8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Pocisk »

Mam pytanie o combat z maszyną. Fast w kresce walczy dajmy na to z cannonem, bije 6 modeli niezależnie od tego ile się styka tak?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

@Pocisk, tak.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

6 modeli piechoty, fast 3 jako że mówisz tu o fast cavalry. z maszyną walczą zawsze 6 piechoty, 2 MI, konie, bestie oraz rydwany
Ostatnio zmieniony 3 mar 2012, o 01:21 przez crovaxus, łącznie zmieniany 1 raz.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

crovaxus pisze:6 modeli piechoty, fast 3 jako że mówisz tu o fast cavalry. z maszyną walczą zawsze 6 piechoty, 3 konie, 2 MI oraz rydwany
Polecam stronę 110. 6 koni.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Co powodują magiczne ataki? Bo nie kogę znaleźć o tym ani słowa w podręczniku...
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Za ich pomocą można zdjąć magiczne ochronę ducha lasu (forest spirit) i ranisz modele z zasadę "eteryczne" (ethereal)
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Czy bohater na koniu może używać Fencer's Blades? W sensie czy dostanie od nich dodatkowy atak? Konni nie mogą używać ahw, ale czy magiczne działają nie wiem. I co w sytuacji np. Savage orka któremu zasada Wild Abandon pozwala używać ahw jadąc na dziku, może on kupić sobie normalnie Fencery?
I drugie pytanie: jest bohater z zasadą Frenzy w oddziale bez frenzy (np. Savage ork w zwykłych orkach), nie zdaje Ld i musi szarżować. Jak szarżuje? Sam czy z oddziałem? I czy w tej kwestii jest wybór np. jak chce może sam, jak chce może w oddziałem.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Czy dobrze rozumiem że w warharmerze jeden heros nie może mieć dwóch magicznych zbroi i itp?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Furion jakbyś nie umiał czytać to pisze jak byk że MI, bestie oraz kawa są jako 3 unity więc bije się ich 2..Skąd ty masz tych 6 koni nagle?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Co widzę to w booku jest

"monstrous infantry/cavalry/beasts"

czyli to się odnosi do

Monstrous Infrantry
Monstrous Cavalry
Monstrous Beasts

a nie do zwykłej kawalerii :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mistrz Miecza Hoteha pisze:Czy dobrze rozumiem że w warharmerze jeden heros nie może mieć dwóch magicznych zbroi i itp?
Tak. Chyba, że to bohater specjalny, tam może być jakiś wyjątek. Ale generalnie każdy bohater może mieć max 1 zbroje / 1 broń / 1 talisman / 1 enchanted item i ewentualnie 1 arkan jeżeli mu zasady na to pozwalają (z reguły musi być magiem, żeby móc ;) )

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

a to wybacz Furion, moje niedoczytanie :oops:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Na ETC można wygenerować 2 kostki dispela. Załóżmy że Imperium ma lektora na ołtarzu + niszczarkę na magu. TZn, że z ołtarza ma maks 1 kostkę? I, że może zapomnieć o channelingu (przynajmniej jeśli chodzi o dispele)?

Awatar użytkownika
Morti
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Morti »

w ETC DS daje tylko +1 kostke do DD?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@Waldi to dosyć często spotykane, że na zasadach ECT nie można channelować :) PD albo DD bo coś ci zjada limit tych 2 kostek.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morti pisze:w ETC DS daje tylko +1 kostke do DD?
Nie.

Na zasady ETC scroll działa tak jak scroll. Czyli możesz zescrolować czar zamiast dispela. Dodatkowo, scroll jest liczony jak jedna kostka DD wygenerowana w każdej turze. Nie znaczy to, że scrolle generują kostki zamiast rozpraszać czary automatycznie.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

proszę o szybką odpowiedz przed bitwą
zasada niestabilny czy jak przegram walkę to odrazu dostaję rany czy najpierw rzucam na Ld i jeżeli zdam to ok a jeżeli nie to dopiero dostaję rany ?

i jeszcze jedno czy obydwa szkielety mogą strzelać z rydwanu ?
oraz czy jeśli mam rydwany w oddziale 3 na 3 czy rydwany z 2 i 3 szeregu zadają impact hity i czy normalnie walczą czy walczy tylko pierwszy szereg ?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

SiersciucH pisze:proszę o szybką odpowiedz przed bitwą
zasada niestabilny czy jak przegram walkę to odrazu dostaję rany czy najpierw rzucam na Ld i jeżeli zdam to ok a jeżeli nie to dopiero dostaję rany ?
Nie robisz testu LD. Dostajesz automatycznie tyle ran o ile przegraleś .

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Czy poisony z siłą 3 ranią destroyera który ma -1 to wound na niemagiczne i tafa 6 ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Trucizna pomija rzut na ranienie, więc jak najbardziej tak :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Zablokowany