7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

lith pisze:Im blizej wyjscia nowej armii, tym bardziej wyostrza Ci sie dowcip. Az strach pomyslec co bedzie w dniu premiery. ;)
w dniu premiery HE bede juz denerwowal 40stkowcow postami n.t. nowych Space Orkow :badgrin:
choc wlasciwie juz moglbym zaczac :wink:
TruePunk pisze:bo bede mial kaca moralnego ze nie pojechalem :P
to przyjedz :wink:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2007, o 21:44 przez Szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja nie wierzę w 8 RBT.
Choć z drugiej strony - sam wystawiłbym max 4, nie ważne, ile by weszło.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

albo 2/slot albo 1/slot i 4 rarki.. nie ma plotek chyba ze 2/slot i 4 sloty, a przynajmniej umknac mi musialy w gaszczu innych

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Jankiel pisze:Ja nie wierzę w 8 RBT.
czemu nie? na 4 tys. pktow :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Btw, tak czytam te plotki i odnosze wrazenie ze HE bedzie jeszcze mniej na stole niz do tej pory.... Co jest dosyc niepokojace, szczegolnie ze elfie armie juz sa bardzo nieliczne. Co moze spowodowac ze raczej zamiast tej przed premierowej przegietosci raczej powinnismy biadolic, ze he beda zbierac wiecej batow :wink: No, oczywiscie niektore armie beda mialy zdecydowanie gorzej z elfami. Ofensywne DE czy ogry moga sie pakowac.

Awatar użytkownika
Stach
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stach »

Ja tam sie modle żeby seer był :D

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Stach pisze:Ja tam sie modle żeby seer był :D
modlic to sie trzeba bylo rok temu. teraz to juz troche za pozno :badgrin:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Dla mnie - bo gram głównie z Nilgarem (który uważa, że HE to tylko księstwo Caledoru 8) ) ta armia będzie koszmarem - same smoki, do tego czarujące plus wszystko asf ... a że na 2k gramy w Mordheima a małe bitwy u nas zaczynają się od 4k to widmo spotkania się z min. 8 smokami i super mocną piechotą nie napawa optymizmem ...
I jedynie zakup dział pozostaje ... :wink:

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Och pekasz. Wystawienie smokow powoduje ze innych jednostek bedzie naprawde malutko. Bardzo bardzo malutko. inne jednostki sie rozstrzela, a smoki latwo sie blokuje, jak Thurion napisal. Smok nie bierze klocka od frontu, kilka smokow tak, ale te smoki tez da sie szachowac. Nie ma co panikowac.

Chociaz wg. mnie wlasnie smocze rozpiski beda krolowac na stolach. Nie tak radykalnie smocze. Moze duzy smoczek + maly i inni herosi, albo inne kombinacje. oczywiscie kawaleria, a nie piechota. Rydwaniki tyz ofc :wink:

Piechotne HE moga byc ciekawe. Ale policzmy sobie. Klocki ala MSU, nawet po 12-14 typka kosztuja sporo. 14 elitarnych kolegow to 210 pkt bez commanda. 12 to 180. Ile takich regimentow sie wystawi? Malo. Piechotni bohaterzy z ASF super. Tylko policzmy sobie. Min. 2 bohaterow i pozostale 2 sloty to albo mag/commander lub 2x mag a to swoje kosztuje. I ci bohaterowie nie beda siedziec w kazdym klocku. A spadac od strzelania beda az milo :wink:


Najbardziej mnie ciekawi sekcja Core. Czy fasty beda w core?
Bo archerzy, spearmeni i ich kopia z lukami czyli LSG to tak troche malo moim zdaniem. Zbyt malo urozmaicona sekcja. Kazda armia ma wiekszy wybor.

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Ja tylko mam nadzieje że SH w specialach to plotka... to bedzie masakra! Nawet przy możliwości 6 speciali, połowę zajmą 3x5 SH które dotychczas były w corach a to odbije się na popularności tej jednoski.
A co będzie w corach? Spiry i Archerzy? To na 2k gdy trzeba mieć 3 cory będzie problem - 20 Spirsow, 2x 10 Archerów? to jest 440pkt. bez cg czyli 1/4 armii na jednostki co by nie powiedzieć o przeciętnej przydatności, nawet z ASF.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

zgadzam sie, z tobą wprowadzenie smoków i ASF nie spowoduje większej grywalności piechoty nadal będą wszyscy grać na walcu jazdy i smokach, bo piechoty więcej uda sie tyle wystawić mnóstwo na 3k ,4k punkty i ot już będzie coś. Z dwarfami nadal HE będą mieli problem

no coś musi być bo 3 cory to trochę mało i ogranicza kombinowanie rozpisek do piechoty
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Moze lekka jazde dadza do corow...

A SH jak bede w specialach to nie dziwne teraz sa popularne az za bardzo... Kazdy je ma... Za to nikt nie Elyrianow... Wiec teraz one bede dobre i teraz ich kazdy bedzie musial miec... Proste GW zarabia... :wink:
poza tym SH nie byli az tak klimatycznie...

A ze z dwarfami bedzie problem to dobrze i zle... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Artemis pisze:A co będzie w corach? Spiry i Archerzy? To na 2k gdy trzeba mieć 3 cory będzie problem - 20 Spirsow, 2x 10 Archerów? to jest 440pkt. bez cg czyli 1/4 armii na jednostki co by nie powiedzieć o przeciętnej przydatności, nawet z ASF.
W corach będą pewnie Spearmeni, Archerzy i LSG. No i zgodnie z plotkami na 2k mają być wymagane 2, a nie 3 cory. Więc nie jest źle, przeżyjecie :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
redyforaction
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: konopnica near lublin

Post autor: redyforaction »

Temple Guard pisze:Czyli już prawie pewne, że Swordmasters naprawdę będą mieli te 2 ataki - nieźle. Zastanawiają mnie Dragon Princes - teraz kosztują 26 punktów i mają S3/S5 i 1 atak. Jeśli to prawda, że będą mieli 2 ataki z S4/S6 i będą kosztować 30 punktów to za cenę zaledwie 4 punktów stają się potężni i z jednej z najgorszych ciężkich kawalerii stają się jedną z, powiedzmy, 3 najlepszych. Choć ja tak sobie myślę, że może jednak nie dostaną obu tych ulepszeń, lecz tylko jedno z nich.
przepraszam, ale dla mnie te princeski byly i beda jedna z najlepszych/tanszych ciezkich kawalerii a szczegolnie dlatego ze maja te 2+obrony i 18szarzy- w porownaniu z cold onami delfow moga zrobic wieksza i szybsza zadyme no i ich konie nie stawaja....

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

redyforaction pisze:przepraszam, ale dla mnie te princeski byly i beda jedna z najlepszych/tanszych ciezkich kawalerii a szczegolnie dlatego ze maja te 2+obrony i 18szarzy- w porownaniu z cold onami delfow moga zrobic wieksza i szybsza zadyme no i ich konie nie stawaja....
Zgadzam się, że 18 cali szarży jest super, to najszybsza ciężka kawaleria w grze. Ale na zasadach z 6 ed. zupełnie brak im siły przebicia - mają 1 atak z S3 (S5 w szarży) + 1 atak konia z S3. Gdy zaszarżują to mają problem nawet z najsłabszą piechotą (przy statystycznych rzutach nie nabiją wystarczająco CR), a jak komuś jakoś uda się ich zaszarżować to giną marnie. Sytuacja zmienia się, gdy wpakuje się w nich masę punktów - da magiczne sztandary i generała. Ale wtedy kosztują bardzo dużo i nadal można to wystrzelać.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Poza tym Colde one sa pod jednym wzgledem lepsze... Ta jedna rzecz chyba przechyla szale na korzysc CO a mianowicie Fear... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Celedor11 pisze:Poza tym Colde one sa pod jednym wzgledem lepsze... Ta jedna rzecz chyba przechyla szale na korzysc CO a mianowicie Fear... :wink:
Ale CO mają też stupidity i tylko 14 cali szarży, są też droższe. Za to coldy mają S4, no i można dać im rewelacyjny, choć drogi (80 punktów, więc potrzebny BSB) Hydra Banner (jeździec i cold one otrzymują po dodatkowym ataku w 1. rundzie walki wręcz).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Dragoni pewnie dostaną tę siłę 4 - Dragon Princes of Caledor -> nazwa zobowiązuje, więc skoro to niemal odpowiedniki takiego Nobla są to tak będzie - tyle, że 1 rana. W 2 ataki nie wierzę w ich przypadku ;)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Mi tez sie wydaje ze to jednak bedzie S4...
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

A ja obstawiam ze bedzie i S4 i 2 A, ale za to unit size 3+ i koszt kazdego misia ponad 40 pkt.

ODPOWIEDZ