Ulthuan Naviedzonego i różne różności

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Makiety Naviedzonego

Post autor: Naviedzony »

Dziękuję! :) Postawiłem na taką baśniowość, bo z nią kojarzy mi się Ulthuan. W założeniu stół ma być pełen strzelistych wież, wszystko utrzymane w bieli i kryte niebieską dachówką. Sporo pracy jeszcze przede mną, ale wydaje mi się, że idę w dobrym kierunku. :)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Kapliczka bardzo sympatyczna! Gracze to mają pomysły. Po raz kolejny widać, ile można wcisnąć na małą podstawkę :)

Za to rzeźba orła jest naprawdę super! Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o trochę bogatsze skrzydła i bardziej szczegółowo zaznaczone pióra :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dziękuję. :)

Orzeł nie jest mój! To tylko budulec, który wykorzystałem w twórczy sposób.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ach, wybacz, nie doczytałem dokładnie, bo w karcie obok miałem mecz Portugalia - Holandia i komentator mnie rozpraszał co chwila :lol:

Ale uwagi odnośnie samego orła podtrzymuję ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tym razem w klimatach lizardmenów. Ruinki. :)

Skończona całość. Niestety, zdjęcia trochę przekłamują kolory. =/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Bardzo klimatyczna budowla . Jak tą wodę zrobiłeś ??

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Obrazek

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Ruiny fajne, ale mam zastrzeżenia do roślinności. Jeśli to dżungla, to zdecydowanie za mało zieleni. Stan kamieni wskazuje, że to stare rzeczy - trawa, krzaki i małe drzewka wyrastać mogłyby z każdego pęknięcia, a już na pewno zasiedliłyby krawędzie wodnych zbiorników (co przy okazji pozwala zamaskować najtrudniejsze do zrobienia miejsce - krawędź imitacji wody). Niska trawka na bokach też zbyt porządna, a palmo-agawa ze zbyt grubymi i gładkimi liśćmi.

Ja wiem, że to do grania, chodzenia po tym figurkami, przewożenia, więc więcej zieleni jest problematyczne. Ale przydałoby się chociaż więcej chaosu, bo w tej chwili wygląda trochę jak Machu Picchu wyszorowane, zamiecione i czekające na przyjazd turystów ;) Polecam pooglądać zdjęcia na sieci - ruiny w dżungli wszędzie wyglądają podobnie, czy to Gwatemala czy Kambodża.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja uważam, że woda jest tu najgorszym elementem. Przez krawędzie wygląda sztucznie i płasko
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dzięki, wodę zrobiłem tak, jak na zalinkowanym tutorialu. Trochę muszę się jeszcze nauczyć. Makieta była robiona na zlecenie, a przyszły właściciel zażyczył sobie, żebym nie przesadził z roślinnością, bo ma być widać ruiny. Zobaczymy, co powie i najwyżej będę ją ulepszał. ;)

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Naviedzony pisze:przyszły właściciel zażyczył sobie, żebym nie przesadził z roślinnością
Wiem, że robiona na zamówienie (śledziłem postępy w tutorialach), więc dostosowywana do potrzeb kogoś innego. Ale roślinności można dołożyć nie psując walorów użytkowych:
a) brzegi większej kałuży możesz obsiać trawą tak jak mniejszej, byle dłuższą i z udziałem długich kępek, żeby uniknąć efektu równego trawnika,
b) wystającym kamieniom dodać mech i pół krzaczka,
c) pochyłą kolumnę okręcić pnączami i dodać brody mchu,
d) niektóre żłobienia głównej części pogłębić i wepchnąć w nie mech.

Najważniejsze, żeby zieleń była różnej wielkości, w różnych formach i różnych kolorach. Chaos, a nie od linijki strzyżony francuski ogród.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ok, będę dłubał. :)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

moja opinia nie będzie zbyt błyskotliwa bo tylko stwierdzę że dla mnie cały efekt psuje trawka na zakończeniach oraz drzewko
woda tworzy dobry efekt ale krawędź przy ruinach za bardzo rzuca się w oczy i trochę niszczy wygląd
ale ogólnie ruinki mega :D

Awatar użytkownika
MorgotH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130
Lokalizacja: War-saw

Post autor: MorgotH »

bardzo fajne. jednak jeden element mi się nie podoba- roślinka; taka jakaś gruba...?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No to jedziemy ze skończonymi projektami! To, co tu widzicie to zestaw 5 makietek utrzymanych w klimacie Lustrii. Smacznego!

Ruiny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piramida:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Monolit:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Karczma "Pod Żabą":
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Magazyn:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że Wam się podoba. :)

Na koniec fotka grupowa.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Ładne makiety, fajnie że utrzymane w podobnym stylu co nadaje im trochę klimatu.
Najbardziej podoba mi się ten monolit.
Przy kolejnych domkach proponuję nadać drewnianym balom lepszej faktury.
Można nożykiem powycinać słoje i ewentualnie pogrubić ołówkiem.
Powodzenia w dalszej pracy!

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Technicznie i wizualnie świetne, tylko co robia imperialne budynki w Lustrii?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Monolit jest super. Sam mam niestety, ale w szkicach podobny ale do chaosu. Zastanawiam się tylko z czego to zrobić, bo będzie mi trudno wyciąć ze styroduru takie ładne okręgi :/

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

genialne! najlepsze w tym wszystkim są węże na terenach ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dziękuję wszystkim. :) Makiety robione na zlecenie, więc konkretny zestaw musiał być wewnętrznie spójny.
Gunnila pisze:Technicznie i wizualnie świetne, tylko co robia imperialne budynki w Lustrii?
Założyłem, że to budynki kolonialne. Stąd magazyn na zrabowane starszej cywilizacji dobra i karczma, gdzie schronienie mogą znaleźć podróżnicy wypełniający białe plamy na mapach świata. :)
Zastanawiam się tylko z czego to zrobić, bo będzie mi trudno wyciąć ze styroduru takie ładne okręgi :/
Styrodur jest najlepszy do tego. Porada: odrysuj długopisem od małego talerzyka, potem wycinaj nożem introligatorskim (takim wysuwanym), a brzegi zetrzyj papierem ściernym.

ODPOWIEDZ