Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: GromTG »

Jak tak sobie czytam te zasady polhammera (uściślenia, euro itp) do battla to mi ręce opadają. Toż to juz jakaś groteska jest #-o

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

GromTG pisze:Jak tak sobie czytam te zasady polhammera (uściślenia, euro itp) do battla to mi ręce opadają. Toż to juz jakaś groteska jest #-o
Bo jakby się w końcu wszyscy którzy chcą grać w normalnego Warhammera postawili i nie jeździli na turnieje ze z dupy wziętymi zasadami i sami na siłę takich nie organizowali to może by się moda na srełro skończyła wreszcie i każdy by grał tym czym chce i zgodnie z zasadami.

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Nikt wam nie każe grać na turniejach
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Remo pisze:
GromTG pisze:Jak tak sobie czytam te zasady polhammera (uściślenia, euro itp) do battla to mi ręce opadają. Toż to juz jakaś groteska jest #-o
Bo jakby się w końcu wszyscy którzy chcą grać w normalnego Warhammera postawili i nie jeździli na turnieje ze z dupy wziętymi zasadami i sami na siłę takich nie organizowali to może by się moda na srełro skończyła wreszcie i każdy by grał tym czym chce i zgodnie z zasadami.
Tylko, że wtedy miałbyś na turniejach od góry do dołu jedną albo dwie najbardziej gięte armie z najbardziej giętymi buildami, jakie tylko da się osiągnąć. Dzięki EURO jest jakiś balans, nie mówiąc już o interpretacjach EURO, które narzucają sposób stosowania niejasnych zasad. Inaczej byłyby tylko spiny na turniejach o interpretacje zasad mające na celu doszukiwanie się różnych furtek.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Klafuti pisze:Tylko, że wtedy miałbyś na turniejach od góry do dołu jedną albo dwie najbardziej gięte armie z najbardziej giętymi buildami, jakie tylko da się osiągnąć. Dzięki EURO jest jakiś balans, nie mówiąc już o interpretacjach EURO, które narzucają sposób stosowania niejasnych zasad. Inaczej byłyby tylko spiny na turniejach o interpretacje zasad mające na celu doszukiwanie się różnych furtek.
ehe... w innych krajach jakoś się da ;) tylko PL jest jakoś gięta na score ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Robo pisze:Dobrze rozumiem, że jeśli pojadę na mastera to mogę natknąć się na łosia z armią zielonych, który będzie się ze mną kłócił że nie mam na niego hate? I to dlatego że jego jednostki nie mają zasady Greenskin? Dżisas...
No właśnie nie. W niedziele na BoBie Kudłaty oficjalnie powiedział że mam hate na gobliny. Nie należy siać defetyzmu tylko słuchać swojego człowieka w LS ;)
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Mamy z resztą w booku wyszczególnione na kogo mamy hate + inne green skiny :P
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

No wiem, raczej nie wyobrażam sobie żeby ktoś dał sobie wcisnąć taki kit, ale sama myśl że ludzie na takie poronione pomysły wpadają budzi odrazę.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Co do poronionych pomysłów, to miałem sytuację, kiedy przeciwnik, przy moim +1 do zaczynania, rzucił "6" i kiedy ja rzuciłem tą swoją "6", stwierdził że przecież nie ma siódemek i poleciał szukać sędziego. Oczywiście z pełną świadomością że racji nie ma ale i nadzieją że sędzia (pracownik sklepu) da się wkręcić.
Kiedy indziej ten sam typ leciał do sędziego potwierdzić że nie mam hate'a na orki (kiedy wszyscy wiedzieli że mam) i w tej samej bitwie jeszcze wyskoczył mi z tekstem, że deklaracja cannonem na 8 a nie 10 cali przed Manglerem to overguess w cośtam za nim, niezbyt dżentelmeńskie zagranie itp. ale on w swej łaskawości to wpuścił...
Żałosne.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

że deklaracja cannonem na 8 a nie 10 cali przed Manglerem to overguess w cośtam za nim, niezbyt dżentelmeńskie zagranie itp. ale on w swej łaskawości to wpuścił...
lol - pewnie najlepiej by bylo gdybys kartaczem strzelal ;)
ja zawsze celuje na 6 cali przed celem (przednia krawedz) a jesli jest na rydwanowej podstawce czy wiekszej to caluje na 10 cali od konca (tylna krawedz).
ale jeszcze nikt mi nie powiedzial, ze trafiajac na 6 artyleryjka to overguess a tym bardziej na 8.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ja zawsze celuje na 6 cali przed celem
6 cali przed pojedynczym celem i wynik 8 i 10 na kostce idzie w piach :p
najlepiej jest strzelać z '10 na końcu podstawki' dzięki temu nigdy nie przestrzelisz.

pozdro poćwicz :p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Afro... uciekaj mnie stad! :wink:

A tak serio, to ja roznie celuje, w zaleznosci oczywiscie od podstawki. Ale 6 przed to wcale nie taki zly pomysl... chociaz ja daje wiecej. Przewaznie 8 przed.

A omawiany koles chyba bral lekcje u Klopsa :lol2:
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Ja zazwyczaj w model pojedynczy celuję tak, aby 10 było na końcu podstawki. Czasami przez to nie doleci w model na małej podstawce, ale wolę taką opcje, niż przestrzelić rzucając najpierw 10. Jeżeli coś podejdzie na bliżej niż 6", to opłaca sie walnąć z kartacza, no chyba że to długa kreska czegoś, to lepiej normalnie.
W przypadku strzelania w coś niewidocznego (np. za górką) przez stojący na widoku oddział, trzeba zawsze deklarować tak, aby ostatni widoczny cel dostawał na 10.

Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Megido »

Sorry, że pytam tutaj, ale odpowiedniejszego wątku nie znalazłem:
Jaka jest średnica kowadła?
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Afro pisze:
ja zawsze celuje na 6 cali przed celem
6 cali przed pojedynczym celem i wynik 8 i 10 na kostce idzie w piach :p
najlepiej jest strzelać z '10 na końcu podstawki' dzięki temu nigdy nie przestrzelisz.

pozdro poćwicz :p
dostales ironblastera i juz sadzisz, ze jestes krolem cannonow ;) ale ty nic o zyciu nie wiesz.

pozdro pocwicz, bo walujesz ;) :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Megido pisze:Sorry, że pytam tutaj, ale odpowiedniejszego wątku nie znalazłem:
Jaka jest średnica kowadła?
2,5" czyli mniej więcej 64 mm. Mówimy oczywiście o podstawce.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Megido »

THX
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

60mm dokładnie.

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Jak dokladnie dziala runa przeladowania? W podreczniku jest napisane co innego a w army buildzerze co innego.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Kierujesz sie zawsze podręcznikiem.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

ODPOWIEDZ