Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Quaki »

Położona idealnie na środku między czterema modelami, templatka zahaczy 16 podstawek - sprawdziłem właśnie na modularnym tray'u. A templatka (przynajmniej skullpasowa) ma mniej niż nominalne 3 cale.

Ale to w sumie nieważne, bo przy opisie strzelania z klopy jest fragment o tym że dziura musi być na podstawce jednego modelu a to i tak kończy nam całą tą rozkminę na max 14 modeli :mrgreen:

knifem4n-
Chuck Norris
Posty: 419
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: knifem4n- »

Wcale nic nie kończy. 1 cal = 25,3995 mm a template jest 3 calowy = 76,2 mm w przyblizeniu, podstawki natomiast sa krojone na 25 mm a nie cal, . jak mamy duze podstawki w formacji 4x5 to obejmujemy 16 modeli ! [-X ( i to nie celując miedzy podstawki ... )
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Panowie nie wiem czy to pytanie było już zadawane - nie mam czasu przeglądać tematu - chodzi o master rune of grungni - czy banner z tą runą w regimencie np. hammerersów daje ward sv na pociski w 6 calach od krawędzi jednostki, w której jest? czy należy mierzyć zasięg od sztandarowego z oddziału (nie chodzi mi o bsb armii)?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

rob pisze:Panowie nie wiem czy to pytanie było już zadawane - nie mam czasu przeglądać tematu - chodzi o master rune of grungni - czy banner z tą runą w regimencie np. hammerersów daje ward sv na pociski w 6 calach od krawędzi jednostki, w której jest? czy należy mierzyć zasięg od sztandarowego z oddziału (nie chodzi mi o bsb armii)?
wszystkie jednostki będące w zasięgu 6" sztandaru mają warda... pamietaj, że jednostka to nie modele w jednostce
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

knifem4n- pisze:Wcale nic nie kończy. 1 cal = 25,3995 mm a template jest 3 calowy = 76,2 mm w przyblizeniu, podstawki natomiast sa krojone na 25 mm a nie cal, . jak mamy duze podstawki w formacji 4x5 to obejmujemy 16 modeli ! [-X ( i to nie celując miedzy podstawki ... )
nie ma opcji na 16, narysuj se to na kartce i przymierz templat tak żeby dziura w templacie była tylko w obrębie jednej podstawki

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

rob pisze:Panowie nie wiem czy to pytanie było już zadawane - nie mam czasu przeglądać tematu - chodzi o master rune of grungni - czy banner z tą runą w regimencie np. hammerersów daje ward sv na pociski w 6 calach od krawędzi jednostki, w której jest? czy należy mierzyć zasięg od sztandarowego z oddziału (nie chodzi mi o bsb armii)?
Zasięg mierzysz zawsze od modelu ze sztandarem. Jednak wystarczy, aby przynajmniej jeden model z innego oddziału łapał się w te 6", a cały oddział ma warda.

knifem4n-
Chuck Norris
Posty: 419
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: knifem4n- »

SiersciucH pisze:
nie ma opcji na 16, narysuj se to na kartce i przymierz templat tak żeby dziura w templacie była tylko w obrębie jednej podstawki
A skąd wy ten zapis wzięliście ? Nie widze tego ani w armybooku ani w rulebooku. Ze tego co mi wiadomo to centrum templatu, czyli big hit musi być na modelu a nie cała dziura w templacie :o, a dziura to tylko umowna interpretacja bighita, są templaty z różną wielkością dziury i takie bez niej :o Poprawcie mnie proszę jak się myle i dajcie link do tego zapisu.

Edit: ok sciągnalem kompletnego rulebooka i odnalazlem ten wpis :S Czy ktoś wie może w takim razie jakie wymiary na oficialna dziura w templatce :P ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

czy w 8ed nadal przysługują bonusowe kości do dispella za runelorda i runesmitha? czy tylko +1 kość za kowadło?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

normalnie runelord i runesmith generują odpowiednio dwie i jedną.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

ok :), to kolejne pytanie czy demon slayer z runiczną bronią dalej może korzystać z zasady "zabójca"?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

KRAKUKAS
Plewa
Posty: 8

Post autor: KRAKUKAS »

Arbiter Elegancji pisze:dalej jest -2
- If you shoot through interfering units or terrain there is a -2 to hit penalty, only -1 for woods (never
cumulative).
A co z Organ Gunem?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

KRAKUKAS pisze:
Arbiter Elegancji pisze:dalej jest -2
- If you shoot through interfering units or terrain there is a -2 to hit penalty, only -1 for woods (never
cumulative).
A co z Organ Gunem?
autohit
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

KRAKUKAS
Plewa
Posty: 8

Post autor: KRAKUKAS »

Czy tak samo będzie z grapeshotem (armata)?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

KRAKUKAS pisze:Czy tak samo będzie z grapeshotem (armata)?
nie, grapeshoit strzela wg BS od którego są modyfikatory
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

Smh pisze:
KRAKUKAS pisze:Czy tak samo będzie z grapeshotem (armata)?
nie, grapeshoit strzela wg BS od którego są modyfikatory
Jedna z większych bzdur :?

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Mam pytanie.... Czy 7 edycyjna klopa zmieści sie na podstawce 40x40 ???

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Ma 5 cm długości, ale jakoś ogarniesz ;)

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

ja planuje zmieścić starą klope na 40x40 :D 7edycyjna wejdzie ale będzie trochę z przodu i z tyłu wystawać ;)
Obrazek

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Ok dzięki :)

ODPOWIEDZ