Ośmiornica Łódzka 22 lipca, 1800p single

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Ośmiornica Łódzka 22 lipca, 1800p single

Post autor: MlSlEK »

Zapraszam na nasze lokalne forum wszystkie osoby zainteresowane udziałem w naszej kolejnej imprezie. Przez 7 dni trwa ankieta do wyboru terminu i formatu. Głosować może każdy kto myśli o udziale. Jeśli ktoś wycofuje się, uprzejmie proszę także o wycofanie głosów.

http://forum.osmiornica.info/viewtopic. ... 52#p121352

Turniej po zakończeniu ankiety będzie zgłoszony do ligi.

Jak to wygląda w praniu np w temacie ostatniego turnieju
http://forum.osmiornica.info/viewtopic. ... &start=100
Ostatnio zmieniony 9 lip 2012, o 11:59 przez MlSlEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Za 3 dni wygaśnie ankieta. Wygrywa narazie parówka, pragnę zwrócić jednak uwagę, że zainteresowanie rzędu 15 osób, to tak naprawdę 8 par i kłopoty z przydzielaniem przeciwników przez możliwie częste podobieństwa punktowe. Jeśli turniej ma być parowy, to liczę że przez weekend podpytacie kogoś do pary i dołożycie głosy. Warto aby tych par było kilka więcej. Nawet teraz w czerwcu 2x gracze zmieniani byli z racji tego że grali już ze sobą, a to był singiel. Choć sama zmiana dla towarzyskości gry nie ma znaczenia, to jednak powoduje że ktoś dostaje trochę silniejszego/słabszego gracza niż sobie zasłużył.
Obrazek

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

22 lipca, 1800p single. Wstęp 9zł. (Dla osób odwiedzających nas pierwszy raz, wjazd za free)

Nagrody zostaną przyznane jeśli turniej przekroczy 16 osób. Połowa sumy przeznaczona jest na fundusz Łódzkiego Rankingu Graczy.

Miejsce - Łódzki Dom Kultury, sala 308 lub 313
Turniej zgłoszony do polskiego rankingu WFB http://ranking.wfb-pol.org/n_turnieje.php?komunikat=ok oraz do Łódzkiego Rankingu Graczy. http://forum.osmiornica.info/viewtopic.php?f=6&t=3299
Na turnieju nie obowiązuje wymóg pomalowanych armii, proxowanie dowolne w granicach przyzwoitości, modelami tego samego typu.

Zasady turnieju
W czasie turnieju obowiązują zasady 8ed WFB zapisane w:
- rulebooku 8ed i army bookach
- aktualnych erratach i faq'ach publikowanych na stronach Games Workshop
- aktualnych uściśleniach sędziowskich http://strony.aster.pl/barbaros/usc8.pdf

W czasie turnieju uczestnicy rozegrają 3 bitwy battle line na stołach 72"x48". Na każdym stole pojawią się magiczne tereny (zasady zwyczajowo będą opisane na wizytówkach dokładanych na tereny).

Specyficzne zasady obowiązujące na turnieju:
- Simple line of sight
- Maksymalnie 12 pd do użycia na turę magii
- Bohaterom przysługuje "look out, sir" od następujących czarów: Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th, Infernal Gateway (11-12 efekt).
- Progi punktowe co 150p, szczegółowo będą podane w ulotkach informacyjnych

- Dopuszczone Forge World CHD (pod warunkiem posiadania książki na miejscu)
- Dopuszczone wystawienie lordów, herosów i czempionów specjalnych pod warunkiem nie proxowania.

Ocena modelarska
- Ocena pojedyńczego modelu przez samych uczestników na specjalnych kartach do głosowania. Będzie można oddać 3p, 2p i 1p trzem różnym figurkom. Zgłaszana do zawodów figurka nie może być zwycięzcą jakiejś poprzedniej edycji oceny graczy na turniejach Ośmiornicy.

Zgłoszenia powinny zawierać następujące dane:
- nick i id z ligi w tytule i tekście rozpiski(do sprawdzenia/rejestracja na http://ranking.wfb-pol.org/players.php)
- kontakt głównie dla przyjezdnych (najlepiej nr telefonu)
- rozpiski przez PW lub na michchudz@wp.pl (jeśli pracujecie w Army Builderze, ułatwieniem dla mnie będą pliki *.rst ) jednak tylko z najnowszej wersji (wf8dbv260.ab) DataFile dla uniknięcia konfliktów oprogramowania. Do ściągnięcia tu http://www.ligapegaz.hi-net.pl/wf8dbv260.ab, tam id i nick wpiszcie jako nazwę armii.
Osoby, które prześlą poprawne rozpiski do 18-07-2012 do godz. 23:59 będą je miały wydrukowane na turnieju.

Niedziela 22.07
8:30 przygotowania, zbiórka i zapisy
09:30-11:30 - I bitwa
11:45-14:15 - II bitwa
14:30-17:00 - III bitwa
Ogłoszenie wyników!

Do niedzieli (15.07) zastrzegam sobie możliwość drobnych modyfikacji regulaminu, przez ten czas można zgłaszać uwagi. Każda zmiana będzie zaznaczona nowym postem.

Zapraszam do udziału!

REZ. Misiek / WoCh
1. Euru / O&G
2. bulwok
3. mishu
4. megido
5. pedro
6. shinue
7. AAnioLL
8. Wicher
9. Michnik000
10. Mefi
11. Azurix
12. Barnaky
13. Emi
14. Przemek.K
15. Rydl?
16. Buniek
17. Skarabek
18. Idaia
19. Loki
20. Tularis
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2012, o 09:28 przez MlSlEK, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a zatem shinobus rusza w trasę.
proszę o zapisanie:
1. bulwok
2. mishu
3. megido
4. pedro
5. shinue

ps. włocławek jeszcze nie powiedział swojego ostatniego słowa.
kilku chłopaków szuka transportu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1637
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

Nie zauważyłem czegoś, albo ze zmęczenia, albo faktycznie tak jest.
1800 i lordowie dopuszczeni ? Do tego możliwość imiennych ?
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Tak. Lordowie już nawet w poprzednim miesiącu przy 1200p stawali się dla kilku armii koniecznością. Wielokrotnie grane, nie budzi zastrzeżeń.

Imiennych już od roku stopniowo wprowadzamy. Przez ten czas część z nich się zaklimatyzowała, ale większość wychodzi na to że jest niegrywalna. Natężenie ich jest niewielkie (1 albo wcale na miesiąc :P ) i to raczej smaczek zobaczyć Grimgora krojącego tanka siekierą.

Pierwszy raz teraz testujemy całkowity brak limitów na imiennych. Jeśli pojawią się przegięcia, to będzie o czym dyskutować na bazie doświadczeń, a nie w ciemno. Trzeba mieć oryginalny model lub konwersję dla postaci bez wydanych modeli, ale taką by była jednoznacznie kojarzona z jegomościem.

Łódź to fluffowe króliczki które dostają baty gdziekolwiek pojadą, a przejawem tego są też nietypowe formaty. Na plus że mimowolnie przyciągamy osoby chcące oderwać się od euro.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ciekawie :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1637
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

:D Dla mnie to plaskacz na ogarniecie się. NIe kupowałem imiennych, bo nigdzie na nich nie grają, a w porównaniu do zwykłych bohaterów są drodzy. Teraz to sobie najwyżej w brodę pluć mogę. Ale i tak przyjadę z mocną rozpiską.
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Imienni to nie jest jakieś przesłanie turnieju. Tak samo dopuszczone są CHD, ale jeszcze takich kraśków na oczy nie widziałem po wydaniu ich zasad w Forge World. Bardziej widoczne zmiany to brak ograniczeń euro i na to zwróć uwagę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1637
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

A imienni muszą być pomalowani ? I czy mogą być pożyczeni ?
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Nie muszą być pomalowani. Pożyczanie to już indywidualna rzecz, przecież nie jestem akcjonariuszem GW by to oceniać :P

Nie będzie oceny modelarskiej prócz tej przez nas samych robionej. Ta się najlepiej sprawdza, wystawiasz 1 model do oceny, a potem sam oceniasz wraz z innymi wystawione prace punktując 3 różne. Na ostatim turnieju dla jaj był też konkurs o identycznych zasadach tyle że na najgorszą figurkę. Przytłaczającą większością zwyciężył Urban i odebrał w nagrodę zmywacz do akryli :D
Obrazek

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

Włocławek zaszczyci to zgromadzenie jeszcze przynajmniej dwiema osobistościami jak ja i Mefi :wink:

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

To taki pierwszy upik listy. Dopiero co zaczynam zbierać ludzi.

wyedytowałem do pierwszego posta.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2012, o 13:25 przez MlSlEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Przemek.K
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX

Post autor: Przemek.K »

Proszę zapisać
Obrazek

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Pamiętajcie o rozpiskach. Jeszcze jakieś 24h na ich podrzucanie zostało. Nadesłane rozpy będą wydrukowane i będą brały udział w losowaniu gratisa.
Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Moja doszła?

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Nie mam jej. Podeślij jeszcze raz, choćby na pw
Obrazek

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1637
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

moja doszla ?
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Tak, dzięki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

wysłane na maila jeszcze zdążyłem na czas :D
“And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.“
Friedrich Nietzsche
Sfinks to akurat żaden must-have (aczkolwiek ja na nim gram)
_______
Obrazek

ODPOWIEDZ