DMS 19-20 maja

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Toczek
Chuck Norris
Posty: 552
Lokalizacja: Wrocław

Re: DMS 19-20 maja

Post autor: Toczek »

Sevi pisze: Toczek - jestem osobą która się myje i używa antyperspirantów i też było mi bardzo gorąco ;)
No coż ja jestem dosc nie wielki wagowo i jakos nie mialem takiego problemu :)
Czyli jak sie dobrze je to i sie nie poci :D

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

c4h10 pisze:Po c4 brałem armię ze sobą, obciążałem ramię jak można było zabrać woreczek kartoników i podstawek. Ponadto organizator odpowiedział na pytanie dotyczące proxów.
Laik pisze:proxy w stylu erranci za realmów itp tak.
Szkoda, że nie zostało to dotrzymane.
Solo pisze:Chłopaki o co wam chodzi ? to jest "tylko" lokal proxy są potrzebne aby młodzi gracze mogli grać na turnieju a nie czekać aż sobie dozbierają armię, jak dla mnie dużo lepiej żeby było 70 osób bez 50% figurek za to na podstawkach, niż 20 osób na 100% figurek.
Nie wiedziałem, że tak dużo graczy przygodę z battlem zaczyna od Chaos Dwarfów :D albo kupuje 6 demigryfów, dostawia 4 podstawki bo nie ma w swojej kolekcji modeli z których uzbierałby 240 brakujących punktów.

Co do odnoszenia blatów to po prostu żenada - w szczególności sposób w jaki zostało to przekazane.
prox to prox, jeżeli ktoś zapomni jakiejś pacyny to niech wystawi podstawkę, ale jak chce zagrać pełną armią na turnieju, niech załatwi chociaż z innej armii, są lokale i "lokale" i nie ma co się rozdrabniać, bo wstyd później przyprowadzić ludzi jako kibiców/obserwatorów; nie wiem dokładnie jak sytuacja wyglądała, ale jeżeli turniej jest reklamowany jako Drużynowe Mistrzostwa Śląska, to jakiś poziom powinien być, no offence :wink:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, o 10:53 przez #helion#, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wyniki będą niebawem(muszę je wydobyć od Romka). Mail podsumowujący również.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na błąd w cytowaniu w poście Butana – to jest post Sola a nie mój…
moje stanowisko jest zgoła inne.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Laik pisze:Wyniki będą niebawem(muszę je wydobyć od Romka). Mail podsumowujący również.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na błąd w cytowaniu w poście Butana – to jest post Sola a nie mój…
moje stanowisko jest zgoła inne.
Przepraszam za błąd w ctrl+c,ctrl+v i poprawiłem.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

nevermind
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, o 10:53 przez Rince, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

c4h10 pisze: Co do odnoszenia blatów to po prostu żenada - w szczególności sposób w jaki zostało to przekazane.
Na pewno weźmiemy to pod uwagę następnym razem (zapewne kosztem części nagród)- zawsze jest miejsce na poprawę :wink:
Sposób przekazu tego faktycznie nieciekawie zabrzmiał :oops:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim drużynom za udział w turnieju, sklepowi „Gnom” w osobach Romka i Artura za nieocenioną pomoc w organizacji turnieju, oraz moim kolegom z klubu za pomoc we wszystkim!

Gratulacje dla zwycięzców! Top3 i wszystkich uczestników - myślę że turniej się udał i będziemy mieli okazję spotkać się za rok:)

Wyniki:


1. Szybki Szpil – Córy Górników - 360
2. Szybki Szpil – Inwazja Jamochłonów - 346
3. Chaos Team aka Koko Koko Euro Spoko - 321
4. ZKF - 314
5. Ósma Bila - 311
6. True Legion - 309
7. Alfa Alfa Alfa - 307
8. Ósma Bila – Spawniątka - 294
9. Rycerze y kupcy - 288
10. Gamblers - 286
11. War Academy - 261
12. Red Scorpion 2 - 258
13. Red Scorpion - 255
14. OKF - 204


Uwagi po turniejowe:
Nie słyszałem w jaki sposób zostaliście poproszeni o pomoc w ogarnięciu sali (bo tak powinno to wyglądać) – jeżeli nie to przepraszam za formę.
Jesteśmy małym klubem i jak sami zauważyliście trzeba było wszystko nosić na 2 piętro, co uczyniliśmy przed turniejem i bardzo Wam dziękujemy za pomoc po nim.
Oczywiście jak już napisał Przemek – można to zmienić inaczej rozkładając budżet – może za bardzo skupiliśmy się na nagrodach.

@PiotrB – kino i teatr to usługi komercyjne – płacisz, oni zarabiają – wszyscy są zadowoleni, battle to hobby na którym się nie zarabia – organizatorzy robią imprezę w czynie społecznym, dla graczy – ja widzę dużą różnicę. Bardzo cenię sobie krytykę po turnieju (stąd więcej medali, impreza wieczorna w klubie z rezerwacją, impreza oddzielna z konwentem – choć osobiście mi to nie przeszkadzało, lepsze prysznice itd), zdaje sobie sprawę z niedociągnięć (szczególnie sprawa opasek) – żadne takie niedociągnięcia się nie powtarzają.
75% wpisowego zostało przeznaczone na nagrody, medale i puchar, 200 zł dofinansowało zakup stołów na których graliśmy, reszta poszła na grilla(akcesoria, kiełbaski w cenie wejściówki, obsługę – btw. była w stroju kąpielowym w 2 dniu?).
Co do proxów – jak już wspomniano powyżej nie było ich zakazu, miały jednak nie sprawiać problemu ze zorientowaniem się co jest czym na stole, miały być pomalowane, w żadnym przypadku nie dopuszczamy gry podstawkami – z tym problemem w 100% poradził sobie na razie chyba tylko Bazyliszek, dzięki twardej postawie Blessa. Osobiście nie widziałem na turnieju żadnych podstawek, podejrzewam że mogła to być jedna, dwie osoby którym 5 przeciwników to przeszkadzało stąd takie wrażenie - myślę że obraz na zdjęciach będzie widoczny.

Mam nadzieję że stoły się podobały (dla zainteresowanych – kosztowały po 52 zł za sztukę, nie wymagały malowania – od razu miały taką fakturę i kolor, za rok dopracujemy makiety aby zwiększyć komfort gry.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Laik pisze: Nie słyszałem w jaki sposób zostaliście poproszeni o pomoc w ogarnięciu sali (bo tak powinno to wyglądać) – jeżeli nie to przepraszam za formę.
"Macie zrobić to to i to, bo inaczej to to i to" :D

Stoły rewelacyjne, makiety też konkretne.
Ogólnie turniej organizacyjnie wyszedł bardzo dobrze. Gdyby nie był drużynówką to z chęcią widziałbym go jako master ( nie byłoby śmiecioarmii i puzlopodstawkowej heleny).

Ponadto fajnie jakby w przyszłym roku do Bielska dotarło odrobinę technologii ;)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nagłośnienie dotarło już 2 dnia :wink:

a jeśli chodzi o kompa - ogarnięcie turnieju na 14 osób go nie wymaga(imo)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

DMŚ Masterem ! macie mój głos :D !
I koniec z losowanymi nagrodami !
po za tym bardzo fajny turniej :]

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

No to wyniki już są; dawać foty :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

c4h10 pisze:( nie byłoby śmiecioarmii i puzlopodstawkowej heleny).

Jeśli chodzi Ci o moją "puzlopodstawkową" Hellene to przepraszam że Cie tak raniła mimo iż nawet nie graliśmy razem. Podstawkę zostawiłem ostatnio w sklepie po grze a niestety nie jest to podstawka 20x20 których mam "milard" zapasowych w domu.

Co nazywasz Śmiecioarmią?
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

E tam, głupoty gadacie z tą hobbystyką. Zamiast malować pacynki nauczcie się nimi grać :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Andrzej pisze:E tam, głupoty gadacie z tą hobbystyką. Zamiast malować pacynki nauczcie się nimi grać :D
Shit na stole - byle statystyki miał, co nie? To nie jest Magic ani szachy tylko hobby-game.

Buziaki. :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Remo pisze:Shit na stole - byle statystyki miał, co nie?
Exactly 8)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Andrzej pisze:
Remo pisze:Shit na stole - byle statystyki miał, co nie?
Exactly 8)
Szkoda słów.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Rozumiem podejście obojga z was, więc wiem, że nie dojdziecie do porozumienia.
Najlepiej się po prostu pogódźcie z tym :wink:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

miło było was widzieć ponownie :)

piszę dopiero teraz bo mam troszkę czasu

fajne stoły na których genialnie ślizgały się treje, fajne tereny, ładne widoki ;)

myślałem że przetestuję nową rozpiskę ale niestety nie udało się, dwie bitwy i było 24pkt., nie najgorzej ale potem po prostu przeciwnicy zmiażdżyli rzutami, wymienię tylko po jednej akcji z każdym graczem:

1. Loko 30 strzałów na 5+ a na 5+ na PA, trafia 15 schodzi 4 minoski, po SV na 5+

2. Bercik, chainlighting zabija : rydwan, minoska, kilka gorów, i dwóch doombulli, mieli po 2/3 rany i warda na 4+
ps.: pamiętam dalej że wisisz mi kasę za wazon, i mam nadzieję że powoli zbierasz na oddanie

3. Marcins na 9 regenek zdane 7, a potem na 6 zdane 6, model nie byle jaki bo abdominacja, a pod koniec nie zdaje I na doombullu który trzyma 3 duże pkt.

wszystkie bitwy maska w pysk, nie poradzę, to były pojedyncze przykłady z bitwy ale takich rzutów było mnóstwo, choć jestem zadowolony z gry tak czy siak, bo taktycznie rozgrywałem je dobrze, może z Królem Goblinów, była nie potrzebny overrun ale i tak było 12 bla niego tylko, zakluczyły duże impakty na irongutach

miło było i do miłego :D

ps.: wczoraj grałem bitewkę z Dymitrem zaczęła się z tym że miał warda na chosenach i maruderach, potem nie umiałem rozpraszać na dwóch kostkach na 5+ sniperki :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Khuman pisze:3. Marcins na 9 regenek zdane 7, a potem na 6 zdane 6, model nie byle jaki bo abdominacja, a pod koniec nie zdaje I na doombullu który trzyma 3 duże pkt.
Spoko, ze mną miał takie same rzuty, tyle że na wardy. W seera zanim spadł musiałem wbić 22 woundy a w asasina 9. Na całe szczęście miałem flamingi na łukach, więc nie mógł się popisać zdawaniem regenek :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Może ma piłowane kostki? Nie no żartuje, ale Marcins ma na prawde farta. Ja musze mu tą abomkę z 5 razy zabijać (jakieś 30 W)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ