Elektryczna wiertarka do pinowania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: Grafik »

Zrób sobie własną wiertarkę ręczną. Cenowo nie wyjdziesz spoza 1zł. Jak taką zrobić pisałem już na forum.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

okej, dzieki za pomoc, mail do sklepu wyslany.

Jak nic innego nie wyjdzie, to trzeba bedzie pewnie uzyc recznej (widzialem tutorial) - ale czy to w ogole dobre rozwiazanie? Otwory wychodza rowne, czy niekoniecznie? Tak przecietnie, zakladajac ze uzytkownik sie przyklada do zadania.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Zawsze możesz cos takiego zrobić ;) http://www.model.sck.pl/index.php?akcja ... mka=1&ID=6

Ale tak na serio ja mam podobną do tej i jest spoko: http://www.conrad.pl/glowna.php?art=812538&back=serch

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Czy to ma zacisk na wiertła jak normalna wiertarka? Jeśli tak to ja załatwiłem taki problem wklejając wiertło do otuliny z kabelka małego.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Szukam sobie jakiejs fajnej wiertarki elektrycznej - glownie do pinowania i nawiercania figurek. Moglby ktos cos polecic?
Nie musi byc bardzo tania, za to fajnie jakby starczyla przynajmniej na 5 lat.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Dremel (mam, fest maszynka) lub Proxxon - zwróć tylko uwagę, że nie każdy model ma małe obroty, a na dużych będzie topić materiał.
Bardzo pożytecznym gadżetem jest stojak na ww. ustrojstwo, unieruchamiający je i pozwalający zachować obie ręce do manewrowania obrabianym elementem.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Moge prosic jakies linki?

edit: JFGI
http://allegro.pl/item1061101839_frezar ... 240_e.html

Kupuje!

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Up
Jaką polecacie mini wiertarkę-szlifierkę z tych trochę tańszych? Chodzi mi o to, żeby można było zainstalować w niej malutkie wiertełka (np to najmniejsze z zestawu GW), więc prosiłbym o jakąś wersję z małymi zaciskami. Przeglądałem Alegro, ale zgubiłem się w gąszczu ofert - a nie chcę kupić jakiegoś badziewia.
Edit: czy ta będzie dobra?
http://swiatnarzedzi.pl/Wiertarko_freza ... -1176.html
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Może spokojnie. Proxon jest firmą z wysokiej półki. Słyszałem że jest lepsza od Dremela. Ja mam wiertareczkę tej ostatniej i jestem zadowolony. Co do zacisków to są przejściówki. Mam takowe o różnych średnicach więc zawsze coś dobiorę.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Właśnie coś mi za tanio wyglądała. Po prostu zasilacza nie ma w komplecie, a odpowiedni zasilacz (a właściwie prostownik) kosztuje 8 dych. Podłączenie tej maszynki do zwykłego zasilacza skutkuje niemożnością regulacji obrotów. Cholera, szkoda, czyli jednak bez 2-3 stów nie ma co startować. No nic, dzięki za odpowiedź.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Ja w kwietniu na Allegro dorwałem za 150zł (z wysyłką) FERMa z regulacją obrotów, giętym wysięgnikiem i stojakiem, dokupiłem za grosze zaciski Dremela i przerzuciłem z wiertarki ręcznej wiertła. Jeśli nie masz pieniędzy i Ci się nie spieszy to pośledź trochę Allegro by kupić coś po okazyjnej cenie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ja kupiłem ponad rok temu wiertarkę z zasilaczem, regulacją obrotów i kompletem wszelkich końcówek za 60zł. Wiadomo-chiński badziew, części szybko się zużywają itp, ale do wiercenia w plastiku nada się byle co a i kilka konwersji metalowych modeli już nią zrobiłem, pinowanie metali to też żaden problem.

Następna wiertarka jaką kupię na pewno będzie z wyższej półki ale na początek spokojnie można polecić coś takiego.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Jakiś czas temu były fajne zestawy w Lidlu. Wiertarka + walizka + komplet wierteł, frezów itd. Wiertareczka ma regulowane obroty. Cena też była atrakcyjna - około 50 zł.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wciągnąłem niedawno Micromota 50/EF i powiem krótko: fajne, ale nie idealne. Dzięki możliwości ustawienia na 5 tys. obrotów można wiercić w plastiku i się nie topi, udało mi się też nawiercić miecze egzekutorów, czyli małe części też można spokojnie podziurkować. Jest jednak jedno ale: trzeba najpierw nawiercić maleńki otworek ręczną wiertarką, inaczej elektryczna będzie się "ślizgała" - ciężko nią wykonać pierwsze nawiercenie. Druga sprawa jest taka, że nie da się nawiercić figurki zbyt głęboko - po pewnym czasie wiertło przestaje się kręcić i zamiast wiercenia próbuje kręcić nawiercaną częścią, często kończy się to złamaniem wiertła. Choć może to ja robię coś źle - podobno należy najpierw zrobić mniejszy otwór i potem go sukcesywnie rozwiercać.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Ja mam Dremel 300 z przedłużeniem aczkolwiek nie jest to tak bardzo przydatne... dokupiłem też sobie multi chucka żeby móc wiercić (od 0.6mm łapie wzwyż do 3 coś tam) ładnie też tnie... polecam. Wady? Chyba tylko cena.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Tnie? Jakiej końcówki się do tego używa?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Jest w zestawie kilkanaście tarcz które się mocuje do specjalnej końcówki i jazda. Twardą żywicę z Micro Art Studio tnie jak masło ale maska i okularki niezbędne!

ODPOWIEDZ