rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: PiotrB »

2012 Pts - High Elves Roster

Total Roster Cost: 2008

Prince (1#, 285 pts) Death
1 Prince, 195 pts = (base cost 150 + Elven Steed 18 + Barding 6 + Great Weapon 12 + Dragon Armour 9)
1 Helm of Fortune, 25 pts
1 Dispel Scroll, 20 pts
1 Radiant Gem of Hoeth, 45 pts

Noble (1#, 173 pts)
1 Noble (Battle Standard Bearer), 138 pts = (base cost 85 + Elven Steed 12 + Barding 4 + Great Weapon 8 + Heavy Armour 4 + Battle Standard Bearer 25)
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Mage (1#, 191 pts) Death
1 Mage, 151 pts = (base cost 100 + Elven Steed 12 + Barding 4 + Level 2 Upgrade 35)
1 Annulian Crystal, 40 pts

Lothern Sea Guard (38#, 524 pts)
37 Lothern Sea Guard, 491 pts = 37 * 13 (base cost 12 + Shield 1) + Standard Bearer Std 10
1 Sea Master, 23 pts = (base cost 22 + Shield 1)
1 Banner of Eternal Flame, 10 pts

Dragon Princes (12#, 480 pts)
11 Dragon Princes of Caledor, 360 pts = 11 * 30 (base cost 30) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 20
1 Drakemaster, 50 pts
1 Luckstone, 5 pts
1 The Amulet of Light, 15 pts
1 Banner of Sorcery, 50 pts

Tiranoc Chariot (3#, 85 pts)
1 Tiranoc Chariot, 85 pts

Tiranoc Chariot (3#, 85 pts)
1 Tiranoc Chariot, 85 pts

Tiranoc Chariot (3#, 85 pts)
1 Tiranoc Chariot, 85 pts

Great Eagle (1#, 50 pts)
1 Great Eagle, 50 pts

Great Eagle (1#, 50 pts)
1 Great Eagle, 50 pts

Taką mam kminę na turniej w styczniu :). Bez WL :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

ujmę to najkrócej jak potrafię"

WL = pier##@ nięcie
co u Ciebie zapewnia to co tracisz nie wystawiając WL - patrz wyżej?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ale on zrobił rozpę bez WL #-o
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

może niezbyt jasno się wyraziłem - moje myślenie było następujące - skoro WL zapewniają HE mocne uderzenie, to sensowne pozbycie się ich oznacza, że inna jednostka bierze na siebie rolę uderzeniową. Moje pytanie brzmiało - co u Ciebie bije?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Hm :) NO DP Z LORDEM I BSB :) + rydwany. Wiem ,wiem beznadzieja według "znawców" - ale ja kiedyś testowałem podobna rozpę i grało mi się całkiem przyjemnie. Najpierw walę sniperki a potem Charge!! na wroga :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

ja jestem za takimi poszukiwaniami ale zawsze w ramach rozsądku. Nie twierdzę, że Twoja rozpiska ten rozsądek przekracza. Podobnie jak Tobie, rydwany wydają mi się atrakcyjne, ale obawiam się, że wystawialne będą dopiero po redukcji punktów.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak dla mnie spoko, ale raczej dla graczy o nerwach ze stali :)
Losowe szarże... a tutaj musi być tak obliczone aby wszystko dojechało, jeśli coś spali, dojedzie drugie coś, jednak moc nie będzie ta sama, gówno zrobi itd :P

przycinając Seaelfów do kosztu równe 503, bo się da tak wycyrklować, wyrzucając jednego DP wejdzie i 3 orzeł :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

szkoda kasy na rydwany - sorry. Artyleria je zje, fasty i tez dadza sobie z nimi rade.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Zamiast rydwanów można spróbować dać 10 SH :oops: Do klimatu by pasowało.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

gralem podobna rozpa kiedys pare testow, tylko zamiast BSB mialem kolejne 2 rydwany
Gralo sie przyjemnie i z paringami w ktorych standardowy build a wpierdziel to tym mozna bylo na luzie wygrac...
Te rydwany daja rade jak wbijaja sie w smieci albo od boku w hordy tak zeby niemogla sie zreformowac, wtedy jakos idzie, ale prawda jest taka ze jak juz przeciwnik upora sie z tym calym smietnikiem przestaje byc zabawnie. Z defensami tez nie jest jakos tragiczne, po pierwsze przewystawiasz je wiec juz mas zprzewage taktyczna, druga sprawa strzelac raczej beda po lukach i lsg z herosami a nie po rydwanach, bo przy takiej liczbie smiecia cos zawsze doleci/dojedzie do parku.

Po playtestach rozpa daje rade, duzo funu z gry ale brakuje w niej stabilnosci jaka mamy przy arcy i WL :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ainuin pisze:szkoda kasy na rydwany - sorry. Artyleria je zje, fasty i tez dadza sobie z nimi rade.
wybacz ale bzdura :) Wystaw w HE coś sensownego za te 275 pkt.

Otóż mam tyle figurek i chciałem sobie potestować a co WL to mam ich serdecznie dosyć i muszę od nich odpocząć. Co do stabilności gry na arcy i WL to się nie zgadzam. Za pewne sam doskonale znasz ich minusy....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ciekawe, bardzo ciekawe :D I nie dlatego, że promuję każdy absurd bez WL. Naprawdę fajna rozpiska. Zastanawiałeś się na Battle bannerem na bsb? Trochę boli nas nowa zasada steadfastu, aczkolwiek można popróbwać wrzucić komuś mega brejka. Nie do końca też przekonuje mnie ten prince... z drugiej strony nie przekonuje mnie też jeden mag.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

na 2400 wrzuciłbym WL a magów mam 2 szt :D . Chodzi o to ,że walę 2 snajperki z ld 10 . W końcu to jest tylko 2000 pkt....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ja wpadłem na taki pomysł

Arcy 4lvl(Heaven albo Light)
+1 czar
Przeźroczysty

Mag 1lvl Beast
DS

Mag 1lvl Beast
Kradziejka

BSB
AoC
Dawnstone
Dwurak

cory do 600pkt pewnie w łucznikach

28-30 PG
+1LD

28-30PG
BoS
AoL

2 orły

Nie wiem czy mi sie dokladnie zmieści ale zamysł jest taki ze boostuje PG z sygnaturek Beasta + przerzuty z Heaven badz Birona z Lifa i PG robia sie mini Chosenami :D Wiadomo troche czarów musi wejsc ale PG S5 T4 z wardem 4+ i z przerzutami badz dodatkowym atakiem jest niezłe. Co myslicie?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Fajny pomysł. Problem polega na tym ,że Zerówki z Beasta maja wysoki CV. Musisz użyć 3 a lepiej 4 pd przy 1 levelowym magu więc na inne bosty może braknąć PD.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Zerówke z beasta wchodzi na 10+ wiec trzeba rzucac az z min.3 kosci zeby mały mag wrzucil czar, poza tym tylko na jeden oddzial w danej turze rzucisz ten czar :roll: .Sam testowałem Light na 4lvl+ silver wand, pare czarow dobrych ale jednak lepszy dla mnie jest Life, shadow i High. Wiem Andrzej pare dni temu byłem jeszcze light zadowolony cóż przetestowałem na kilku bitwach i miałeś racje, zwracam honor :D

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Slayer pisze:poza tym tylko na jeden oddzial w danej turze rzucisz ten czar
Czemu? Z jednego maga na 1 odział z drugiego na 2 :) Wiadomo ze musze miec raczej duzo kostek ale chłopaki bedą zasysać wichry :D
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Przecież masz w rozpie tylko 1 maga z beastem to jak chcesz rzucac z 2 maga tez ten czar skoro ma inną domene #-o , pisałem ,,poza tym tylko na jeden oddzial w danej turze rzucisz ten czar" chodziło mi ze tylko na jeden oddzial rzucisz tą zerówke

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

PG sa dosc pancerni ale ich problem polega na tym ze klepia sie gorzej od spearelfow i splywaja z brejka b szybko:/
ale walcz dzielnie a potem przezuc sie a WL ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Slayer pisze:Przecież masz w rozpie tylko 1 maga z beastem
Czytaj uważniej
Semi pisze: PG sa dosc pancerni ale ich problem polega na tym ze klepia sie gorzej od spearelfow i splywaja z brejka b szybko:/
Z boostem beda sie klepiac duzo lepiej niz spearelfy
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Zablokowany