Vampire Counts po 8 edycyjnym Army Booku

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Vampire Counts po 8 edycyjnym Army Booku

Post autor: August »

Dołącze się do gratulacji :). A rozpiska faktycznie wydaje się najzwyklejsza - widać Gąsior dobrze opananował grę nią. Ja dla przykładu skreśliłem użyteczność mortisa a okazuje się, że dobra gra nim przynosi efekty.
Moja rozpa na bazylu, bez horrorów i z jednoręczną gwardią okazała się niestety bardzo biedna. Trzeba w niej sporo zmienić :wink:.
Co do różnorodności nowych VC - dobrze lecząca się piechota (również horrory) to moim zdaniem będzie najoptymalniejsze złożenie. Z mortisem albo w wersji bardziej mobilnej z pojedyńczym terrogheistem.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

podzielam Twoje zdanie, ostatnio coraz bardziej zaczyna mi się wydawać, że układ mortis / terror to opcja jednego wyboru, a szkoda bo Death Shiriek potrafi bardzo ładnie uderzyć, szczególnie kiedy mamy necro z Death.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

na ogólnych mi nikt nie odpowiada więc tu wkleję:

Mam pytanie jak jest teraz z frenzy i hatem na wieloczęściowych modelach?
Np Blood Knighci, WoChowi Khornowi Knighci, Jeźdźcy na tym słoniu Ogrów z Frenzy ?

W zasadach i uściśleniach nie znalazłem żadnego określenia.
natomiast jedyne bezpośrednie odniesienie jest w faq do EURO:


"7. Are both the rider and mount subject to frenzy, hatred or primal fury if the special rule doesn't specify either? (Stonehorns, Blood Knights)
A. Yes."


Psychologia przechodzi pomiędzy "górą i dołem" modelu czy nie?
i ew. czy dlatego że "tak się gra" czy dlatego że gdzieś jednak jest to uściślone?

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Pozwól, że odpiszę na logikę bez booka... nie chce mi się po raz n-ty szukać interpretacji w książkach kiedy są na forum od wejścia 8-ej edycji wielokrotnie powtarzane...
Ważny jest jeździec bo to on kieruje wierzchowcem. Jeżeli oddział ma frenzy to wierzchowiec naturalnie go nie ma. Jeżeli góra ma zasadę immune to psychology to również cały oddział ją ma ale to nie znaczy, że wierzchowiec tę zasadę przejmuje... chyba, że wierzchowiec jest w jakiś sposób bratem syjamskim jeźdźca... :roll:
Idąc dalej - jeżeli jeden gościu w oddziale ma zasadę frenzy to reszta oddziału też podlega pod tę zasadę ale nie w ten sposób, że również dostają +1 atak tylko, że muszą rzucać jako cały oddział test Ld aby się powstrzymać od ewentualnej szarży... i tyla.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Normalnie frenzy, hate etc ma tylko ta część modelu, która ma to wpisane w zasadach (np: Bloodknight). W tym wypadku mounty, ani herosi dołączający nie podlegają frenzy, tylko berserker's charge i ITP. Wyjątkiem są sztandary, marki, zaklęcia itd, które dają bonus całemu oddziałowi.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

czyli tylko na euro frenzy przechodzi pomiędzy. ok.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

gdzie to masz napisane? :) nie śledzę tematu, ale to jakaś bzdura i ingerencja w RB, więc mi to śmierdzi albo nieprecyzyjnie napisałeś o co ci chodzi #-o
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Frenzy przechodzi tylko jeśli jest z zaklęcia, sztandaru, marku, czy czegoś takiego. Normalne frenzy wpisane w profil NIGDY nie przechodzi. Przechodzi tylko przymus szarżowania i overrunu.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

cytat z FAQ do EURO:

"7. Are both the rider and mount subject to frenzy, hatred or primal fury if the special rule doesn't specify either? (Stonehorns, Blood Knights)
A. Yes."

źródło:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... a927aa9421

Pierwszy post.
"The current official ETC faq document:"
https://docs.google.com/document/pub?id ... pyuGooTk84
(bezpośredni link)

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

"doesn't specify either"
Jak to rozumieć? Że jeśli nie jest wyszczególnione napisem, np: riders only", czy jeśli nie jest wpisane w profil tylko jednego z nich?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

jak dla mnie oznacza to jasno że jeśli w zasadzie nie ma "riders only" albo "mount only" to działa.

inną sprawdą jest to czy na jakimś turnieju obowiązuje faq do EURO bo w zeszłym roku różnie bywało..

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam pytanie mam kasy na jedną z 2 opcji:
- 3 boxy crypt horrów ( z czego robie i chorrory i warheisty wszystkie jakie potrzebuje)
- 2 boxy crypt horrorów + mortis engine

które wybrać?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

ja tam uważam ze jeżeli horrory wystawiasz to powinieneś mortisa proponuje bramkę nr 2

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Tyle, że w tych samych boxach są też małe varghulfy (nie pamiętam jak ten dziwny twór się nazywał). Więc to zależy, co chcesz z nich złożyć. Jak lataczy, to nr1, jak duże ghule, to nr2
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Zablokowany