Vampire Counts po 8 edycyjnym Army Booku

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vampire Counts po 8 edycyjnym Army Booku

Post autor: Dalv »

Myślę, że można poczekać na wyniki Bazyliszka, to będzie bardziej miarodajne niż domowe bitwy :wink:

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

nie jest czasem tak, że bierze się liderkę załogi Tronu bez możliwości skorzystania z inspirng presence?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Markuene pisze:nie jest czasem tak, że bierze się liderkę załogi Tronu bez możliwości skorzystania z inspirng presence?
Możesz brać LD od generała, ponieważ nigdzie nie masz napisane, że tylko LD załogi.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Ale na co tu czekać, po co Ci wyniki z Bazyliszka - fakt jest taki że jakkolwiek długo by ktoś nie grał to argumenty Dębka dalej będą prawdziwe.

Tej armii brakuje po prostu tzw "pierdolnięcia" - horrory to już nie jest gwardia z S6 i KB - nie rozumiem za bardzo jak można pisać że teraz wskrzeszanie jest lepsze - wtedy wystarczał jeden lord żeby to robić - a teraz? No i dla mnie najważniejszy argument - wtedy wskrzeszanie miało 18" - teraz faktycznie ma 6"...

Jakąś tam odpowiedzią mogą być ewentualnie "krzyki" - ale jeżeli nie będzie można ich wykonywać w combat to tracą jakieś 70% swojej wartości - a niestety dla wampirów LS idzie właśnie w tym kierunku. Wczoraj przełamując się w końcu zamówiłem jednego więc nie ukrywam że wierzę w Barba który mam nadzieję przekona resztę LS...

W moim odczuciu VC z armii która dobrze złożona praktycznie nie miała antyparingów, stała się armią jak to ujął Dębek - przeciętną.

Chętnie posłucham Waszych rad jak np radzić sobie z pancernym WoChem?

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

@Dębek

Ciesze się, że jesteś taki Pro ;) Życzę powodzonka.
Nie obrażaj się. :wink:
Stawiasz tezę, że masakrujesz bretę. Mam się chyba prawo nie zgodzić.
BTW ile kosztuje ten Vamp na tronie? Ponad 700 pkt i łazi sobie tak 6 cali na turę Large Targecie?
Nie mówie, że jest słaby, ale w grze, nawet z bretą przyznaj, że wiele złego moze go spotkać.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Źle mnie zrozumiałeś. Ja również uważam, że VC bardzo straciły i mówiłem to do kolegów, którzy mówią, że w swoich domowych bitwach cisną wszystkich VCtami na tronie :)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Taki wypakowany po brzegi Vampir-czarodziej na tronie kosztuje coś około 750 pkt, a więc robi się zabawa na 3K, gdzie breta ma 4 trebki na stole. IMO są powody do optymizmu. Zważywszy, ze to cudo pełznie 8 cali na turę?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

@ Dębek

Nie obraziłem się tylko przyznałem Ci racje ;) Poza tym Ty też jesteś tego samego zdania co Ja tylko w swoją strone ;P

Lord tak...coś koło 700 pkt., ale Vampir Hero koło 400. W dodatku dzięki Mortisowi nie musimy kupować Lorda z 4 poziomem. Wystarczy zwykły hero z 2 poziomem w tym przypadku.
...Who dares wins...
Obrazek

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

lord na tronie 680 wymaxowany pkt na 1 lvl bo po co wiecej dawac skoro z zalozenia leci do walki moim zdaniem lepiej bedzie wsadzic wiecej necrosow na 2lvl

Wgl to wy piszecie jakby gwardie zabrali oni ciagle maja 6sily maja kb raczej trafiaja na 3+ i moga miec asf i reroll na hity, wound do tego zawsze mozna uzyc bk sila w szarzy tak samo 6, nie zapominajcie tez o couchu i varghulfach bo z tego co widze wszyscy skupiaja sie teraz tylko na nowych jednostkach zapominajac ze stare wciaz istnieja..

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Malak pisze:@ Dębek

Nie obraziłem się tylko przyznałem Ci racje ;) Poza tym Ty też jesteś tego samego zdania co Ja tylko w swoją strone ;P

Lord tak...coś koło 700 pkt., ale Vampir Hero koło 400. W dodatku dzięki Mortisowi nie musimy kupować Lorda z 4 poziomem. Wystarczy zwykły hero z 2 poziomem w tym przypadku.
Do dispelowania też wystarczy?
Czarów też będzie miał tak ze dwa?
I wskrzeszanie slabiej wchodzi.

pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Też uważam, że nowe wampiry mają niesamowity potencjał ale mam pewien problem, a mianowicie - Imperium :) Albo jestem tak słabym graczem, albo po prostu wciąż mam pecha na 2400 pkt, z czołgiem, 2 działami, 2 mortarami i dwoma klockami halabardzistów wspomaganych przez papieża i 2-3 kapłanów :) Ma ktoś jakąś receptę nowymi VCtami na takie ustawienie ?:) Dispel mają straszny, a czołgu się boję jak ognia, bo w co wjedzie to gniecie jaja. Wiem, że są samotne wrighty, duszki i teraz hexy, ale ogarniętemu graczowi nie tak łatwo wyłączyć tanka :)

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

przy wozie mozna dac-1 do casta przeciwnika a 1necrosowi stafa +1do dispela a mozna ich spokojnie 3 2lvl wsadzic

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

CZy ktoś z was myślał o kawalerii? Czy mozna sobie ja odpuścić do 9ed?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@Syraf
corpse 4 cale chodzi, zanim dojdziesz tak by maga obcego zlapac w zasieg to ciebie juz nie bedzie na tym wozku,
przedmiot arkana +1 dispel to 35ptk zdaje sie, na prawde sa lepsze wydatki niz taka kombinacja
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

A jeśli już mowa carcie, to jak jest jego rozdawaniem ASF. Czy jeśli ma full woundów i jest w zasięgu rzucanego właśnie wskrzeszania to jest traktowany jakby był pod wpływem augumentu, mimo że nie został uleczony?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

np IoN mówi, że celem są wszystkie jednostki w zasięgu, co z tego że ma full ran.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No dokładnie o to mi chodzi, ale w dzisiejszych czasach mamy tyle uściśleń różnych drobiazgów, że wolałęm się upewnić czy tu też nie ma jakiejś ekwilibrystycznej definicji ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ogólnie autorzy mogliby to bardziej brac pod uwagę, playtesty robią pracownicy GW ktorzy grają sobie najpewniej 'hobbystycznie' i na luzaku.
Jervis ostatnio to w WD ładnie opisał, że on się skupia na graniu, na mechanice gry i zasadach, a nie na tym jak użyć tych zasad do wygranej.

jakim cudem zatem takie playtesty maja dac odpowiedz co jest niejasne w AB :) przyjdzie gracz ktoremu zalezy przede wszystkim na wygranej, chocby kartonami ma gdzieś otoczkę wokół hobby i wykorzysta kazde niedopowiedzenie w AB by uzyskać przewagę :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Wiadomo, oni robią grę dla hobbystów i grania z kumplami przy piwie, gdzie uściślenia sprowadzają się do rzutu na 4+ :D A jak się z tego próbuje zrobić "profesjonalny sport" to trzeba jasnego regulaminu, bo w każdym sporcie ludzie starają się naginać zasady do granic możliwości lub po prostu je łamać żeby wygrać. Taka luźna dygresja ;)

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

jak zauwazyliscie albo i nie liga zadecydowalaz ze z wampirzego lore atribute nie mozna leczyc bohaterow poza rzucajacym czar. Pisze tutaj aby zapytac jak wy to widzicie? wedlog ligi nie mozna leczyc bohaterow na podstawie ressurecting fallen wariors gdzie jeat tak zaznaczone. Jednak moim zdaniem jest jakas roznica miedzy wskrzeszaniem a leczniem ran. Przykladem byloby to ze lore atribute nie moze wskrzesic szkieleta czy zombi lecz tylko uleczyc stracona rane wiec dzialo to tylko na modele z wieksza iloscia woundow . Dla tego zastanawiam sie czy jest to sluszna decyzja chocby dla tego ze w IoN jest zaznaczone zewedlogtej zasady a w sygnaturce juz nie. Co o tym myslicie ?
Ostatnio zmieniony 9 lut 2012, o 19:08 przez Syraf, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany