League Of Legends

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Re: League Of Legends

Post autor: Klafuti »

Janna to najlepszy support w całej grze.
Co do Veigara, to łatwo go dopaść np. z q mastera yi, bo przeskakuje przez zaporę.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Janna sranna, agresywne supporty niszczą system. Alistar&Leona <3
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Janne znerfili już chyba drugi raz. Jest mocna, ale trzeba nia ogarniać. Jej ulti dobrze użyte jest imo lepsze niż morgany.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jana mocna, brakuje ranged supportów z knockbackiem. Ale straszny papier.

W ogóle w tej grze offtanki to jest straszny OP SHIT. Tak samo jak beefy AP w stylu Morde/Ryze/Vlad.

Drużyny z małą ilośćią resistów i hp mają straszny ból w większości gier. Ostatnio grałem Talon mid + Lee jungle + Kenen Top i w mid game nic nie mogliśmy zrobić Jaxowi i Dariusowi.

A na marginesie - co myślicie o Yorick Support? Slow, Lane sustain (dla siebie samego), Ulti na Ad carry i dodatkowy tank w grze, hmm?

Co do banów, to jest tak jak mówi Furion - banuje się counterpicki do tego co się chce wziąć. No bo po co banować fizza i ahri jak się ma Ryze na midzie albo mordekaisera, który wytrzymuje sporo trudnych sparingów.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

diuk pisze:A na marginesie - co myślicie o Yorick Support? Slow, Lane sustain (dla siebie samego), Ulti na Ad carry i dodatkowy tank w grze, hmm?
Sam napisałeś, Lane sustain dla siebie, a nie dla carrego. Jak zbierzecie szybko killa lub dwa to spoko. Ale jak coś nie wyjdzie i przycisną Was pod turreta, to pozamiatane.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

zwłaszcza to nie bedzie taki fajny yorick w mid late na samych itemach do golda
Obrazek

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

janna ma po prostu strasznie mocny zestaw, dokladnie ten sam problem co irelia. ma 3 CC, steroid i jeden z najlepszych pasywow w grze, o ile nie najlepszy

a na offtankow w mid gamie to ad carry juz powiniem porzadnie dzialac. okolo 20-22 minuty powinien byc juz IE albo inny porzadny item i na luzie juz mozna jakis dmg tym offtankom wbic. jax jest problematyczny zawsze, wydaje mi sie ze troche za dobrze sie scaluje i nie bardzo ma slaby moment w przeciagu gry

co do yoricka support to sam probowalem i calkiem fajnie dziala, tylko brak mu CC, ktore support zazwyczaj daje teamowi

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Oglądałem właśnie jaiegoś pro replaya i goście mieli fajną kminę. Mieli w teami yoricka, Kayle i zileana. Vayne się sfeedowała i z tymi 3 ulti sama wygrywała tf :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

A co myślicie o Riven jako mid champie?
Oto mój build, jadę nim zawsze, kiedy nią gram. Grałem już jakieś ~200 meczy Riven jako antymag.
http://www.mobafire.com/league-of-legen ... ven-194228
Wszelka krytyka (racjonalna) mile widziana, liczę na kulturalną dyskusję :p
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ameryki nie odkryłeś, wiele AD offtanków działa dobrze jako mid-counter, Talon, Wukong lub Pantheon :wink: O ile dobrze ogarniesz pierwsze 10 min gry i zabijesz AP jako pierwszy, to potem bedziesz ownił go na midzie. Ważne też, kogo masz na midzie. Z Annie, Brandem i innymi squishy ap masz ok, ale jak spotkasz na przykład Ryze, kóry zrobi jako pierwszy item glacial shroud to możesz mieć ciężko :) Podobnie z pushującymi long range AP, jak Malz czy Anivia. Warto tez sie zastanowić, czy nie dodać do bulidu tego miecza co daje shielda vs AP damage. Jak gram AP, to strasznie mnie wkurza ten item :D

Choć tak naprawdę to wszystko i tak zależy od graczy i ich skilla :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Wulkan
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Żory

Post autor: Wulkan »

O Riven na midzie nigdy nie słyszałem i jest to imo dość kiepskie rozwiązanie. Riven ma jedno z lepszych early w grze i prawie wszystko zabija, ale z czasem słabnie, a z większością AP jest na odwrót. A co do buildu to podoba mi się, ale jeśli tak bardzo chcesz grać ją na midzie to jak Andrzej wspominał złóż Hexdrinkera, którego potem zmienisz na MoMa. Dodatkowy MRs i tarcza zawsze się przydadzą.

I jeszcze jedno. Talon nie jest offtankiem. To straszny papier w porównaniu do innych tego typu postaci.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

PartyzantPL pisze:A co myślicie o Riven jako mid champie?
Oto mój build, jadę nim zawsze, kiedy nią gram. Grałem już jakieś ~200 meczy Riven jako antymag.
http://www.mobafire.com/league-of-legen ... ven-194228
Wszelka krytyka (racjonalna) mile widziana, liczę na kulturalną dyskusję :p
Czemu THe Black Cleaver?> Nie ma lepszych przedmiotów na AS/AD ?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A tak apropo supportów, to gram ostatnio Ali i Blitzem. Wymiatają jako suporty, prawie zawsze zabijam ad carrego w pierwszych minutach gry. Potem mogę zostawić mojego ad samego i iść gankować mida i topa. Zwłaszcza blitz jest w tym świetny, wypadam z krzaków na midzie z bonusem do speeda, grab i free frag :) Ni emówiąc o tym, że dobry grab wygrywa niemal każdy tf. Jeden błąd przeciwnika, AD carry lub AP za bardzo się wysunie, to od razu leci flash+grab i jeżeli nic się nie zdupi (a zazwyczaj się nie dupi :wink: ) to pushujemy potem aż do inibitora :D

Podobnie Ali, flash w grupę wrogów, ulti, aoe stun i wypchnięcie carrego w sam środek mojej drużyny :D

W porównaniu do Sony/Soraki są o wiele lepsi, przez całą grę stanowią spore zagrożenie i jeśli zostaną zlekceważeni, mogą zmienic losy gry.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Śpieszę z odpowiedziami :)
@Andrzej: Z ogarnięciem nie ma problemów. Wiele (jeszcze) magów jest zaskoczona, kiedy widzi AD na midzie. Łatwo to wykorzystać. Ryze? Żaden problem, zanim złoży tego glaciala czy frozen hearta ty już będziesz nafeedowany. Poza tym masz runki na ARM pene. Nie widzę problemu. Hexdrinker? Jest, w drugiej sekwencji. Nie patrzyłeś dobrze :)
@Wulkan: Nie jest kiepskim rozwiązaniem. Łatwo tak mówić, kiedy się nie spróbowało. A z tym że słabnie nie zgodzę się, jeżeli umie się nią grać, to rośnie jej siła. Talon z reguły nie jest offtankiem, chociaż coraz częściej widzę buildy z trinitką, frozen malletem itp.
@diuk: Na krytole nie licz. Fantoma nie kupisz. Black Cleaver pomoże ci z tymi, co stakują armor oraz pomoże ci zutylizować pasyw.

Wiem co mówię, testowane po x razy :)
Mam nadzieję że rozwiałem wasze wątpliwości i pozdrawiam.
edit: Co do Ali i Blitza też testowane :D Zabawy co nie miara, Ali pod AP (lich bane, rabadon) a blitz AD. Niszczysz system całą grę.
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Akurat ciężko byłoby złożyć na support ali Rabadona i Lich bane :wink:

A na midzie imo nie ma nim sensu, zbyt słaba farma i brak możliwości harrasu.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Właśnie chodzi o to, aby nie robić ich pod supporta. Mają wtedy świetny damage. No i kille powinien brać Ali :)
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Szczerze mówiąc nie lubię grać blitzcrankiem jako support.

Próbowałem już wiele razy.

Ok, Q i E są spoko, ale przy minimum ogarnięcia na linii to nie jest jakieś straszne przegięcie.

Pomaga natmoiast w chase'ach i przy dobrym ganku.

No i pasyw daje mu niezłą przeżywalność, więc w sumie z E można zawsze podbić jakiegoś przeciwnika, który się dobiera do ad carry.

Tak czy siak , to nie jest tak, że Q się w 100% zwraca. Już szczególnie w teamfightach nie ma opcji żeby jakoś sensownie przyciągnąć ad carry.

Co do alistara, to oczywiście CC power, z tymi rogami w ad to bym się tak nie spieszył, zazwyczaj przeciwnik ma jakiegoś dasha i nie jest to takie proste go wycelować, tak samo jak blitz ma problem żeby do niego dojść.

Natomiast bardzo fajne są butki M3 na Leonie i Blitzu, taki BLitz np. razem z SHurleya + W + buty M3, potrafi bardzo szybko dogonić jakiegoś "baita", przyciągnąć go, a drużyna robi resztę, także to jest istotnie jedno z jego zastosowań.

Można wciągać nawet offtanków, jeśli widać że przeciwna drużyna jest w rozsypce.
PartyzantPL pisze:@diuk: Na krytole nie licz. Fantoma nie kupisz. Black Cleaver pomoże ci z tymi, co stakują armor oraz pomoże ci zutylizować pasyw.
A czemu Phantoma nie kupisz? Przecież kosztuje dokładnie tyle samo co Black Cleaver ;) Chociaż akurat Black Cleaver w przypoadku rivena chyba faktycznie jest lepszy, bo daje ci AD do skilli.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Buty 3 to jedyny sensowny wybór dla Ali i Blitza :wink: A co do graba, to zależy od celności. Ja trochę nim już gram i nie chwaląc się, moja celność oscyluje gdzieś w 80% :) Ale jak widzę blitzów, co trafiają tym grabem może dwa razy na grę, to faktycznie nie ma to sensu :wink:

Btw, Ali ma najbardziej efektywny heal w grze! Praktycznie zerowy CD i aoe heal. Soraka może się schować :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Gdzie tam znowu butki 3. Blitz ma dużą prędkość już z jego w, o fantomie nie mówiąc.
A co do heala alistara, to na dodatek bije dookoła siebie md.
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jasne że ma, ale inni herosi też mają różne bosty. Chodzi o to, żeby zawsze być w stanie dogonic wroga lub jak najszybciej wejść w zasięg graba.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ