Dogs of War na zasady ETC!

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: Dogs of War na zasady ETC!

Post autor: Khuman »

miło będzie spotkać DoW na masterach :D

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

@PiotrB - dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.

Czy ktoś wie coś na temat Rhinoxów - czemu nie są tu dopuszczone ?

Czy ogólnie dotychczasowa praca LS w tym temacie to już zamknięte dzieło, czy wciąż WIP ?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dopuszczone są tylko te oddziały które podała LS.Umiesz to znaleźć?
Nie wiem czy pracują na tym - ja sądzę ,że na razie póki nie będzie nowych zasad Euro - to wiele się nie zmieni.
Wszystko zależy od organizatora turnieju - u nas są dopuszczane i nikt nawet się nie skrzywił.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Czy jeśli ja chciał bym zagrać na ETC armią Kislevu, to czy LS mogło by mi to umożliwić robiąc własny update AB i miał bym to dopuszczone na turniejach na takich samych zasadach co DoW jest tworzone? Albo może LS stworzyło by podręcznik pod ETC dla armii Nipponu lub Arabii, bo ich klimat na pewno przyciągnął by chętnych? Czemu właściwie na siłę tworzony jest nieoficjalny AB przez graczy i ma być on uznany, a inne funowe podręczniki do krain z świata Warhammera, które nie są w obecnej ofercie GW ani FW nie są honorowane a DoW miał by być? Czemu też nieoficjalny podręcznik ma mieć dopuszczanych "imiennych", a w oficjalnych AB od GW są oni odrzucani?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Czemu również ktoś chce wszcząć flame w kolejnym wątku?
Tak wiele pytań a odpowiedzi tak niewiele. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Broń boże nie flame. Nie mam nic przeciwko DoW, jeśli to o czym piszę również będzie wykonane, bo chwilowo to mi przychodzi na myśl tylko to, że ktoś w LS ma DoW i chce je przeforsować na siłę, albo jacyś dobrzy kumple LS mają DoW, postawili flaszkę (lub może o inną usługę chodziło) i chcą aby ta armia koniecznie wróciła :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Czemu właściwie na siłę tworzony jest nieoficjalny AB przez graczy i ma być on uznany, a inne funowe podręczniki
Właśnie dlatego, że DoW nie jest armią funową, tylko oficjalnie wydaną przez GW.
O ile się orientuję, jako samodzielna armia nie przestała obowiązywać. Zniknąły tylko zapisy umożliwiające wzięcie DoW w innych armiach.
Czemu też nieoficjalny podręcznik ma mieć dopuszczanych "imiennych", a w oficjalnych AB od GW są oni odrzucani?
Skąd ta informacja ? Bohaterowie imienni typo Borgio, Lucrecia itd. też chyba będą zabronieni na turniejach bez speców.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

ismael pisze: Właśnie dlatego, że DoW nie jest armią funową, tylko oficjalnie wydaną przez GW.
O ile się orientuję, jako samodzielna armia nie przestała obowiązywać. Zniknąły tylko zapisy umożliwiające wzięcie DoW w innych armiach.
Kislev też jest armią, która została oficjalnie wydana przez GW, czy mylę się?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Oczywiście.
Ale w przeciwieństwie do DoW (którym do grania w 8ed wystarczy kilka wyjaśnień i uściśleń - a cała armia jest już kompleksowo stworzona i od lat znana graczom), granie Kislevem bez kompletnej edycji Booka, byłoby raczej ciężkie.
Przecież w tej armii jest tylko jeden heros (walczący) i 4 oddziały (plus 2 imiennych).
Całość była wydana pod kątem używania jej jako kontyngentu do innej armii.
Jeżeli byłbyś w stanie coś tym ugrać w obecnych realiach - szacun.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No ale od czego mamy naszą LS? Przecież na pewno mogli by zrobić podręcznik z balansem pod 8 edycję do Kislevu i na pewno mogli by przy okazji przywrócić zapomniane armie znane z Warmastera. Jeśli chodzi o mnie, to to wszystko jest robione po prostu na siłę i inne zapomniane nacje także zasługują na przywrócenie do gry. Nie jestem na pewno wrogo nastawiony do DoW, ale jest tyle cięć na ETC w aktualnych podręcznikach, że wydawanie nieoficjalnego do DoW to dziwny zabieg. Prędzej powinno się stworzyć balans dla Imiennych we wszystkich podręcznikach i ich wprowadzić na ETC imho.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

@Azurix

Kislev to nie była samodzielna armia tylko kontyngent.

Poza tym jako moderator tego podforum przypominam, iż dyskusja na temat zasadności powrotu do dopuszczania DoW znajduje się na podforum ogólnym. Nie podoba mi się dublowanie tematów. Dlatego też chciałbym prosić Cię abyś swoje zastrzeżenia przedstawiał w tamtym temacie, skoro inni tak robili. Ten wątek chciałbym żeby dotyczył ewentualnych zmian w zasadach i w ogóle tego jak cały ten eksperyment wychodzi w praniu.

Kokesz
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

OK. Wracając do tematu:

1.Wciąż nie wiem, dlaczego w tej nowej kompilacji oddziałów DoW nie ma Rhinoxów. Czy jest opcja, że jeszcze się pojawią ?

2.Co z gigantem (zwykłym, nie tymi z Albionu) ? Można go wciąż brać do rozpiski ? Również nie ma go w oddziałach póki co, a moim zdaniem powinien się tam znaleźć...

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Rhinoxy dostały update zasad w forge worldzie, po tym updacie nie nadają się do dopuszczenia na turnieje, bo to takie mega mournfangi na sterydach.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jednakże zasady z FW to zasady eksperymentalne. Warto zauważyć, że jeszcze za czasów starego Ab do ogrów mimo istnienia zasad z FW, można było używać rhnoxów z WD w armii ogrów.

Poza tym chciałbym zapytać o to do jakich limitów (hero czy rare) zaliczają się Malakkai i chłopaki z Albionu? Z Arsanilem ten problem załatwiliście, ale co z resztą?
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

@kudłaty - tak jak napisał Kokesz - chodziło mi o te oficjalne według zasad z WD (które były bardzo sensowne), a nie te z FW, które rzeczywiście były niedoszacowane. Niemniej oficjalnie chyba te z WD wciąż obowiązują, a nie z FW...?

@Kokesz - gdzieś mi mignęło, że Malakai = rare, a albiończycy = hero
Ale nie wiem na 100%.

No i co z tym gigantem - czemu wyparował ?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Malakaia już znalazłem w erracie LS. Jednakże Albiończyków już nie. Niby taka formalność, ale lepiej żeby była niż nie.
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

oficjalnie rhinoxy wypadły po nowym booku.

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

ismael pisze:2.Co z gigantem (zwykłym, nie tymi z Albionu) ? Można go wciąż brać do rozpiski ? Również nie ma go w oddziałach póki co, a moim zdaniem powinien się tam znaleźć...
Dla przypomnienia dodam że zasady dla gigantów ("Giants for hire") są w 316 nr White Dwarf'a (str 28-29).
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kudłaty pisze:oficjalnie rhinoxy wypadły po nowym booku.
to malakai tak samo powininen.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Podbijam kwestię giganta....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ