HEroiczne machanie pędzlem-stare modele

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

HEroiczne machanie pędzlem-stare modele

Post autor: Mortipher »

Wpadłem właśnie na genialny pomysł. =D> :wink: Jako że dosyć często wrzucam tu swoje wypociny za każdym razem zakładając nowy temat, postanowiłem właśnie założyć jeden temat zbiorczy.

Silver Helms - jednostka o której prawie wszyscy generałowie HE starają się zapomnieć.

Po licznych wariacjach kolorystycznych przyszedł i czas na schemat niebiesko biały - Tak tak wiem oklepany itd. Założeniem tego malowania było nadać im baśniowo-bajkowy charakter stąd ta cukierkowość barw. mam nadzieje że udało mi się to oddać. Komentarze mile widziane.

Jako że w konkursie malarskim panuje miła duszy mej dowolność zgłaszam ich do XXXII-ej edycji PMOTM-u

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 gru 2015, o 07:23 przez Mortipher, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Fajne modele. Cukierkowość zamierzona osiągnięta, tak mi się wydaje. A przez te mocne brązy pokazałeś nową, ciekawą odmianę biało-niebieskiego schematu, więc eksperyment nie tylko udany, ale też coś świeżego.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja tez uważam że prezentują się bardzo fajnie. Przy takim stylu malowania modele są bardzo wyraziste i świetnie się prezentują na stole. Sam staram się żeby moja armia wyglądała w podobny sposób =D>
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Schludne i spójne "cukiereczki". Ładnie. =D>
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Bardzo przyjemny oddział. Fajne, schludne malowanie. Coś sprawia, że mimo klasycznych hajelfowych barw nie wyglądają mimo wszystko ciotkowato. Jedyne co boli to przednia część wodzy. Wiem, że to wina modeli ale to jest okropne, ja bym to wycinał jakoś bo psuje cały, bardzo dobry efekt, oddziału.
Ale ogólnie kawał dobrej roboty =D>
Obrazek

BAAGRRAA
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: BAAGRRAA »

Silver Helmy wyglądają bardzo esterycznie. Kawał solidnej roboty =D> =D> =D> =D>
Zapraszam do komentowania
Savage Orc Armybook - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=31550

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Obrazek

Tym razem rydwan (oczekując iż w nowym ab będzie w corach) jeszcze w starej kolorystyce (malowanie rozpoczęte jeszcze w czasie poszukiwania schematu barw)
Do pełni figurki brakuje łubia z łukiem i strzałami. - zagubiłem gdzieś niestety. Problem odłamującego się masztu rozwiązałem za pomocą magnesu :-) - polecam.
Krytyka mile widziana - zachęca do dalszej pracy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Co za ładny rydwan z tego rydwanu. Generalnie jest pomalowany schludnie i poprawnie technicznie, ale drewniane elementy kadłuba mogły by być bardziej pokryte jasnym kolorem - cienie są zdecydowanie za duże. Koniom też przydałoby się nieco uwagi. Natomiast najlepiej wyszły elementy metalowe i tkaniny. Aha, i mogłeś jeszcze zrobić mu alufelgi :D .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Bardzo ładnie wyszła fioletowa szmatka i czerwień na sztandarze. Dopracowałabym skórę koni bo jest nieco płaska i dodała troszkę warstw jeszcze na samym rydwanie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ogólnie dobra praca, ładne cieniowanie czerwieni i całkiem spoko podstawka. Nie podoba mi się odcień fioletu (choć technicznie pomalowany ok). I moim zdaniem największa wada: nadlewka na hełmie elfa z dzidą [-X
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

co fakt to fakt gdzieś mi umknęła ale czuje się upomniany :-)
śmierć nadlewkom

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Świetny sztandar i wszystkie szmatki. Bardzo mi się podoba jako całość. I stara kolorystyka bardziej mi przypada do gustu, niż ta na silverhelmach, chociaż tamte są imho lepiej pomalowane.Fajne podstawki.
A tak w ogóle to chciałbym umieć tak malować :mrgreen: ...

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Obrazek

Obrazek

Fruwający karciciel machin, szybujący odginacz, tudzież depczący bloker -pieszczotliwie kurakiem przez większość zwanym. Dziś pierwszy z eskadry. Reszta w trakcie .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Trochę małe fotki , trudno coś bliżej zobaczyć, ale to co widać wygląda OK. Fajna podstawka, z tym, że drzewo musi być świeżo złamane, że takie zielone jest :wink: ...

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Po przerwie znalazłem trochę czasu na malowanie. A że malowanie oddziału wl mnie już zmęczyło to w ramach odskoczni pomalowałem smoka kupionego kiedyś tam na allegro. Jakiego nie wiem ( i tu pytanie do wiedzących - Co to za model?) Jeździec, z 5 edycyjnego smoka he, powinien mieć oparcie siedziska ale za bardzo mi się to nie podoba, wiec jest bez oparcia.
Krytyka mile widziana. Zachęca do pracy, pomaga wyeliminować błędy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Słodziak :mrgreen:
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fajnie dobrane kolory, podoba mi się odcień skóry gada. Jeździec ładnie kontrastuje z zielenią smoczych łusek. Ogólnie dobra praca. Jeśli mialbym się do czegoś przyczepić (a sam prosisz o krytykę) to do trzech rzeczy:
-nadlewka na wewnętrznej stronie lewego skrzydla, którą dobrze widać na drugiej fotce
-Mam wrażenie że błony skrzydeł są cieniowane areografem (albo to zdjęcie mnie oszukuje), nie jest to oczywiście wada sama w sobie ale przejścia są nienaturalnie lagodne a kontrast wyraźnie mniejszy w porównaniu do reszty kolorów/powierzchni na modelu. Sprawia to ze skrzydla wydają się mdłe i jakby "nie od tego modelu". Myślę że wzmocnienie kontrastu przez wpuszczenie w najgłębsze części błon ciemnej/zgnilej zieleni czy nawet brązowego washa poprawiłoby efekt.
- Spójność calej armii; niebiesko biale SH, czerwono fioletowy rydwan i zielono czerwony smok. Może gdybym zobaczył te modele obok siebie to zmieniłbym zdanie ale jak na razie to mam wrażenie że razem nie wygląda to jak jedna armia. Na masterach i części lokali w ocenie malowania jest taka kategoria jak spójność armii więc skoro za poziom malowania dostaje się maxa (a tyle dostałaby twoja armia) to głupio tracić punkty za niespójną armię.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Fakt skrzydła cieniowane aerografem i faktycznie może potrzebny jest kontrast w zagłębieniach. Jest to pierwsza praca malowana aerografem przeze mnie i jeszcze trochę tego nie ogarniam.
Nadlewki to moja największa pięta achillesowa. Zawsze mi gdzieś jakaś umknie co potem psuje efekt co nie usprawiedliwia mojego niedbalstwa.

a co do spójności armii to masz racje że różnokolorowa. Cały czas się bije z myślami czy schemat czy dać upust swojej fantazji. Jak zaczynałem malować to założyłem że każde księstwo Ulthuanu będzie miało swoje odrębne barwy- bardziej to do mnie przemawiało niż to że wszyscy na wyspie ubierają się w identycznych kolorach. Potem szukałem schematu, a że maluje niesystematycznie tzn. 10 unitów (są ich fotki we wcześniejszych moich tematach) na raz i prawie wszystkie są w różnych stopniach wykończenia to już nie ma za bardzo odwrotu. Na turniejach nie bywam, a jak będę i sędziowie nie przychylą się do mojej wizji to nic już na to nie poradzę bo przemalowywanie kilku klocków już nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Fajnie malowanie. Zieleń i czerwień na smokach najlepiej wychodzi. Co do figurki to 5 ed Imrik, ale nie ma oryginalnej lancy (podobną maja obecne modele dragonów). Szkoda, że oparcia nie dodałeś bo miał fajnie. Chyba, żę to było innne jakieś.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Świetna kolorystyka smoka, jedynie jęzor wydaje mi się zbyt oczojebny. Trochę bym go złagodził i dodał nieco czerwonego koloru...

ODPOWIEDZ