas że nam tu jakiegoś Danishhammera przepycha. Weź sobie to na spokojnie przeczytaj, logiczne są punkty 7 i 8, co do których jest raczej pełna zgoda wszędzie, reszta to jakaś abstrakcja, ok limitujesz sloty, proszę bardzo pozostaje pytanie po co są niektóre zapisy(pomijam że część jest niezgodna z zasadami jak further choices w rare które dla armii na poniżej 3k i tak są max 2). Compa robi się nie po to by pociąć coś na ślepo tylko po to by o wyniku decydowało więcej skilla a nie więcej fajnych zabawek. Jak jakieś limity jadą wszystko równo to prawdopodobnie niewiele zmieniają w samej grze za to uwalają wiele grywalnych acz nieprzegiętych kombinacji. No i punkt 1 to jakiś majstersztyk logiczny, o co tu chodzi? Naprawdę chodzi o to by przeciwnik nie miał więcej niż 3 razy tyle kości co ty? Jak często to się zdarza?
1. No more then 3 of the same type of character.
2. You cannot generate more additional dice in the magic faze then the number of DD.
3. You cannot use more than 12 dice in each magic faze
4. forth same core, and further choices cost 50% more point's
5. Third same special and further choices cost 50% more.
6. Second same rare and further choices cost 50% more.
7. You get look out sir from spell's that instant kill, like dweller's exc.
8. VLOS is generally better then true line of sight, fot turnament play but no problem with both.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Kudłaty,

+ milion

Też nie kapuję na uj się Kanadian władowałeś tam gdzie Cie nikt nie prosił i nie potrzebuje. Tylko narobiłeś bezsensownego bajzlu. W sumie dziwi mnie, czemu nikt z naszych liderów nie kazał Ci usunać posta.


ps. Mogę się skontaktować z Belgami i Kanadyjczykami i rozeznać jakie mają zapatrywania. Oczywiście pod warunkiem, że będą grali, że kapitanowie się im nie zmienią oraz że w ogóle będzie taka potrzeba.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Nikt nie kazał bo to wolny kraj - każdy może robić co chce :)
Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że Kanadian jest Polakiem (ksywa i flaga mnie zmyliły :D ) i się dziwiłem jaki ktoś dziwny post napisał :) Jak się już dowiedziałem sądziłem, że to będzie nie groźne. Teraz prosiłbym Cię Kanadian, żebyś dla wizerunku Polski odpowiedział Bibounowi, że rezygnujesz.

Pozdro

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

z usa ja moge dzisiaj pogadac, spotykam ich co czwartek 8)
Obrazek

ODPOWIEDZ