Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Gniewko »

Gokish ma rację, FAQ nic nie mówi o zabiciu potwora. Mówi, że jeśli bohater bez wykupionego wierzchowca podpada pod zasady KB, to 'siedząc na koniu' też pod nie podpada.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

No niby racja, ale to jest masło maślane. RB wyraźnie zaznacza, że bohater na monstrous beast traktowany jest jako m cavalry. Eh, kolejny bezsens...

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Czy jak się zaszarżuje obsługę warmaszyny, która spanikowała to jest automatycznie zniszczona, jakby uciekała?

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Teraz nie ma obsług maszyn, jeśli maszyna nie zdała paniki nie strzela w swojej kolejnej turze po prostu.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

TheStonemx pisze:Czy jak się zaszarżuje obsługę warmaszyny, która spanikowała to jest automatycznie zniszczona, jakby uciekała?
Nie, nie jest automatycznie niszczona, walczy normalnie.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Czyli KB działa na naszego lorda na pegazie tak jak to było dotychczas?

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Tak, działa niestety na każdego bohatera 'normalnej wielkości'.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Dobra pytanie takie :)

Czy ma ktoś pomysł jak spróbować utłuc dyskowca Wochu ? 2+ as/3+ ws i korona jakoś nie jest przyjemna a delikwenta zdjąć łatwo nie jest :( .
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Gokish pisze:Dobra pytanie takie :)

Czy ma ktoś pomysł jak spróbować utłuc dyskowca Wochu ? 2+ as/3+ ws i korona jakoś nie jest przyjemna a delikwenta zdjąć łatwo nie jest :( .
Straasznie ciężko z nim, sam też miałem problem. Spam pocisków z heavena go w koncu polozyl, ale 4 tury nawalania...

a w Hth...
Jak masz lorda konnego walczącego z S. of quest + gauntlet + V of Confidence + dodatki to go zabijasz też :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mi taki pan na dysku 2 czarami położył 2 lance a resztę armii spanikował. W mojej pierwszej turze było już po grze...
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Kiedys magiem dyskowcem Karleemu w 1 turze z infernala wciagnalem duza lance z bsb i magica (chyba duza) :D

Bardziej mnie irytuje dyskowiec lord klepacz z korona bo maga to jeszcze mozna jakos postraszyc czy ogarnac a na missle jest mr z damselek. A to bydle wbija sie w lance i powoli wybija :( Wydaje mi sie ze gosciu z S. of quest moze mu nie dac rady ale nie mialem jeszcze okazji sprawdzic w praktyce takiego czelendzu ;)

Ktos ma jakis patent na choosenow czy tez ich poprostu omijacie i czyscicie wszystko dookola? Ostatnio jak gralem z wochem to koles nie mial jeszcze warda wiec mnie podkusilo zeby mu sie wbic lanca ze stubbornem, od bokow pegazami i gienkiem na pegazie a i tak nie przebilem sie przez ten durny kloc :roll:
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ten lord chaosu ma 5 ataków s 5 AP przeważnie. Zanim dojdzie do walki z questowym lordem musimy mu 1 ranę wbić 4ką lub 6ką z heavensa.
Potem jego 5 ciochów trafia 3 rani 2 (lord ma dragonhelma i luckstone). save 5+ (rerol), ward 5+. Powinien wbić 2 rany w 3 turach combatu. Lord questowy wbija mu 3 rany w 3 turach.
Ogolnie jest ok. Pozatym z heavensa można się wesprzeć -1 do hita na lorda Wochu. Raczej udaje sie przepchnąć ten czar.
Skoro ten typ jest taki straszny, to trza dać falcon horna duzej babie. Uziemiamy typa i próbujemy zmiękczyć z heavensa.
W pojedynkę z lancą też nie ma różowo. Czasami ciezko jest być mu w zasięgu bsb, bo przy heavensie nie jest mu też na rękę czekać na pochod chosenow (tam siedzi najczęciej bsb z favorką).
Jak wpadnie w dużą lance mozna próbować obnizyc mu ld. brej na 8 bez rerola jest do oblania. IMO typ sporo ryzykuje chowajac się w taki combat. Z drugiej strony nie moze w nieskończonosc zbierać piorunów i komet za winklem.
Jesli lata na otwartym polu to dodatkowo nie moze sobie pozwolić na testowanie szczęscia przeciw trebom. Typ jest oczywicie nieprzyjemny i stanowi poważny problem, ale da się cos tam wykombinować.
Reasumując dobrze złozony WOCh to IMO najgorszy obecnie parring dla bretki.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

czy w szarży lancy bije tyle koni ilu jeźdźców? I czy konie z 2 szeregu mogą atakować później w walce jak te z pierwszego?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

1. W szarży biją wszyscy rycerze z 1 szeregu i wszyscy z boków oraz ich koniki. Ogólnie w szarży nie bije środkowy konik z drugiego szeregu (góra bije) oraz każdy następny model z środka powyżej 3 szeregu.
2. Nie
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

sebunia92
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: sebunia92 »

jestem nowy i mam pytanko... czy zestawienie palas na koniu + lance of artois + virtue of confidence jest dobre??

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

slabe ;)
Jak juz komus dajesz v. konfidenta to przydaloby sie gauntlet of the duel wrzucic zeby ci bezkarnie nie odrzucano challengy ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

sebunia92
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: sebunia92 »

a masz jakiś pomysł na rozpiske??
będzie turniej parowy na1000ptk i będę miał w parze TK.
Co byś doradził??

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

rozpiski Ci nikt nie napisze, sam musisz się trochę wysilić i napisać od siebie coś a chłopaki Ci ew. porad udzielą :wink:


pozdrawiam

PS: i warto chyba napisać z co będą mieć TK

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Powiedz tez czy nie macie jakis dodatkowych ograniczen na tym turnieju ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

sebunia92
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: sebunia92 »

Myślałem nad dwoma trepami,oddziałem 5 realmów , 9 errrantów i dalej nie mam pojęcia co mogę wystawić.
Jak coś to Bsb ze stubornem czy jak to się tam pisze. Tylko nie wiem co mogę mu jeszcze dać :cry:

ODPOWIEDZ