Chorągwie Ulthuanu

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Bo z tego co widzę patrzycie krótko dystansowo, tak jakby walka kończyła się na 1 turze.
]
Grając HE tyle dokładnie powinna trwać :)
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Widzę nie rozumiemy się, czasami niestety dochodzi do tego że trzeba dać się zaszarżować a nie zawsze podsówać się chamsko by dostać w bok lub w dupę. Chodzi mi o to że jak dać się zaszarżować to tylko w bok (przynajmniej ja tak robię i się sprawdza o ile to nie jest smok lub tym podobne bestie :P ). Nie chce mi się powtarzać dlaczego...
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ale to fakt, że nasza kawaleria grzęźnie, nawet z tym sztandarem :cry:

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Niemożna grzęznoąć,trzeba zagrać tak aby wyeliminować jednostki przeciwnika jednym eleganckim szybkim i zmasowanym atakiem na który mamy jedynie jedną ture CC (i wzmacniać się magią,popychać swoje jednostki,osłabiać to w co zaraz uderzymy),to jest podstawowa zasada grania He,jeżeli to się nieuda to w dłuższym cc jesteśmy bez szans,i dlatego ja preferuje granie kawalerią ze wsparciem magii,oczywiście można zagrać defensywnie,wówczas zasada jest jeszcze prostrza(co nieoznacza że łatowo to zrobić) a mianowicie,unikać walki,strzelamy i czrujemy do tego co chciałoby podejść do magów.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja nie widze mozliwosci by kos mi zaszarzowal moich DP z BSB - zawsze mozna tak zagrac by uciec przed szarza ..

poza tym elfy nie powinny przyjmowac zadych szarz- sa bolce do zdejmowania wroga, a orly do odginania. nawet rydwanami sie odbrze odgina szarze...w ostatecznoci moga zrobic to nawet SH :)

... i wychodzi na to ze ok 70% jednostek w armii sluzy do odginania szarz ;-) w armii defensywnej tak jest :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Masz rację ale jak to powiedziałem wyżej nie zawsze się da czymś odgiąc i nie zawsze można czekać z szarżą ( tak jest w przypadku walki z imperium, elfami) i tam się jedzie dzida do przodu dla tego grając HE nigdy nie przegrałem z imperium :D
Mi dragoni nigdy nie ugrzęźli i jeśli nie szarżowali to wygrywali dzięki bannerowi w następnej turze :wink:
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Na kostki niema mocnych

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Asassello pisze: a orly do odginania
tylko tracą w 7ed bo teraz liczą się środki oddziałów przy szarży, a wcześniej podstawki (czyli można było odgiąc maks o 45 stopni, teraz o to trudno...).
jeśli tak nie jest to mi napiszcie, bardzo chętnie się o tym dowiem :wink:

Luki
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

Wszyscy piszecie o używaniu BB w kawie a co o jego zastosowaniu w klockach np. 20 spearmenów, full comand i BB....???

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

O tym też pisaliśmy tele że w innym temacie :wink:

Luki
Wałkarz
Posty: 53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

poprosiłbym o link zaoszczędzi mi czasu..z góry wielkie dzięki.

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

nie ma tak dobrze, wszyscy wiedzą i mówią że BSB może być albo w Dragon Princach albo w Spearelfach.
Albo nabijamy CR podczas uderzenia w szarży albo tak zwany Static CR za 3 szeregi, sztandar , przewagę, wyższą pozycje i ew. warbaaner.

Nie ma się tu nawet co rospisywać, DP są lepsi :D

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

5 dragonów z cg i ellyrion bannerem/sorcery i helm of fortune na czempionie.I tam bsb z batlem.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

w spearach to raczej ciebie zaszarżują (mówie teoretycznie bo zazwyczaj wjada w nas kawą) to BSB pierwszą rzeczą jaką atakują a bez sejwa odpandnie jak mucha ;) chyba ze ma maega szczęście

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Sv 5+ za przeproszeniem gówno daje więc jest cieńko. IMO jedyna opcja bsb pieszego jest gość z AoG i słomką, ale wtedy nie można już brać magic szmaty.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

sejv na 5+ przecież możesz mieć na 3+ konny bochater w piechocie ;)

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

No też prawda. Nie wziąłem tej opcji ped uwagę :wink:
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

Ja mam pytanie co do Banner of Arcane Protection...
jest w jego opisie adnotacja że każdy demon i nieumarły stykający sie z oddziałem który go posiada dostaje 1 rane w fazie maci właściciela sztandaru z tym ze ma przy tym save-a.
i jako że to jest magiczny baner to czy demony mają swego demonicznego warda??

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ma normalnego armour sava, a co do demonicznego warda to sobie odpowiedziałeś sam :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

ten sztandar jest świetny ostatnio grałem z wampirami i żałowałem ze go nie wziąłem z klockiem SM (za mało punktów miałem ale jak go nieraz używam to si nieźle sprawdza szczególnie z amulet of purifying flame odział jest nieźle zabezpieczony przed magią wrogą
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

ODPOWIEDZ