7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stach
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stach »

Ja tam nie chce żeby HE były najbardziej przegietą armią w battlu bo potem będzie "No wiesz jak się gra HE to se można wygrywać";) Wystraczy jak będzie dobrą armią i tyle.

Chciałbym żeby magia była na tyle opłacalna żeby można było ją grać. No i żeby za takiego spearmena z ASF nie płacić 20 pkt. ;)

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Dokładnie,widze że większość zrozumiała że asf nierobi armii przegiętej,krasnoludy nadal będą trudnym jak były przeciwnikiem(jak nie trudniejszym).Zresztą sami spójżcie,Imperium na 4 działach,2 tankach i altarze,jakie szanse ma z tym ofens?Albo leśne,no też wygięte,driada za 12 pkt.....albo breta,cała armia ma warda czy to niejest chore?Albo krasie stubborn na maszynach....itp.Patrząc na to nasz asf niejest jasimś super przegięciem.No i niewiadomo jaka będzie konstrukcja armii.

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Nie ma sie co czarowac. Gdyby he byly 100% na terazniejszych zasadach i kosztach + ASF= spore przegiecie. Ale skoro wszytkie unity maja to dostac, to ich koszta musza pojsc do gory. Innego wyjscia nie widze. Klimatyczne to bedzie na pewno, ale swordzi beda musieli dostac cos ekstra, bo ich obecna zasada swordmajster bylaby wliczona w zasady spec armii. 2Amoze byc bardo ok :twisted: Ogolnie sporo sie zmieni jak na moj gust.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Belaner7 pisze:Dokładnie,widze że większość zrozumiała że asf nierobi armii przegiętej,krasnoludy nadal będą trudnym jak były przeciwnikiem(jak nie trudniejszym).Zresztą sami spójżcie,Imperium na 4 działach,2 tankach i altarze,jakie szanse ma z tym ofens?Albo leśne,no też wygięte,driada za 12 pkt.....albo breta,cała armia ma warda czy to niejest chore?Albo krasie stubborn na maszynach....itp.Patrząc na to nasz asf niejest jasimś super przegięciem.No i niewiadomo jaka będzie konstrukcja armii.
z resztą czy to ważne czy będą tak przegięte czy nie??
ważne żeby się przyjemnie grało ja gram DE większość mnie równo jedzie :D ale gra się przyjemnie

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Z pracy nad nowym bookiem moge powiedziec tyle ze stare wzory sa na sesji zdjeciowej. W kazdym razie nie bylo ich w gablocie w Worhammer Worldzie. Gosc oprowadzajacy powiedzial ze nie zna zadnych przeciekow o nowych he ale pod koniec sierpnia beda pierwsze sneak peaki.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

nie wiem czy to pewne czy dobrze zrozumiałem zaufane żródło powiedziało mi że w nowym booku he nie zauważył oczekiwanych 2A u SM (nie jestem pewien czy dobrze to zrozumiałem) acha i ASF potwierdził mi dla całej armi bez wyjatków najmniejszych

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

ASF + dwooreczna bron = lekki fluufowy niesmak

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

u SM to jeszcze zrozumiałe bo oni tak czy siak nie mają ASL

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

Jak nie mają tych 2 A to zapewne GW zrobi z nich coś ala wardancerów, czyli style walki czy cuś..

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

ASF + dwu rak = ^^

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Andy pisze:ASF + dwooreczna bron = lekki fluufowy niesmak

ASF+dwuręczna broń hajelficka=zgodnosc z fluffem.

Ich broń jest lekka jak żadna inna, poczytaj w army booku
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

w takim razie nie daje +2 do siły, ideą dwuraka jest to że jest duży i ciężki dzięki czemu rozpieprza:)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

:roll: :roll:


chyba się nie rozumiemy...

nawet popatrz na ryciny toporów dwuręcznych w army booku, są bardzo zwiewne i finezyjne, a w wyćwiczonych rękach zabójcze i w cale nie musi być taki ciezki aby rozpieprzał, wystarczy odpowiednia konstrukcja i budowa oraz wyważenia a tego broni elfów nie da się zaprzeczyć.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

popieram shenqa to co ty mówsz mogło by dodawać dodatkowy atak ale na pewno nie spowoduje większej siły ciosu :roll:

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

To wedlug waszego rozumowania jak wezme 15 kilowa klode i jakims zelazem na koncu to zrobie wiecej niz zajebiscie wywazonym, ostrym jak brzytwa toporem.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

W elfich broniach niechodzi o siłe przywalenia ale o precyzje zadania ciosu co powoduje znaczne obrażenia u przeciwnika :wink:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Vincent - co rozumiesz pod pojeciem 'sila ciosu' ?

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Mućka pisze:To wedlug waszego rozumowania jak wezme 15 kilowa klode i jakims zelazem na koncu to zrobie wiecej niz zajebiscie wywazonym, ostrym jak brzytwa toporem.
Chyba jednak tak i właśnie dlatego siekiery na przykład dzieli się na lżejsze i cięższe, a nie na zajebiście ostre i nie zajebiści ostre.
A licky boom boom down!!!

arandir
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: arandir »

wyobraźcie sobie, że broń dwuręczna ma -10 do inicjatywy, tak jak w RPG-u...a nie że redukuje inicjatywę do zera....pomoże wam to zrozumieć "obrońców" ASF u elfiaków...

to że mechanika gry w WFB wymagała aby broń dwuręczna nie była za dobra, nie znaczy że żołnierz najpierw czeka 10 minut aż przeciwnik raczy siepnąć go mieczem po łbie, a dopiero potem bierze niewiarygodnie powolny zamach bronią trochę cięższą niż ta którą poczęstował go wróg..
Mućka pisze:To wedlug waszego rozumowania jak wezme 15 kilowa klode i jakims zelazem na koncu to zrobie wiecej niz zajebiscie wywazonym, ostrym jak brzytwa toporem.
zrobisz tyle samo kłodą co toporem jak na moje :P wynikiem będzie krwawa miazga z przeciwnika

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Xet pisze:Vincent - co rozumiesz pod pojeciem 'sila ciosu' ?
F=m*a
im większa masa tym większa siła :D

ODPOWIEDZ