8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: sYsek »

bohater na dysku z zasada frenzy ma oddzial od siebie na 13 cali, jest to szarza mozliwa z buta (bo wtedy liczy sie mv dysku, nie?) aczkolwiek malo prawdopodobna, za to lotem prawie automatycznie jest w celu, moze wybrac piechore jesli nie chce zaatakowac?
btw Misho, lata i moze miec frenzy to kazdy bohater na latajacym mouncie ;)

czy bohater na mouncie z zasada fly posiada ta zasade? inaczej czy bohater wochu na dysku ma zasade fly? czy tylko korzysta z tej zasady bo posiada ja mount a nie on sam?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Musi korzystać z fly jak jest na dysku i nie zda berserking rage - co on, ma zejść niby z dysku, wziąć go pod pachę i biec do wroga na piechotę jak nie zda frenzy, bo gracz planuje żeby jego heros nie dobiegł? :shock:

Dysk ma zasadę fly, i heros korzysta z tej zasady.
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Waldi pisze:Czy jak mam Lorda Tzeencha na dysku z chaos deamonsword + pidgeon plucker pendant to mam warda 4+ na ataki, w których sam się trafiłem?

Wording:

pidgeon plucker pendant
The item grants the bearer a 5+ ward save againts wounds caused in close combat by models that have the Fly special rule.

chaos deamonsword
A character with the Deamonsword adds d3 to his Strength and has an extra d6 Attacks, to a maximum of 10 (roll separately for these values at the start of each round). However, every roll of a 1 to hit in close combat is resolved against the bearer instead of the enemy. Futhermore, the character can never re-roll to-hit roll of a "1" in close combat.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Czy można przy użyciu SLOS strzelać (np. z organek) przez odziały w walce wręcz do innej wrogiej jednostki ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Niestety przy Monsters and Handlers na 73 stronie RB nie znalazłem o tym informacji, dlatego zdecydowałem się zapytać, czy jest gdzieś sprecyzowane jak określić, ile modeli Poganiaczy styka się z Potworkiem na potrzeby CC aby wiedzieć, ilu ich uderza, bo jedna osoba próbuje mi wmówić, że podobno przyjmuje się, że wszyscy poganiacze stykają się z Monsterami?

Jakbym wziął np. 10 Monsterków i do tego powiedzmy 300 Handlersów, to mogę wypłacić 310 ataków w CC, a poza Combatem mam formację 5x2 i do tego, jedynie Monsterki mogą oberwać od czarów pokroju Dwellers Below? Coś takiego chyba da radę zrobić w Squig Herders, chociaż nie wiem, czy ta jednostka podchodzi po M&H.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

M&H a squig herd to zupełnie co innego.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja z takim banalnym, ale nurtujacy mnie pytaniem, mianowicie czy rydwany tk moga miec stidfasta?

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

A czemu miałyby nie mieć? 3 rydwany tworzą szereg i nic nie wskazuje na to że ich szereg jest jakiś gorszy od innych szeregów.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Marek15 pisze:A czemu miałyby nie mieć? 3 rydwany tworzą szereg i nic nie wskazuje na to że ich szereg jest jakiś gorszy od innych szeregów.
zdaje sie, ze chciales powiedziec 5 rydwanow.
wprawdzie teraz na szybko przejrzalem RB i FAQi ale nigdzie nie zobaczylem informacji jak przy MI czy MC by zapisaek o 5 modelach w szeregu traktowac jako 3 modele.

--- edit ---
@down
ha... faktycznie.
nawet nie widzialem, ze pytanie bylo odnosnie rydwanow TK :)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, o 12:39 przez Morsereg, łącznie zmieniany 2 razy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

A to podręcznik do TK przejrzyj - 3 TK rydwany to szereg. Chariot Legions - str 38.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Nie zmienia to jednak faktu że steadfast im zupełnie nic nie daje.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

X.Maciek pisze:Nie zmienia to jednak faktu że steadfast im zupełnie nic nie daje.
Reform po przegranej walce?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Chodzi o to, że ja nie mogłem mieć steadfasta ot co. Ale dzięki za rozwiązanie problemu :)

artael
Plankton
Posty: 4

Post autor: artael »

Podczas bitwy miałem sytuacje gdzie moje Crypt Horrory walczyły z Swordmasterami, W kontakcie były tylko dwa modele Swordmasterow i champion Crypt Horrorow. W chalangu zabiłem championa Smasterów. I czy teraz pozostali Swordmasterzy mogą atakować unit czy nie, gdyż są w kontakcie z championem CHorrorow który był w chalangu? I co w sytuacji gdy champion CHorrorow by zginął w chalangu, czy reszta Smasterów moze atakować unit CH czy nie?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Rozpatrujesz to normalnie po inicjatywie, jeśli champion żył jeszcze w momencie kiedy swordmasterzy w kontakcie z nim mogli uderzać, to nie mieli w co bić. Podejrzewam, że elfy inicjatywą wygrywały, więc najpewniej ataki przepadły.
Gdyby champion horrorow zginal, elfy i tak nie moglyby bic, bo maja taka sama inicjatywe jak champion.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Tak czy owak. Model będący w challengu, nie może być atakowany przez żaden inny model do końca danej fazy CC. (str 102 RB)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Czy jeśli champioin oddziału wypije pontion który daje devastating charge to oddział i herosi też otrzymuje +1 atak ?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Oczywiście, że nie.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Ushi pisze:Jednostka typu 'Potwór i poganiacze'. Załóżmy, że ten potwór to 'Zwierze bojowe' czyli podlega zasadzie specjalnej 'Szybki krok'.
Czy to oznacza, że taka jednostka może gonić, szarżować i uciekać używając trzech kości pomimo tego że poganiacze nie są w stanie tak szybko biegać ?
Domino pisze:Tak.
Przyjąłem pokornie Twoją odpowiedź jako rzecz nie podlegającą dyskusji 'no bo tak'.

Wczytując się jednak w RB i zamieszczony tam opis zasady SWIFTSTRIDE mamy:
When charging, units entirely made of models with the Swiftstride special rule roll 3D6, discard the lowest result, and add the result to their Move value.
Czy to przypadkiem nie znaczy, że taka przykładowo salamandra jednak nie może korzystać z tej zasady ?

Zablokowany