czy scrappy odeszły w niebyt?

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

czy scrappy odeszły w niebyt?

Post autor: Murmandamus »

Czy to że czas ironblasterów nadszedł oznacza że Scraplaunchery odeszły w niebyt na emeryturę. Kto ich będzie wystawiał gdy ma do dyspozycji mocniejsze choć droższe ironblastery? Czy placek z siłą 3 nadal ma sens?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

jedna scrapa się przyda. mały placek, ale jak jest hit, albo drobny rozrzut, to sporo modeli przykrywa i ma KB.

maszynka ogólnie powinna zostać, ma też ten plus, że dość dobrze się bije :wink:

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Zależy od rozpiski i preferencji gracza. Osobiście zamiast scrapy wolę trójkę Yeti, Gorgera i kotka ew.Więcej ogrów.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ja myślałem z kolei o 2x scrapa i 2x iron takie wilk syty i owca cała tyle że to 600 pkt w rarach
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

O ile uda mi się kiedykolwiek złożyć kolekcjonersko armię OK to na pewno w jej skład wejdzie gigant :D
Co do scrapakatapy to i dla niej znajdzie się miejsce bo to machina niepowtarzalna i potrafi przypierdolić.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Murmandamus pisze:ja myślałem z kolei o 2x scrapa i 2x iron takie wilk syty i owca cała tyle że to 600 pkt w rarach
Właśnie z takimi "rejrammi" pojawię się na masterze. jest cos na klocki, jest coś na potwory. No i są ludojadzi na magów:).
Czasem to powoduje u mnie zniechęcenie gdyz mam wrażenie że za miast armią pasibrzuchów chętnych do bitki, gram armią strzelców wyborowych i baterii artylerii...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Eee tam, nie masz jeszcze tłumu Leadbelchersów i minimum core ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

tak i nagle robi się 4000 pts :D nie ukrywajmy, wszystko nie jest takie tanie :) trzeba szukac duzych kompromisow.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

nie no prosty motyw: albo ostrzał albo walka... tudzież pytanko, jak ma w tym wszystkim magia powinna wyglądać

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W czasie DMP miałem 3 śmieciarki, teraz na silesianie miałem 2 sztuki by testować w najnowszej edycji. W sumie pomimo tego iż staniały i nie trzeba brać plewnych gnoblarów... ich znaczenie jest słabsze. Głównie z powodu nie posiadania big hita. naturalnie straty w lekko opancerzonej piechocie są zawsze znaczące (np. kostki łuczników) - o ile trafią :). Rzecz jasna jest to o wiele łatwiejsze.
Na chwilę obecną rezygnuję z nich. Punkty chciałbym przeznaczyć na kawalerię lub testować potwora... tyle że mam takei wrażenie że lepiej mieć 2 stwory niż jednego. w przypadku śmierci potworka nie będzie od razu takiego .... hmm dołka :P

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

póki co powiem, że stonehorne jest słaby i o wiele lepiej za te punkty wygląda przydatnośc 3 mournfangów.
Nie wiem po co wprowadzili zasadę, że jak wszarżuje to tylko impact hity zamiast ataków - 2 x słabszy od mournfandgów - zadaja tez 3D3 ale jeszcze 21 ataków ! i save na 2+.

ktoś sie chyba pomylił wyceniając go na 250 pkt. dobry na jakieś śmiecie, a hydra go zjada na śniadanie, nawet jak hunter na grzbiecie (i hydra jest tańsza).

A wracając do scrap - o wiele lepsze ironblastery - mimo, że droższe to nieporównywalnie bardziej przydatne. Scrapy wypadły z głównego składu. Wystawianie tylko w rozpiskach gdzie 2 irony + scrapa jeszcze.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Jakiś czas temu zapytałem o gnoblar scraplauncher http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... er#p846078
sugerując, że kiling blow działa tylko pod środkiem. Wprowadziłem w błąd bowiem kiling blow nie jest podane w nawiasie. wynika z tego (analogicznie do armour piercing imperialnego mortara), że kiling blow działa pod całym plackiem. Taką też odpowiedź uzyskałem na forum war seer.

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

scoutmaster pisze:Jakiś czas temu zapytałem o gnoblar scraplauncher http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... er#p846078
sugerując, że kiling blow działa tylko pod środkiem. Wprowadziłem w błąd bowiem kiling blow nie jest podane w nawiasie. wynika z tego (analogicznie do armour piercing imperialnego mortara), że kiling blow działa pod całym plackiem. Taką też odpowiedź uzyskałem na forum war seer.
Jeżeli to prawda to scrap'a może nie jest aż tak zła.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Szczerze to scrapa nie powala na kolana. Ostanio zagrałem na jednej i nie spisała się zbytnio. O ile ironblaster ma szanse rozwalić jakieś upierdliwe maszyny czy potwory, to scrapa może zaledwie uszczyplić trochę klocki, które jednak nie są problemowe dla naszych regimentów.:P
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

No nie wiem nie wiem tak strzelić w WL wraz z magami i choćby jeden nie zdał tego uwaga Panie z KB i bum arcy w piach+ do tego może jakiś WL też się uda zabić. Zobaczę co można zrobić takimi 2 i dam znać jak mi idzie.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

sytuacja z niezdanym lookoutem i kb za jednym razem, to troszkę za mało, żeby wystawiać model za 130 pkt.

scrapy z małym plackiem póki co straciły rację bytu, są ważniejsze rzeczy w rozpie, może z czasem miejsce dla jednej się znajdzie.

żeby nie było- grałem parę razy na scrapie, na armie piechotne bez warda i z niskim save (5/6) dają radę... w miarę... a tak to nieporozumienie...

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Scrapa sama w sobie nie jest zła, tylko IB jest po prostu lepszym wyborem.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

!Młody! pisze:No nie wiem nie wiem tak strzelić w WL wraz z magami i choćby jeden nie zdał tego uwaga Panie z KB i bum arcy w piach+ do tego może jakiś WL też się uda zabić. Zobaczę co można zrobić takimi 2 i dam znać jak mi idzie.
Poprostu uwielbiam takie teksty:)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

To jak jest wkońcu, śmieciara ma KB pod całym plackiem, czy tylko pod dziurą?
Wisła Kraków.

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Dobra spojrzałem sobie jak to realnie wygląda i w zasadzie to ta nasza klopa nic nie robi tylko nam zapycha pts w rozpisce.
Raczej jej nie przetestuję tak jak mówiłem bo to nie ma sensu.

ODPOWIEDZ